ועידת הדיגיטל |

שר החינוך נפתלי בנט: "סטיב ג'ובס הבא יכול להיות ילדה מרהט"

בנט: "זכיתי בתפקיד הכי חשוב במדינה. אני כעת האדם שאחראי על הבאת הילדים של היום להיות העובדים המצוינים של המחר. נקיים את אליפות הסייבר הלאומית הישראלית הראשונה"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלירן רובין
אלירן רובין

"צוואר הבקבוק העיקרי לעתיד צמיחת ההיי-טק והדיגיטל בישראל הוא אנשים, עובדים, מערכת החינוך. כסף זה לא הבעיה. הבעיה היא מחסור באנשים"; כך אמר היום שר החינוך נפתלי בנט בוועידת הדיגיטל של TheMarker בחסות בנק לאומי.

את דבריו פתח בנט כשהוא מכריז; "ביום הזה פה אנחנו מסתכלים על העתיד. מה יקרה בעוד 15 שנה – האמת שאין לי מושג, אי אפשר לחזות. אפשר לחזות מה אנחנו צריכים, מה האתגר. כשאנחנו נמצאים עם קצב הצמיחה הגדול בעולם - כסף הוא לא הבעיה, הבעיה היא אנשים. עכשיו כשאתם מראיינים עובדים. מה אתם מחפשים - ידע? לא. יצירתיות ועבודת צוות חשובים יותר", הסביר בנט. "אני כעת האדם שאחראי על הבאת הילדים של היום לכדי התכונות האלה בעתיד. יכולת אישית, עבודת צוות וכמובן 5 יחידות מתמטיקה".

בנט הסביר כי מערכת החינוך נכון להיום בנויה בצורה הקלאסית: "יש לנו מורה שעומד מול 40 ילדים, 28 בכיתות א', אבל עדיין השיטה של לימוד פרונטלי, והיא לא תואמת את מה שאנחנו צריכים ב-50 השנים הבאות. אנחנו צריכים למצות את הכישרון שנמצא במדינת ישראל. אני לא יודע אם הסטיב ג'ובס הבא נמצא בילדה ברהט, או בילד בשלומי או בתל אביב".

לכם הסביר בנט, "אנחנו עוברים ללמידה עמוקה – למידה משמעותית. בבי"ס נורדאו בנתניה כל ילד הוא מורה. מצאנו בתרבות קדומה מסוימת שנקראת יהדות את החברותא – שיטת לימוד שעבדה 2,000 שנה והצליחה לשמר את בסיס הידע היהודי. אנחנו מיישמים את זה היום בבתי ספר. בבי"ס נצח ישראל בפ"ת לומדים מתמטיקה באמצעות רובוטיקה, מדובר בחוויה אחרת. בבי"ס אל-פרדוס ברהט לומדים וחוקרים צמחי מרפא על בסיס קשר עם זקני העדה", פירט השר.

"כל זה זה העתיד. כשבאתי למשרד החינוך, בגלל שבאתי מהתחום הטכנולוגי, חשבתי שהפתרון הוא טכנולוגי, אבל זה לא נכון. עוד לא מצאתי את ה'קילר-אפ' שיביא את הפתרון. כמו כן תמיד עולה השאלה, האם כיתה עם 20 תלמידים, כיתה הכי מתקדמת עם מחשבים וטאבלטים שמנוהלת על ידי מורה בינוני יכולה להחליף מורה שיש בו או בה להט בעיניים ואהבת התלמיד? בסופו של דבר - הכל זה הלהט, אהבת התלמידים ויכולת ההתחדשות. אני הייתי שולח את הילדים שלי לאפשרות השנייה.

"האתגר הכי גדול בתחום החינוך", הגדיר בנט, "זה לגרום לזה שיהיו מורים מעולים בכיתות מעולות ללא קשר למיקום. אני נחוש יחד עם ההמשלה להשיג את הדבר הזה".

בנט הכריז כי על פתיחת אליפות הסייבר – אליפות קידוד לכל תלמידי ישראל, ללא צורך בידע מוקדם: "אני רוצה שתעודדו את ילדיכם להצטרף. בימים הקרובים נשיק את אליפות הסייבר הלאומית הראשונה בתולדות המדינה. אם נספק לילדים את כל הכלים – נוכל להתכונן טוב לכל הבלתי צפויים שעליהם דיברתי".

עם סיום דבריו אמר בנט כי אמנם לא רצה את תיק החינוך, אך הוא מודה כיום כי זכה בתפקיד "הכי חשוב במדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?