לא נותקתם? תתבעו |

הרשימה הסודית של המיילים שינתקו אתכם מיידית מחברות התקשורת

כשאתם מניידים מספר מספקית אחת לאחרת בטלפון סלולרי או קווי, עצם בקשת הניוד מהווה ניתוק מהספקית הישנה, אך יש מקרים בהם מומלץ להגיש בקשת ניתוק רשמית

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

יובל בסך הכל רצה להתנתק מ-013 נטוויז'ן. הוא ידע כי הוא מתקרב לסוף חוזה משולב עם בזק ונטוויז'ן (בנדל) שבסופו המחיר של חבילת האינטרנט מתייקר משמעותית. הוא בדיוק גם עבר דירה ולכן ביקש להתנתק מהספקית. לצורך הניתוק, יובל השתמש באתר נתק, אתר וולנטרי אשר שולח בקשות ניתוק בפקס לכל ספקיות התקשורת.

נזכיר כי תיקון 23 לחוק להגנת הצרכן מאוקטובר 2008 קובע כי לקוח יוכל לבטל עסקה מתמשכת עם ספק באמצעות מייל, פקס או דואר רשום, והספק יהיה מחויב בניתוק תוך 3 ימי עסקים. "אם המשיך העוסק בחיוב הצרכן לאחר מועד סיום ההתקשרות יוכל הצרכן לתבוע ממנו פיצויים לדוגמה, ללא הוכחת נזק עד לסכום של 10 אלף שקל", מוסבר באתר התמ"ת.

013 נטוויז'ן התעלמו מהפנייה הראשונה של יובל מאתר נתק, ואז נשלחו שני מיילים למייל שמופיע באתר החברה (גם כן כמחויב בתיקון הרישיון של החברה). גם מהמיילים התעלמו בנטוויז'ן אז הוא שלח מכתב רשום לחברה, וגם ממנו התעלמה נטוויז'ן לחלוטין.

רק אחרי שיובל דרש מבזק לעצור את החבילה גם נטוויז'ן הואילו בטובם לנתקו, אבל המשיכו לחייב אותו על 5 שקלים בחודש - מה שבטוח.

בצר לו, פנה הלקוח להליך משפטי. למען הסר הספק הוא אינו משפטן. יובל תבע את נטוויז'ן בסכום של 10 אלף שקל בבית המשפט לתביעות קטנות. "למעשה היו להם 4 הפרות של בקשת ניתוק, אז יכולתי לתבוע על 40 אלף שקל אבל חשבתי ש-10 אלף שקל זה מספיק", הוא מספר.

רק לאחר הגשת התביעה, נציגי נטוויז'ן נפגשו עם יובל להליך גישור ולבסוף נקבע פיצוי של 4,250 שקיבל מעמד של פסק דין מבית המשפט.

האם חברות התקשורת מתעלמות ביודעין מהחוק? לפחות כשזה מגיע לניתוק לקוחות מהשירות, זו לפעמים תמונת המצב המתקבלת. כך, ניסתה נ' מהצפון להתנתק מ-012 מובייל באמצעות אתר נתק. החברה התעלמה מבקשת הניתוק. בטוויטר הגיבו מספר צייצנים לפרשה. נחמיה כתב: "הו!!! ידעתי שזו בעיה מערכתית. הם לא ניתקו אותי, והמשיכו לחייב אותי, ואז גם יצרו איתי קשר משימור לקוחות שלהם. מדהים"; אלדד כתב: "ואני לתומי חשבתי שאני לבד במערכה... בדיוק אותו דבר!! לא ניתקו ובחוצפתם מתקשרים כאילו בלי קשר ל'שמר' אותי כלקוח"; ועוד גולש סיכם: "אותו הדבר גם אצלי. על שירות שלא השתמשנו בו מעולם".

על פי דו"ח תלונות הציבור של משרד התקשורת כ-10% מהתלונות נוגעות ל"מכירות", סעיף הכולל בתוכו גם קשיים בניתוק מחברת תקשורת, אך לא ניתן לבודד את מספר התלונות הספציפי לעניין זה.

כאשר אתם מניידים מספר מספקית אחת לאחרת, בטלפון סלולרי או קווי, עצם בקשת הניוד מהווה ניתוק מהספקית הישנה.

באילו מקרים צריכים לדרוש ניתוק?

בעת מעבר בין ספקיות אינטרנט, חברת תשתית וטלוויזיה רב ערוצית. גם בעת מעבר בין ספקיות חיוג לחו"ל כדאי לשלוח מייל, במידה ואתם משלמים סכום חודשי קבוע כלשהו.

במקרים אלו הצטרפות לספקית אחרת אינה מהווה ניתוק מהספקית הננטשת ולקוחות שלא ישלחו בקשת ניתוק עשויים לשלם פעמיים.

אם באינטרנט אתם עוברים ממודל תשלום נפרד לבזק ולספקית למודל סיטונאי (תשלום רק לספקית), המעבר למודל הסיטונאי כמוהו כבקשת ניתוק חשבונאי מבזק ואין צורך ליידע אותה בנפרד.

מרגע שליחת המייל, אין שום צורך לדבר עם החברה, והאחריות עוברת אליה. אתם לא חייבים לקבל שיחה ממחלקת שימור הלקוחות של החברה הננטשת.

פקס ניתן לשלוח חינם באמצעות אתר פריפקס וניתן כמובן להשתמש באתר נתק. בבקשת הניתוק לא צריך לפרט סיבה, אלא רק לכתוב: "דרישה לניתוק" ואת כל הפרטים המזהים שניתן למסור: שם מלא, מספר תעודת זהות, מספר לקוח (אם יש), כתובת ו-4 ספרות אחרונות של אמצעי התשלום. את מייל הניתוק תשמרו כראיה באם החברה לא תנתק אתכם כמחויב, והיא תוכל לשמש גם לצורך תביעה משפטית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"