דו"ח אחריות תאגידית של אינטל: המעסיקה הגדולה של ערבים בהיי-טק

להערכת החברה, עובדים בה כ-500 ערבים. 30% מההנהלה בכירה הן נשים. ב-2014 תרמה אינטל ציוד וכסף המיועדים לחינוך בהיקף של 30 מיליון שקל

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

אינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר של ערבים בהיי-טק, כך טוענת החברה במסגרת דו"ח האחריות התאגידית. החברה לא מוסרת נתונים מלאים, אך גורמים בחברה טוענים כי מספר הערבים העובדים בה גבוה מ-500. ג'וני סרוג'י, הישראלי הבכיר ביותר כיום בהיי-טק העולמי, הוא ערבי יוצא אינטל. במקביל, מדווחת אינטל כי היא אחת המעסיקות הגדולות ביותר של בני המגזר החרדי בהיי-טק.

עוד עולה מהדו"ח כי 21% מהמועסקים באינטל ישראל הן נשים, אך שיעורן בנהלת החברה גבוה יותר - כ-30% מצוות ההנהלה הבכירה של החברה ו-40% מההנהלה הבכירה במפעל אינטל בקרית גת. אינטל מעסיקה בישראל כעשרת אלפים עובדים, חלק גדול מהם אנשי ייצור במפעל בקריית גת ואנשי פיתוח במשרדיה בחיפה ופתח תקווה.

מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראלצילום: ניב קנטור

עוד מדווחת החברה בדו"ח השנתי כי שווי התרומה של אינטל ישראל בשנת 2014 לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי בבתי הספר והמחקר באקדמיה נאמד בכ-30 מיליון שקל. בין היתר מדובר בתרומה של 5 מיליון שקל בתוכניות חינוך, תרומה של ציוד בשווי 12 מיליון שקל למוסדות אקדמיים בישראל, ותמיכה בשורה של פרויקטים. עוד טוענת החברה כי היא ממובילות קואליציית החברות המקדמת את תוכנית "5 פי 2" להכפלת מספר בוגרי התיכון הלומדים 5 יחידות לימוד במתמטיקה ומדעים. בקואליציה שותפים משרד החינוך וכ-100 חברות היי-טק וארגונים במשק

מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל, התייחסה לנושא החינוך וציינה כי "איתנותה של מדינת ישראל כולה, תלויים ביכולתו של הדור הבא להמשיך ולהצמיח את ההיי-טק הישראלי. יכולת זו של דור חדש ורענן ליזום את פריצות הדרך הטכנולוגיות הבאות תלויה באיכותו של החינוך המדעי-הטכנולוגי ובמוטיבציה של צעירים להשתלב בו. לצערנו, שיעור התלמידים הלומדים ל-5 יחידות בגרות במתמטיקה ובמקצועות מדעיים עומד כיום על 7% בלבד. אינטל מאמינה שקידום מקצועות המדעים והטכנולוגיה הוא מהלך אסטרטגי חיוני לה ולמדינת ישראל, ומשקיעה רבות ביוזמות חינוכיות בתחומים אלה".

בדו"ח מדווחת החברה על ההשפעה הסביבתית של מפעל השבבים שלה בקריית גת. "93% מהפסולת המוצקה מוחזרו ב-2014 באתרי אינטל השונים בישראל. 487 אלף מ"ק מים נחסכו בשנת 2014 במפעל אינטל בקרית גת בפרויקטים של שיפור ביצועי מערכות טיפול במים והשבת קולחין לשימוש חוזר. בעשור האחרון השקיעה אינטל ישראל יותר מ-400 מיליון שקל בתוכניות לשימור מים וההשקעה הניבה היקפי מיחזור של כ-7.5 מיליון קוב מים בשנה. החל מאמצע 2014 צורך המפעל בקריית גת את כל החשמל ממקור ידידותי לסביבה המייצר חשמל מגז טבעי", נכתב בדו"ח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית