ענף יצוא מתחזק |

מעצמת סייבר: המכירות של חברות ישראליות - 10% מהעסקות בעולם

מטה הסייבר הלאומי: חברות ישראליות מכרו פתרונות סייבר 
ב-6 מיליארד דולר ב-2014; "ברבעון הראשון של 2015 עלו ההשקעות במו"פ סייבר ב–40% לעומת הרבעון המקביל"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

נתונים חדשים של מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש המשלה חושפים את עוצמתה של ישראל בתחום הסייבר בזירה הבינלאומית. סך המכירות של חברות סייבר ישראליות הסתכם ב-2014 בכ-6 מיליארד דולר. מדובר, לפי הערכת המטה, בכ–10% מהמכירות בעולם, המסתכמות בכ-60 מיליארד דולר, ובעלייה מ-2013 - אז היה שיעור המכירות של חברות ישראליות כ-8% מכלל המכירות העולמיות.

יתרה מזאת, מבחינת השקעות במחקר ופיתוח, ישראל נטלה כ-15% מהשוק הבינלאומי ב-2014. לפי אנשי מטה הסייבר, "ברבעון הראשון של 2015 עלו ההשקעות במו"פ סייבר ב-40% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד".

חמ"ל סייבר של צה"ל, 2013. לא מדובר בתקיפה חזיתית של הרשת הצה"ליתצילום: דובר צה"ל

מספר חברות הסייבר שהן בשלב מסחרי של חייהן הכפיל את עצמו גם הוא בשנים האחרונות. על פי נתוני מטה הסייבר, בישראל יש 300 חברות בשלב זה (הכולל מכירות), לעומת 150 חברות ב-2010 ו-250 חברות ב-2013. גם כשמדברים במונחי אקזיטים, הנתונים מרשימים: 
"ב-2014 נרכשו שמונה חברות סייבר ישראליות בסכום של 700 מיליון דולר, ובהן הייפרוייז, סייאקטיב ואינטלינקס, ושתי חברות ישראליות הנפיקו בנאסד"ק, ובהן ההנפקה המוצלחת של סייבר ארק, בשווי משותף של 2 מיליארד דולר".

הנתונים קובצו על ידי מטה הסייבר ויוצגו במלואם בכנס הסייבר הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב, ב–22–25 ביוני. הכנס מתקיים זו השנה החמישית ברציפות, בהובלת המרכז הרב־תחומי לחקר הסייבר ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב (ICRC), וסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון באוניברסיטה, בשיתוף מטה הסייבר ומשרד החוץ. הכנס יעסוק בהיבטים דיפלומטיים של טרור ופשעי סייבר; בשיתופי פעולה בינלאומיים למאבק בפושעי סייבר וטרור מקוון; במוכנות של מדינות ומערכות לתקיפות סייבר ממוקדות, והגנה על תשתיות קריטיות ומוסדות פיננסיים; במגמות חדשות ופתרונות חדשניים להגנת ולוחמת סייבר; בהיבטי סייבר של מהפכת המובייל וה"אינטרנט של הדברים"; בסוגיות בתחום הפרטיות והגנת מידע בעידן הסייבר; ובנושאי מדיניות ורגולציה.

פרופ' יצחק בן ישראל, ראש ICRC, אמר כי "הנתונים מצביעים על חשיבותה של ישראל כשחקן מסחרי מרכזי בתחום הסייבר העולמי. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא מדיניות הסייבר הלאומית, הנובעת מהמלצות הצוות בראשו עמדתי, ושאומצו על ידי ממשלת ישראל ב–2011. אין ספק שהאקו־סיסטם הישראלי מעודד מחקר וחדשנות, ומציב את ישראל בחזית המחקר והפיתוח בעולם".

בן יצחק הוסיף כי "הנתונים מרכזים את החברות הגדולות שיש לנו מידע לא מועט עליהן - נייס, ורינט, צ'ק פוינט והתעשיות הביטחוניות, אבל למעשה הסכום גדול יותר, כי אנחנו לא סופרים הרבה מהחברות הקטנות בשוק שכבר מוכרות. המוצרים העיקרים שנמכרים הן מערכות פיירוול, מוצרים למודיעין רשת, תוכנות הצפנה ועוד מוצרים מהמשפחה הזו. בעיני, יותר מהמכירות, מעניין הנתון שמצביע על חלקנו במו"פ העולמי — כ–15%. הנתון הזה מראה איפה נהיה בשנים הבאות בתחום הסייבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"