ענף יצוא מתחזק |

מעצמת סייבר: המכירות של חברות ישראליות - 10% מהעסקות בעולם

מטה הסייבר הלאומי: חברות ישראליות מכרו פתרונות סייבר 
ב-6 מיליארד דולר ב-2014; "ברבעון הראשון של 2015 עלו ההשקעות במו"פ סייבר ב–40% לעומת הרבעון המקביל"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

נתונים חדשים של מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש המשלה חושפים את עוצמתה של ישראל בתחום הסייבר בזירה הבינלאומית. סך המכירות של חברות סייבר ישראליות הסתכם ב-2014 בכ-6 מיליארד דולר. מדובר, לפי הערכת המטה, בכ–10% מהמכירות בעולם, המסתכמות בכ-60 מיליארד דולר, ובעלייה מ-2013 - אז היה שיעור המכירות של חברות ישראליות כ-8% מכלל המכירות העולמיות.

יתרה מזאת, מבחינת השקעות במחקר ופיתוח, ישראל נטלה כ-15% מהשוק הבינלאומי ב-2014. לפי אנשי מטה הסייבר, "ברבעון הראשון של 2015 עלו ההשקעות במו"פ סייבר ב-40% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד".

חמ"ל סייבר של צה"ל, 2013. לא מדובר בתקיפה חזיתית של הרשת הצה"ליתצילום: דובר צה"ל

מספר חברות הסייבר שהן בשלב מסחרי של חייהן הכפיל את עצמו גם הוא בשנים האחרונות. על פי נתוני מטה הסייבר, בישראל יש 300 חברות בשלב זה (הכולל מכירות), לעומת 150 חברות ב-2010 ו-250 חברות ב-2013. גם כשמדברים במונחי אקזיטים, הנתונים מרשימים: 
"ב-2014 נרכשו שמונה חברות סייבר ישראליות בסכום של 700 מיליון דולר, ובהן הייפרוייז, סייאקטיב ואינטלינקס, ושתי חברות ישראליות הנפיקו בנאסד"ק, ובהן ההנפקה המוצלחת של סייבר ארק, בשווי משותף של 2 מיליארד דולר".

הנתונים קובצו על ידי מטה הסייבר ויוצגו במלואם בכנס הסייבר הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב, ב–22–25 ביוני. הכנס מתקיים זו השנה החמישית ברציפות, בהובלת המרכז הרב־תחומי לחקר הסייבר ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב (ICRC), וסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון באוניברסיטה, בשיתוף מטה הסייבר ומשרד החוץ. הכנס יעסוק בהיבטים דיפלומטיים של טרור ופשעי סייבר; בשיתופי פעולה בינלאומיים למאבק בפושעי סייבר וטרור מקוון; במוכנות של מדינות ומערכות לתקיפות סייבר ממוקדות, והגנה על תשתיות קריטיות ומוסדות פיננסיים; במגמות חדשות ופתרונות חדשניים להגנת ולוחמת סייבר; בהיבטי סייבר של מהפכת המובייל וה"אינטרנט של הדברים"; בסוגיות בתחום הפרטיות והגנת מידע בעידן הסייבר; ובנושאי מדיניות ורגולציה.

פרופ' יצחק בן ישראל, ראש ICRC, אמר כי "הנתונים מצביעים על חשיבותה של ישראל כשחקן מסחרי מרכזי בתחום הסייבר העולמי. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא מדיניות הסייבר הלאומית, הנובעת מהמלצות הצוות בראשו עמדתי, ושאומצו על ידי ממשלת ישראל ב–2011. אין ספק שהאקו־סיסטם הישראלי מעודד מחקר וחדשנות, ומציב את ישראל בחזית המחקר והפיתוח בעולם".

בן יצחק הוסיף כי "הנתונים מרכזים את החברות הגדולות שיש לנו מידע לא מועט עליהן - נייס, ורינט, צ'ק פוינט והתעשיות הביטחוניות, אבל למעשה הסכום גדול יותר, כי אנחנו לא סופרים הרבה מהחברות הקטנות בשוק שכבר מוכרות. המוצרים העיקרים שנמכרים הן מערכות פיירוול, מוצרים למודיעין רשת, תוכנות הצפנה ועוד מוצרים מהמשפחה הזו. בעיני, יותר מהמכירות, מעניין הנתון שמצביע על חלקנו במו"פ העולמי — כ–15%. הנתון הזה מראה איפה נהיה בשנים הבאות בתחום הסייבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"