מנהלי חברות הטכנולוגיה הרוויחו פחות ב-2014 - אף שרווחי החברות עלו

בכירים בחברות הטכנולוגיה הבורסאיות השתכרו כ-1.5 מיליון שקל בשנה - ירידה של 4% לעומת 2013 ■ בפירמת הייעוץ BDO מסבירים: הירידה - בשל אי-עמידה ביעדים שאפתניים מדי

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

אף שהחברות בענף הטכנולוגיה בישראל עושות חיל, התגמולים שלהם זוכים המנהלים הבכירים בענף דווקא ירדו ב-2014 - כך עולה ממחקר שביצעה רו"ח קרן קיבוביץ מקבוצת הייעוץ של BDO.

נתוני התגמול של בכירי החברות הטכנולוגיות הנסחרות בבורסת תל אביב חושפים כי בשעה שהרווח המצרפי של חברות הטכנולוגיה זינק ב-38% ב-2014, סך התגמולים למנהלים ירד ב–4% לעומת 2013. על פי ניתוח הנתונים, השכר השנתי הממוצע של מנהל בכיר בענף הטכנולוגיה היה כ-1.5 מיליון שקל בשנה.

שבב ווסטמר 32 ננומילימטרצילום: בלומברג

קיבוביץ מסבירה כי "יש שתי סיבות אפשריות לירידה ברכיבי התגמול המשתנים, על אף הגידול בביצועים. סיבה אחת היא הקשר בין הביצועים לתגמול חלש, וייתכן שנובע מכך שעדיין לא בוצעו התאמות של הסכמי העסקה למדיניות התגמול החדשה בחברות שנקבעה בהתאם לתיקון 20 לחוק החברות. הסיבה השנייה היא אי־עמידה או עמידה חלקית ביעדים שנקבעו ל-2014, מכיוון שנקבעו כשאפתניים מדי".

על פי ממצאי המחקר, המתבסס על בחינת שכרם של 75 המנהלים הבכירים ב–20 חברות, סך התגמולים ששילמו חברות הטכנולוגיה הבורסאיות לבכיריהן ב–2014 היה כ-114 מיליון שקל - כ-21% מהרווח המצרפי שרשמו החברות. אמנם מדובר בשיעור גבוה, אך הוא נמוך בהשוואה לנתח של 30% ב–2013.

עם זאת, מגמה זו לא צימצמה את פער השכר בין המנהלים הבכירים לבין השכר הממוצע במשק - פי 16 ב-2013 ו-2014. "יחסים אלה נמוכים בהשוואה למדד המקביל בענפים רבים אחרים", כותבת קיבוביץ.

הניתוח מצביע כי שכרם של מנהלים בענף הטכנולוגיה צמוד פחות לביצועי החברה, ומרכיב גבוה יחסית ממנו הוא קבוע. כ–68% מגובה התגמול ב–2014 שולמו בגין הרכיב הקבוע - השכר - ו-32% כללו רכיבי תגמול משתנים, כגון בונוסים, מענקים ותשלומים מבוססי מניות.

התפלגות זו שונה ביחס לממוצע בכל הענפים האחרים שנמצאים במדד תל אביב 100, שם כ–61% מגובה התגמול שולמו בגין הרכיב הקבוע, ו–39% היו תשלומים משתנים התלויים בביצועים.

"אף שענף הטכנולוגיה נתפש בעיני הציבור כדינמי, מבוסס ביצועים שברובם מורכבים מתגמול הוני, נדמה שתמונת המצב היא הפוכה ושחבילת התגמול יציבה יותר ורגישה 
פחות לשינויים ולביצועים", טוענת קיבוביץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים