משרד התקשורת קונס את בזק ב-11.3 מיליון שקל

ההפרות של בזק "מקשות על יצירת תחרות בשוק ומסייעות לחברה לשמור על נתח השוק המונופוליסטי שלה ועל ההכנסות הגבוהות שנובעות מכך", קובע משרד התקשורת

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

כפי שנחשף ב-TheMarker משרד התקשורת יוצא למלחמה נגד בזק ונגד נסיונותיה החוזרים לבלום את הרפורמה בפס הרחב. אתמול בלילה הוציאה פירסמה בזק דיווח לבורסה והודיעה כי משרד התקשורת מתכוון לקנוס את החברה ב-11.3 מיליון שקל.

בהודעת החברה נאמר כי משרד התקשורת סבור ש"התנהלות החברה מאז מועד השקת הרפורמה עולה כדי הפרה לכל הפחות של הוראת תיק השירות בנושאים הבאים: 1. החברה ביצעה שיחות שימור מול לקוחות בטרם השלמת המעבר. 2. החברה לא איפשרה מימוש תהליך מעבר (ידני, א"ז) בתקופת הביניים, עד להקמת הממשק הממוכן (אוטומטי, א"ז). 3. החברה לא עמדה במשך הזמן שנקבע למעבר מנוי מהחברה לספק שירות (אחר, א"ז). 4. החברה הפעילה את המוקד לפניות ספקיות השירות בהיקף מצומצם".

מנכ"לית בזק, סטלה הנדלרצילום: אייל טואג

על פי משרד התקשורת, ההפרות של בזק "מקשות על יצירת תחרות בשוק ומסייעות לחברה לשמור על נתח השוק המונופוליסטי שלה ועל ההכנסות הגבוהות שנובעות מכך", וכי "בהתנהלות החברה יש כדי לפגוע ואף להכשיל רפורמה משמעותית וחשובה בשוק התקשורת בישראל, שתכליתה להבטיח את האינטרס הציבורי, רווחת הצרכן ואת קיומה של תחרות בשווקים שונים, לרבות בתחום האינטרנט והטלפוניה, ובעתיד בתחום השידורים המסחריים".

בזק דוחה את הטענות, ובכוונתה להגיב למשרד התקשורת בתוך 30 יום שנקבעו לעניין. בחברה טוענים ל"התנהלות בלתי סבירה של המשרד ופעולה תוך היעדר סמכות, והכל תוך התעלמות ממורכבות התהליכים"

משרד התקשורת הטיל את הקנס רק על ההפרות שכבר היו בתהליך הרפורמה בשלושת החודשים האחרונים. ב-17 במאי בזק צפויה להיכנס להפרה נוספת של הרפורמה בתחום הטלפוניה. בכוונת משרד התקשורת להוציא לבזק דרישת קנס דומה כל חודש אם יימשכו ההפרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?