מתי כוכבי מעביר פעילות לחו"ל: לוג'יק תפטר 250 מתוך 600 עובדיה בישראל

ל-TheMarker נודע שהחברה נאלצת לשנות את מבנה הפעילות שלה - בשל הרגישות עם לקוחותיה שבמדינות המפרץ, ואילו בישראל תישאר רק פעילות הפיתוח ■ כוכבי גם ויתר על הקמת אתר בעברית ל-Vocativ

ענבל אורפז
ענבל אורפז
ענבל אורפז
ענבל אורפז

פיטורי ענק בחברת לוג'יק של מתי כוכבי עומדים לצאת לדרך. החברה עתידה לפטר כ-250 עובדים, מתוך 600 העובדים שהיא מעסיקה בישראל. השינויים הם כתוצאה משינוי ההסכם עם הלקוח המרכזי של החברה מדינה באיזור המפרץ - כך נודע ל-TheMarker. הזמנות לשימוע ישלחו לעובדים עד סוף החודש, וייתכן שהמהלך ייצא לדרך כבר בימים הקרובים. הפיטורים יגיעו לאחר שמזה למעלה משנה נמשך גל עזיבות בחברה. במהלך עשרת החודשים האחרונים עזבו את החברה כ-100 עובדים.

לוג'יק צפויה להשאיר בישראל את פעילות הפיתוח בלבד. מבין רוב האנשים שיפוטרו, או אלו שכבר עזבו את החברה, מגיעים מתחום ההתקנות של מערכות החברה בחו"ל. מקורות בחברה מסרו כי היקף הפיצויים שישולם למפוטרים יסתכם ב-35 מיליון שקל. המשמעות היא שכל עובד שיפוטר, או כבר פוטר, עשוי לקבל סכום של מעל 100 אלף שקל כפיצוי.

החוזה עם המדינה הזרה יעבור מחברת לוג'יק הישראלית לחברת האם הבינלאומית AGT - דרכה שולט כוכבי בכל הקבוצה. תחת העובדים שיפוטרו בארץ, AGT צפויה לשכור עובדים בחו"ל. המהלך מגיע כתוצאה מרגישות החוזים של החברה, ומפעילותה בארצות שלא מקיימות יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל.

מתי כוכביצילום: סיון פרג'

כוכבי בעל קבוצת חברות בתחום ביטחון המולדת (homeland security) שפועלות תחת מעטה חשאיות כבד. הפעילות המרכזית של כוכבי נעשית באמצעות AGT אינטרנשיונל, שפועלת ממשרדיה בציריך בכל רחבי העולם, כולל חלק ממדינות ערב. החברה מפתחת פתרונות ביטחון מולדת ומספקת כלים לניהול "עיר חכמה" - המנוטרת באמצעות אלפי מצלמות וחיישנים. במאי האחרון הודיעהAGT אינטרנשיונל שהיא שותפה עם סיסקו בהקמת העיר החכמה בהמבורג, גרמניה.

לוג'יק, שהוקמה ב-2006 והחברה האחות של AGT שפעילה בישראל, היא חברת אינטגרציה שמקבלת את רוב התעסוקה שלה מביצוע עבודות עבור AGT. לוג'יק מתמחה בפיתוח ובניהול פתרונות טכנולוגיים לאבטחה, וכן בניהול מערכות משאבים לאומיות. החברה מספקת כלים טכנולוגיים שמאפשרים לנהל ערים באמצעות אלפי מצלמות, חיישנים ותוכנות חכמות - שיודעות לנתח תמונת מצב, לקבל החלטות ולהעביר הוראות לנטרול הסכנה או לטיפול באירוע בעת התרחשותו. המערכות עוסקות לא רק באבטחה, אלא גם בניהול מערכות תחבורה, מים חשמל ועוד.

חלק משורת שינויים בקבוצת החברות של כוכבי

חברה נוספת בקבוצת החברות של כוכבי היא 3i-Mind, שמרכזת את תחומי מערכות המודיעין ללחימה בפשיעה ובטרור כחלק מתחום הניהול העירוני. לוג'יק מספקת שירותי פיתוח ל-3i-Mind. לפי דיווחים מהשנה האחרונה, גם פעילות 3i-Mind צומצמה לאחר שעברה ארגון מחדש.

ל-TheMarker נודע כי בתקופה האחרונה חלו שינויים גם בפעילות קרן ההון סיכון שהקים כוכבי. בקיץ הכריז על Moonscape Ventures, קרן השקעות הון סיכון בהיקף של כ-120 מיליון דולר (שלפי הערכות הסכום היה אמור להגיע מכיסו), וכעת נודע כי יונית סירקין - אחת משתי השותפות המנהלות בקרן - פוטרה מתפקידה ושמה גם הוסר מאתר הקרן, שכעת מופיעה בו רק השותפה תמי מן.

לפי אתר הקרן, עד כה בוצעה השקעה אחת בלבד בחברה Social Studios. הקרן השקיעה 3.1 מיליון דולר בסטארט־אפ בשפועל בתחום ייצור תכני וידאו אוטומטיים המבוססים על העדפות הצופה.

בנוסף לכך, כוכבי ויתר על הקמת אתר בעברית ל-Vocativ - גוף חדשות אותו הקים, המתבסס על טכנולוגיה הסורקת רשתות חברתיות ומנסה להגיע לתובנות לגבי הנושאים שמעניינים את הגולשים. החברה משתמשת בטכנולוגיות לכריית מידע שמשמשות גם לצרכים מודעיניים ואולם, במקרה זה השימוש הוא לכלי תקשורת. בהתאם לכך, עורכי Vocativ בוחרים את הנושאים לטיפול.

האתר פועל במתכונת אמריקאית ומשתף פעולה עם ערוצי טלוויזיה אמריקאיים. לפני כשנה הודיעה Vocativ על שיתוף פעולה בהפקת תוכן חדשותי יומי לתוכניות הדגל של MSNBC. חלק מהעבודה של Vocativ נעשית על ידי אנליסטים בתל אביב, והיתר על ידי צוות של עיתונאים בניו יורק. כוכבי גם תכנן להקים אתר ישראלי שיעבוד באותה מתכונת וגייס לשם כך צוות - אך לאחרונה פיטר אותו.

תגובת לוג'יק: "לאור הגעת הפרויקט המרכזי לסיומו במהלך השנה הקרובה, על פי לוחות הזמנים הידועים והמתוכננים, הנהלת החברה והבעלים שוקדים בימים אלה על תוכנית מורכבת שכוללת את מועדי ואופן סיום הפרויקט, גיבוש תוכנית מעבר לוג'יק למודל עסקי חדש וגיבוש תכנית פרידה מהעובדים. החברה החליטה לתת מענק פרישה מוגדל, בהתאם לתרומתו של העובד בחברה, והקצתה לכך כ-35 מיליון ש"ח - מעבר לחבילת הפיצויים הרגילה לטובת מענקי יציאה, על מנת להקל עם העובדים שמהם ניפרד לעבור את תקופת הביניים עד למציאת מקום עבודה מחודש".

תגובת Moonscape: "בחודשים האחרונים מאז שהוקמה, החברה הספיקה להשקיע בשלוש חברות טכנולוגיה, יונית סירקין הוחלפה על ידי אדם עם רקע טכנולוגי, שנבחר לתפקיד רק לאחרונה".

תגובת Vocativ: "החברה מתרחבת בארה"ב מעבר לתחזיות. לאחרונה הצטרפה לווקטיב מי שהיתה ראש תחום החדשות בטוויטר, אשר משמשת כיו"ר ההנהלה המצומצמת, שהחליטה להתמקד בפעילות האמריקאית של ווקטיב. הסניף בישראל צמח בחודשים האחרונים וגייס כ-15 עובדים חדשים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?