היכן אנו מבצעים שיחות ארוכות יותר - במכשיר הסלולרי או בטלפון הנייח?

הדברים שגילתה חברת iChoose שמפתחת אפליקציה שמאפשרת "להקפיץ" שיחות מהנייד לנייח

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

אם אתם במשרד עכשיו כשאתם קוראים את זה, סביר להניח שיש לכם טלפון נייח על הדסק - אבל מתי השתמשתם בו בפעם האחרונה? אפשר לנחש שדי מזמן. iChoose הישראלית היא אפליקציה שמאפשרת "להקפיץ" שיחות מהטלפון הנייד לנייח - וכך לקיים שיחות יותר נעימות ובלי קרינה.

על הבעיה שהחברה מנסה לפתור, מסביר היזם גדעון ציגלמן: "המציאות מראה כי לרוב האנשים שעובדים במשרדים יש טלפון קווי על השולחן אבל הם ממעטים להשתמש בו, בוודאי בקבלת שיחות נכנסות וזאת למרות היתרונות הגדולים בשימוש בטלפון הקווי, כגון: הימנעות מחשיפה לקרינה סלולרית, איכות שמע – במיוחד אם יש בעיית קליטה במשרד, או סתם בשל נוחות (האוזן לא מתחממת אחרי שיחה ארוכה). למרות היתרונות, מעטים האנשים שיבקשו מהמתקשר לצלצל בשנית למספר הקווי על מנת לא לבצע את השיחה בסלולר".

אחרי שהמשתמש מוריד את האפליקציה, יש תהליך קצר של הגדרת הטלפון הקווי הסמוך אליו. מהשלב הזה, האפליקציה יודעת לזהות את מיקום המשתמש, בית או משרד, ובעת שיחה נכנסת - שני הטלפונים יצלצלו ביחד: הסלולרי והנייח. המשתמש יכול לבחור באילו מהקווים לענות. מדובר בסוג של "עקוב אחרי" חכם, הטלפון הסלולרי מעביר את השיחה לקווי הסמוך.

צילום: AP

אבל עיקר המוטיבציה שלכם זה נושא הקרינה?

"בהחלט. סוכנות הבריאות, המזון והסביבה הבינלאומית (Anses) הגדירה כל מי שמשתמש בסלולרי יותר מ-40 דקות ביום כמשתמש כבד, הנמצא בסכנה לפגיעה פוטנציאלית בריאותית מקרינה סלולרית. יש הרבה מחקרים נוספים המראים כי אנשים שמדברים הרבה זמן באמצעות הסלולרי מדווחים על כאבי ראש ואיכות שמע ירודה. מחקר שביצענו הראה, כי הצרכנים ישמחו לדבר בטלפון הקווי ולהמנע מקרינה מיותרת, אם החוויה תהיה פשוטה ותשמור על הזמינות והנוחות של הטלפון הסלולרי. הטכנולוגיה שאנחנו פיתחנו מאפשרת למשתמשים לבחור איך לדבר תוך שמירת הזמינות של הסלולרי ואיכות השמע והבריאות (הימנעות מקרינה) של הטלפון הקווי".

חברת iChoose הוקמה לפני שנה, ולפני כחצי שנה עלתה גרסאת בטא לאפליקציה לפליי סטור של אנדרואיד. נכון להיום, האפליקציה זמינה רק לפלטפורמה זו. ציגלגמן אמר כי "כבר היום אנחנו מעבירים מאות אלפי דקות בחודש. הציון שלנו בחנות האפליקציות הוא 4.4 וגם זה בגלל שהיו לנו קצת באגים בהתחלה. בקרב 300 המדרגים האחרונים זה כבר 4.9 כוכבים - ציון די חריג". בסך הכל התקינו את האפליקציה 30 אלף אנשים.

אורך שיחה ממוצע: 3 דקות בסלולרי, 4 דקות בקווי

החברה אף אספה נתונים מעניינים על דפוסי שימוש בסלולר ובקווי ופרסמה אותם. מסתבר כי שיחות בקו הנייח ארוכות בכ-30% משיחות מקבילות בסלולרי. כ-60% משיחות הטלפון שאנו עורכים מתבצעות כאשר אנו בתנועה וכ-40% מתבצעות כאשר אנחנו "סטטיים" (מהבית או המשרד). את רוב השיחות שלנו אנו מנהלים בשעות העבודה - במשרד אנחנו מדברים כ-300% יותר לעומת הבית, אבל השיחות עצמן (בסלולרי או בקווי) קצרות ב-35%. אורך השיחה הממוצע בבית לא משתנה בין ימי החול לסוף השבוע, ועומד על 3 דקות בממוצע בסלולרי ו-4 דקות בממוצע בטלפון הקווי.

לגבי המודל העסקי של החברה, ציגלמן אמר כי "אנחנו מרווחים מדמי קישוריות". כשהאפליקציה מזהה שיחה נכנסת היא למעשה משתלטת עליה והופכת כל שיחה נכנסת לשיחה יוצאת, לטלפון הקווי. למשתמש זה לא עולה כסף בגלל חבילות ה-Unlimited שבשוק, ובגלל שכל שיחה נכנסת לסלולר בישראל שווה קישוריות של 6.3 אגורות לדקה, וכל שיחה נכנסת לטלפון קווי שווה 1 אגורות - נוצר פער שממנו iChoose מרוויחה כמה אגורות לדקה. "מודל עסקי אפשרי שני הוא להציע את האפליקציה לחברות 'בזק' בעולם, כדי להגדיל את השימושיות בטלפון הקווי - דבר שנמצא בירידה בכל העולם, אך עדיין אין לנו לקוחות כאלו", לפי ציגלמן.

ב-iChoose עובדים 8 אנשים בסף הכל. החברה גייסה מיליון דולר מד"ר אסטורה מודנה וד"ר הרולד וינר - שותפים מנהלים בקרן ההון סיכון טרה, אך זו השקעה פרטית שלה - ועוד מיליון דולר מקרן CMI.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"