גיוס ענק בהיי-טק: קרן חדשה גייסה 200 מיליון דולר

שותפי גריילוק ישראל השלימו גיוס של 200 מיליון דולר לקרן עצמאית שתשנה את שמה ותמותג מחדש

ענבל אורפז
ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל אורפז
ענבל אורפז

השותפים של קרן גריילוק ישראל השלימו גיוס של 200 מיליון דולר לקרן עצמאית חדשה, כך נודע ל-TheMarker. הקרן החדשה תפעל באופן עצמאי מקרן גריילוק האמריקאית, תחת שם חדש, ותבצע השקעות בישראל ובאירופה.

השותפים בקרן החדשה, שתשנה את שמה מגריילוק, לגריילוק ישראל ותמותג מחדש, יהיו שלושת השותפים הישראלים של גריילוק ישראל - יורם שניר, ארז עופר וארנון דינור - ובנוסף אליהם תפעל השותפה האנגלית בקרן, לורל בואדן. הקרן האמריקאית השקיעה מהונה בקרן העצמאית. מהקרן לא נמסרה תגובה והודעה רשמית בנושא צפויה להתפרסם בימים הקרובים. בנובמבר האחרון דיווח השותף שניר לרשות האמריקאית לניירות ערך על הכוונה לגייס 200 מיליון דולר לקרן GLI Partners, ראשי תיבות של גריילוק ישראל.

גריילוק ישראל גייסה עד היום שתי קרנות הון סיכון כשלוחה של הקרן האמריקאית המובילה השקיעה בחברות ישראליות ואירופאיות. ב-2011 גייסה גריילוק ישראל 200 מיליון דולר וב-2006 גייסה קרן בגודל 150 מיליון דולר. בעקבות גיוס הקרן החדשה, השותפים ינהלו במשותף 550 מיליון דולר.

שותפי קרן גריילוקצילום: RAFFI ALEXANDER / Spiderbox 2013

70% מההשקעות של גריילוק ישראל עד היום היו בחברות ישראליות והיתר בחברות אירופאיות. בין האקזיטים עליהם חתומה גריילוק ישראל בשנים האחרונות ניתן לציין את חברת האיכסון ScaleIO שנרכשה על ידי EMC ב-200 מיליון דולר ואירוסקאוט שנרכשה על ידי יצרנית כלי העבודה והציוד האמריקאית סטנלי בלק אנד דקר בסכום שהוערך בכ-240 מיליון דולר.

חברה מבטיחה בפורטפוליו של גריילוק היא Wonga, חברת ההלוואות בריטית. סטארט-אפים ישראלים מעניינים בפרוטפוליו שלה הם זרטו, MySupermarket ו-Payoneer.

השותפים של גריילוק ישראל מצטרפים לשותפים ישראלים בכמה קרנות אמריקאיות או בשלוחות מקומיות של קרנות אמריקאיות שהחליטו בשנתיים האחרונות להקים קרנות עצמאיות. השותפים מסתמכים על הניסיון והקשרים שצברו במסגרת פעילותם בקרנות הזרות כדי לגייס הון ישירות מהמשקיעים וכך להגדיל את דמי הניהול המוזרמים לכיסיהם.

בין הקרנות הללו ניתן לציין את קרן אלף, שהוקמה על ידי מייקל אייזנברג שהיה שותף בקרן בנצ'מרק. דוגמה נוספת היא קרן קיינן פרטנרס ישראל, שהוקמה על ידי יזהר שי, שהיה השותף הישראלי בקרן קיינן פרטנרס האמריקאית, ואהוד לוי, שהיה שותף בורטקס.

בשני המקרים הקרנות האמריקאיות השקיעו בקרן החדשה והעצמאית שהוקמה על ידי השותפים הישראלים או שהן מעורבות בייעוץ או בליווי מרחוק של הקרן במידת הצורך. עם זאת, הקרנות הישראליות מתנהלות באופן עצמאי ולא תלויות בקרנות האמריקאיות בקבלת ההחלטות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה