טלוויזיה ב-99 שקל לחודש: ההצעה החדשה של סלקום

סלקום חתמה על הסכמי תוכן עם סוני, נשיונל ג'אוגרפיק, BBC ו-NBC ■ מנכ"ל החברה, ניר שטרן: "אנשים רוצים תוכן איכותי לא ג'אנק במשקל"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

סלקום השיקה היום את סלקום–TV, מוצר הטלוויזיה הרב־ערוצית שלה, אחרי שלוש שנים וחצי של פיתוח ואיפיון. מבחינת סלקום, מדובר במהלך אסטרטגי שנועד ליצור לחברה מנועי צמיחה חדשים, כמו גם להגדיל את נאמנות הלקוחות בעסקי הליבה של החברה - בעיקר בסלולר. מבחינתן של HOT ו–yes מדובר בכניסה לעולם הרבה יותר תחרותי. מוצר הטלוויזיה של סלקום מבוסס על קונספט של פחות ערוצים ותכנים, אך גם מחיר נמוך בהרבה - 99 שקל לחודש.

כך הסביר אתמול ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, את המהלך: "הטלוויזיה בישראל יקרה מאוד. משלמים על חבילת הבסיס, על VOD, על חבילת ספורט ועל כל סרט נוסף -וזה מגיע ל–350 או 450 שקל לחודש. הגיע הזמן שזה יהיה אחרת. בסלקום–TV, במחיר פשוט תקבלו את כל ערוצי עיד"ן, ערוצי ספורט HD וגישה לשירות VOD שבו כל התכנים בחינם. הממיר המקליט כלול, והוא גם סטרימר. יש שידורי HD, חיבור לרשתות חברתיות וגישה מהסמארטפון ומהטאבלט. מתי כל זה קורה? כבר מעכשיו אפשר להזמין את סלקום–TV".

שטרן הוסיף כי "בישראל ההזדמנות עוד יותר גדולה, כי אנחנו סובלים מדואפול כבר 15 שנה. הלקוחות מרגישים כבולים, הם משלמים יותר מדי ורמת שביעות הרצון בינונית ומטה. אנשים רוצים תוכן איכותי, לא ג'אנק במשקל".

עמי אראל, יו"ר סלקום, אמר: "הכניסה לעולם הטלוויזיה משלימה מהלך שהתחלנו בו לפני כמה שנים; מעבר משירותי סלולר לתקשורת קווית - וכעת לחברת תקשורת שיש לה גם טלוויזיה ויכולה לענות לכל דרישה של לקוח בישראל".

באירוע סירב שטרן למסור כמה כסף הושקע במיזם עד כה - ככל הנראה עשרות מיליוני שקלים - וסירב להתחייב על תשובה לשאלה מתי תגיע הפעילות לאיזון. גם בהודעה לבורסה שהוציאה סלקום לא נמסר אף נתון כספי.

ממיר שהוא סטרימר

שירות הטלוויזיה של סלקום מבוסס על רשת האינטרנט, ולכן כולל פיצ'רים רבים שממזגים את עולם הטלוויזיה עם עולם הרשת. יש לציין כי השירות דורש חיבור אינטרנט של 10 מגה לפחות.

הממיר של סלקום מקליט, אך הוא גם סטרימר ביתי לתכנים מהדיסק הקשיח במחשב. ניתן לרוץ קדימה ואחורה בכל תוכנית, וכן קדימה ואחורה בלוח השידורים. חוץ מהתכנים למבוגרים בלבד, שהם בתשלום נוסף, כל התכנים בשירות כלולים במחיר החבילה. בנוסף, כמעט כל התכנים מובאים באיכות HD.

שירות סלקום–TV מאפשר לשתף חברים בחוויית הצפייה. לדוגמה, אפשר לתת לייק בפייסבוק לתוכנית נצפית. בנוסף, התכנים נגישים לכל המנויים בשירות לא רק דרך מכשיר הטלוויזיה, אלא גם מהטאבלט והסמארטפון.

הממיר המקליט מגיע עם הארד דיסק בנפח 32 ג'יגה־בייט ושתי כניסות USB, שמאפשרות חיבור הארד־דיסק חיצוני או דיסק און קי והקלטה גם על התקנים חיצוניים.

שלט הטלוויזיה של סלקום הוא דו־צדדי, כשהצד הקדמי נקי ומינימלי, וכולל רק את הכפתורים הנחוצים; ובצד השני מקלדת QWERTY מלאה לצורך חיפוש תכנים באינטרנט (השירות עדיין לא כולל חיפוש ב–VOD).

תוכן אינטרנטי

מבט על השלט ועל הממיר של סלקום–TV חושף שינוי מסקרן; אין מספרי ערוצים. המכשירים האלה נולדו לא לעולם של זיפזופ, אלא לעולם של בחירה מכוונת בתוכן לצפייה. מלבד ערוצי עיד"ן פלוס, שמגיעים דרך האוויר, כל שאר התוכן הוא תוכן אינטרנטי מאתרים כמו ONE, מאקו ויוטיוב - וכן מספריית התוכן שסלקום בנתה.

בתחום רכש התוכן סלקום נקטה בגישה סלקטיבית, ובמקום לרכוש קטלוגים שלמים של אולפנים, כפי שנוהגות HOT ו–yes, החברה בחרה תכנים ספציפיים שהיא מצאה הכי רלוונטיים ללקוחות.

לדברי החברה, "סלקום–TV מאפשרת צפייה בשידורי עיד"ן פלוס, יחד עם שידורי ספורט חיים מבית ערוץ הספורט מהליגות המובילות. השירות מציע גם ערוצי VOD ייעודיים לסרטים, סדרות ותכנים לילדים, וספרייה עשירה של סדרות טלוויזיה שישודרו בסמוך לשידורן בארה"ב - שביניהן הסדרות Better Call Saul,
Alpha House ועוד. בנוסף, שירות ה–VOD יכיל עונות מלאות של סדרות מצליחות כדוגמת בית הקלפים, כתום זה השחור החדש, סקנדל, שובר שורות ועוד. בין התכנים לילדים ניתן למנות את פיניאס ופרב, דוג־בלוג וגראוויטי פולז - בנוסף לסרטי אנימציה לילדים ומגוון תכנים לגיל הרך".

כל התכנים ב–99 שקל

מחיר שירות הטלוויזיה של סלקום הוא 99 שקל לחודש. המחיר כולל את כל התכנים מלבד התוכן למבוגרים - שנעול מאחורי קוד וזמין אחרי השעה עשר בערב. ממיר שני בבית הלקוח יעלה 29 שקלים נוספים לחודש. הממיר פשוט להתקנה, וכברירת מחדל הלקוח יתקין אותו עצמאית. מי שיבקש בכל זאת התקנה עם טכנאי ייאלץ לשלם עליה 99 שקל.

גישה שונה 
מ–yes ו–HOT

קשה להשוות את חבילת הטלוויזיה של סלקום לזו של HOT ו-yes, מפני שהן מבוססות על גישות שונות לחלוטין. החברות הוותיקות מבוססות על מודל של הרבה ערוצים — 190 לערך, ועל הוצאה כספית גדולה של 250–350 שקל לחודש. כך, למשל, בחבילת הטלוויזיה של yes יש לא פחות משבעה ערוצי סרטים ו–14 ערוצי ספורט. סלקום מנסה לתת רק את הקצפת, עם מוצר הרבה יותר רזה.

נכון יותר להשוות את החבילה של סלקום לחבילה הבסיסית של החברות HOT ו–yes. מדובר בחבילות שנכפו על החברות מצד הרגולטור, והן עשו ככל יכולתן להסתיר אותן מהלקוחות. כעת ייתכן והן יוצעו ללקוחות שמאיימים בנטישה. מדובר בחבילות ערוצים צרות במחיר שמתחיל ב–120 שקל לחודש עבור 23 ערוצים. החבילה של סלקום מציעה פיתרון רזה אף יותר מחבילות הבסיס של yes ו–HOT - שעשוי להציע יתרונות רבים ללקוחות מסוימים.

הרגולטור דחף, אך עוד לא סיים את העבודה

לאירוע ההשקה של סלקום הגיע גלעד ארדן, מי שמכהן כיום כשר הפנים אך כיהן עד לאחרונה כשר התקשורת. ארדן הגיע כדי לגזור קופון על כניסת מתחרה חדשה בשוק הטלוויזיה. כך הוא מסר: "צריך לומר את האמת לציבור וגם כלפי עצמנו כממשלה — אזרחי מדינת ישראל משלמים מחיר גבוה מידי עבור חבילות הכבלים והלווין גם בהשוואה לכל מדינה מערבית. הבעיה היא שאין תחרות מספקת, ודואפול בזק ו–HOT לא השאיר יותר מידי ברירה לצרכן".

ארדן בהחלט פעל בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית, אך יש לציין כי רוב המהלכים שהוא הוביל בתחום לא הבשילו - וסלקום נכנסה לענף למרות זאת, ולא בזכותם. מערך עיד"ן פלוס טרם הורחב, ולמעשה טרם נקבע עתידו; ועדת שכטר, שאמורה לקבוע את ההסדרה של מיזמים כמו סלקום–TV טרם סיימה את עבודתה, והגישה עד כה רק המלצות ביניים; וחשוב יותר מהכל - הרפרומה בפס הרחב שהיתה יכולה לאפשר לסלקום לחכור קווים לבית הלקוח עוד לא הבשילה למציאות, אף שארדן חתם עלייה ביומו האחרון במשרד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"