ועידת הדיגיטל |

"ישראל בפיגור בסחר אלקטרוני. מקווה שהממשלה תעזור לעסקים קטנים"

רן גוראון, המשנה למנכ"ל בזק: "צרכן הדיגיטל הישראלי רץ מהר: העסקים הממשלה והרגולטורים מפגרים אחריו"

אמיר טייג
אמיר טייג
אמיר טייג
אמיר טייג

על איזו אפליקציה לא הייתם מוכנים לוותר? זו אחת השאלות שנשאלו ישראלים בסקר שערכה בזק והוצג היום בוועידת הדיגיטל של TheMarker. "מצאנו כי וואטסאפ ווייז הן שתי האפליקציות החזקות בישראל ובלתי ניתנות לוויתור. פייסבוק עדיין חזקה אבל 68% מוכנים לוותר עליה. אנחנו רואים שפייסבוק נכנסת לפרופורציה. עדיין יש שימושים רבים אבל ההיקף הגיוני יותר״, אמר רן גוראון המשנה למנכ"ל בזק.

גם לגבי וואטסאפ גילו בבזק כי קיימת התפכחות מסוימת. ״אנחנו מזהים ש-58% כבר מגלים הסתייגות מוואטסאפ. עכשיו זה זמנו של הוואטאפ שרץ קדימה, אבל אנחנו צופים שיכנס לפרופורציה בקרוב״.

גוראון הוסיף: "הצרכן הישראלי רץ קדימה מהר. נמצא בכל החזיתות החדשות, נותני השירותים, העסקים, הממשלה והרגולטורים לא רצים מהר מספיק. הוא הציג סקר שימושים של ישראלים ברשת וזו היתה מסקנתו העיקרית מסקר זה. ״כצפוי, מצאנו שהעולם הנייד הוא העולם של הצעירים, אך דווקא הופתענו לגלות כי שיעור החדירה של טלוויזיות חכמות בישראל גבוה יחסית. הבית הישראלי הוא בית דיגיטלי. במרבית משקי הבית יש רשת אלחוטית. 5 מכשירים מחוברים לרשת בממוצע.

נתון מדהים נוסף: צרכן אינטרנט קווי ממוצע מוריד 2 ג'יגה ביום. עולם צריכת הנפחים של נתונים הוא עולם הסיבים האופטיים וברור כי הווידאו זה המניע העיקרי של צריכת האינרנט", אמר גוראון.

גוראון ציין: "חד משמעית, העולם הדיגיטלי מחבר אנשים גם בעולם הממשי ואינו יוצר ניכור״.

באשר לצריכת מדיה מעריך גוראון כי אנחנו בפתחו של שינוי בתחום קריאת הספרים והמגזינים ברשת. ״31% קוראים מגזינים וספרים ברשת. זה נתון מצויין. כך נראה תחום שהוא לפני פריצה. אנחנו צופים צמיחה מהירה בתחום בתקופה הקרובה״.

רן גוראון, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל השיווק של בזק

מנגד הוא מציין כי ״הישראלים לא אוהבים לשלם ורק 5% מוכנים לשלם על סדרות וסרטים. על כל 32 אפליקציות רק אחת בתשלום. מי שמחפש מודל עסקי בתחום צריך להתיייחס לנתון זה״.

באשר לעולם המסחר המקוון מסיק גוראן מסקנות חד משמעיות: ״ישראל בפיגור בסחר אלקטרוני. מקווה שהממשלה תעזור לעסקים קטנים להיכנס לזירה הזאת. תחום הנופש עבר מהפכה. הצרכן הישראלי מוכן. הוא מאמץ שירותים מהר. משתמש ישראלי שלא מקבל פתרון בארץ יצא לרכוש בחו"ל. הישראלים רצים מהר ומאמצים חידושים אך תחומי דיגיטל רבים נמצאים מאוחר. הצרכן מחכה לנו החברות הממשלה והרגולציה כדי לנרדוף אחריו״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?