השירות הבעייתי נותן את אותותיו: כ-20 אלף לקוחות עזבו את HOT ברבעון האחרון

חברת התקשורת פירסמה את דו"חותיה לרבעון השלישי של 2014 ■ נטישת הלקוחות מתרחשת בעיקר במגזרי האינטרנט והטלוויזיה ■ הרווח הנקי גדל ב-35% במהלך הרבעון לכ-85 מיליון שקל ■ HOT: "עד למועד פרסום הדו"חות, גייסנו כ-500 נציגי שירות חדשים"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

חברת HOT מדווחת הבוקר (ו') על תוצאותיה לרבעון השלישי של 2014. החברה ממשיכה לאבד מנויים - ברבעון האחרון עזבו את החברה כ-20 אלף לקוחות בפעילויות השונות. הדבר נובע ככל הנראה מהשירות הבעייתי של החברה, היות ומחיריה נמוכים מאלו של בזק.

החברה מאבדת לקוחות בכל הפעילויות שלה. HOT איבדה 12 אלף לקוחות טלוויזיה ברבעון וכעת יש לה 862 אלף צופים; היא איבדה 12 אלף לקוחות אינטרנט וכעת יש לה 727 אלף גולשים, וכן היא איבדה 4,000 לקוחות טלפוניה וכעת לה בשירות 681 אלף לקוחות. עם זאת, בסלולר גייסה החברה 53 אלף לקוחות חדשים.

הכנסות הקבוצה ברבעון הסתכמו לסך של כ-1.020 מיליארד שקל, זאת לעומת סך של כ-1.060 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ-4%. "הקיטון נבע בעיקר כתוצאה מהפחתת דמי הקישוריות למפעילי מפ"א (מפעיל פנים ארצי) בעקבות ההסדר החדש שנכנס לתוקף בדצמבר 2013", נמסר מהחברה.

עם זאת, HOT מצליחה לשפר את נתוני הרווח שלה. במהלך הרבעון השלישי לשנת 2014 רשמה הקבוצה גידול משמעותי של כ-11% ב- EBITDA, אשר הסתכם בכ-471 מיליון שקל (כ-46% מההכנסות, לעומת כ-40% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד).

דוכן של HOT

במגזר הכבלים הסתכמה ה-EBITDA ב-449 מיליון שקל (כ-56% מההכנסות לעומת כ- 53% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד). מגזר הכבלים כולל את פעילות האינטרנט, הטלפון והטלוויזיה, אך אינו כולל את פעילות הסלולר.

במגזר הסלולר HOT מדווחת על הכנסות של 655 מיליון שקל בסך הכל, ירידה של 4%, אך היא נובעת מירידה במכירות המכשירים. הכנסות החברה משירותי סלולר נשארו זהות ביחס לרבעון המקביל - 564 מיליון שקל. ה-EBITDA של פעילות הסלולר עוברת לנתון חיובי של 71 מיליון שקל (מול מינוס 81 ברבעון המקביל). סך הכל, HOT מובייל גדלה יפה במצבת הלקוחות ולה כעת 932 אלף לקוחות.

העובדה כי החברה גדלה בשנה ב-160 אלף לקוחות אך לא גדלה בהכנסות משירותי סלולר מצביעה על רמת התחרות הגבוהה ורמות המחירים הנמוכות בסלולר. יש לציין כי HOT מובייל הצליחה בפעילות העסקית שלה וגייסה עד כה כ-20 אלף לקוחות סלולר חדשים, כל אלו לקוחות שמשלשמים לחברה בין 29 ל-39 שקל לחודש בלבד.

ה-EBITDA של פעילות הסלולר עוברת לנתון חיובי של 71 מיליון שקל (מול מינוס 81 ברבעון המקביל). בסך הכל, HOT מובייל, זרוע הסלולר של HOT, גדלה במצבת הלקוחות ויש לה כעת 932 אלף לקוחות.

החלה ליישם תוכנית אסטרטגית

ההסבר לשיפור בריווחיות של HOT נובע בעיקר מכך ש-HOT מובייל עברה מאירוח יקר יחסית על רשת פלאפון, לאירוח זול הרבה יותר על רשת פרטנר. יחד עם הפחתת הקישוריות היוצאת של HOT מובייל, חסכה החברה הוצאות של 54 מיליון שקל ברבעון - וזהו למעשה הפקטור החשוב ביותר בדו"ח הנוכחי. גם הדו"חות הבאים של החברה יפורסמו נוכח שיפור התנאים בהסכם האירוח.

לבסוף, קבוצת HOT מדווחת על גידול של 35% ברווח הנקי של הקבוצה במהלך הרבעון לכ-85 מיליון שקל (לעומת 63 מיליון ברבעון המקביל אשתקד). HOT ממשיכה בהשקעות אינטנסיביות: ברבעון הנוכחי החברה השקיעה כרבע מהמחזור שלה וכ-250 מיליון שקל ברשת ובממירים. החברה מתכוונת להמשיך ולהגדיל השקעות ברבעונים הקרובים.

"במהלך הרבעון החלה הנהלת הקבוצה ביישום התוכנית האסטרטגית שעליה הכריזה לשיפור השירות ללקוחות, בדגש על קיצור זמני המענה ללקוח במרכזי השירות וקיצור זמן להגעת טכנאי", נמסר מהחברה. "כחלק מיישום תוכנית זו, הקבוצה צפויה להשקיע למעלה מ-30 מיליון שקל, בין היתר, בשדרוג מערכות ה-IT התומכות בשירות הלקוחות, הארכת שעות פעילות המוקדים וכן גיוס נרחב של מאות נציגי שירות חדשים למוקדי השירות החיצוניים.

"עד למועד פרסום הדו"חות, החברה כבר גייסה כ-500 נציגי שירות חדשים אשר ישתלבו בשבעת המוקדים ברחבי הארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה