5 נקודות על הסכם ההבראה בדואר

זה הסכם מעולה ומגיעות ברכות לארדן - אבל מה עם התחרות?

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

1. קודם כל ולפני הכל - ההסכם החדש שנחתם בין המדינה ועובדי הדואר הוא הסכם טוב מאד. הוא יטיב עם האזרחים, העובדים והחברה. נכון, היה אפשר לצפות ליותר גמישות ניהולית באשר להעסקת עובדים, ולמעשה מאות עובדים מקבלים קביעות במסגרת ההסכם החדש, אבל אף הסכם לא מושלם, וכפי שאמר מנכ"ל הדואר, כל הצדדים נאלצו להתפשר קצת. בכל מקרה, זהו הסכם מעולה, שלוקח בחשבון את השינויים שחברת הדואר צריכה לעשות (בדחיפות), בעיקר בהקשר כל כח האדם ואת צרכי החברה לעתיד. מימוש תוכנית ההבראה תאפשר לדואר להתייצב כלכלית. טוב גם שנקבע מנגנון של כניסת משקיע פרטי לחברה ב-20% בעלות. ניהול חיצוני יוכל להביא לדואר ראש עסקי מקצועי. הוא יוכל לדחוף את החברה לשירותים חדשים, על בסיס התשתית הקיימת של החברה.

2. השירות של דואר ישראל כבר הפך למשל ושנינה. ההסכם החדש מניח תשתית לשיפור השירות. בטווח הקרוב, האזרחים יהנו כמעט מיד מהארכת מועדי פעילות הסניפים וקבלת דואר רשום וחבילות קטנות עד הבית, ובשעות נוחות. שאר הרכיבים יקחו עוד זמן: מיכון הסניפים, ניטור הדואר, ואספקת שירותי אשנב ברשתות אחרות (Shop in Shop). אזרחי ישראל יהיו מוכנים לספוג עליית מחירים קלה במוצרי הדואר כדי לקבל מכתבים בזמן, הביתה, ובעיקר אם זמני ההמתנה יתקצרו. אלא ששירות הוא לא רק מילים על נייר וחתימה ססגונית. עובדי הדואר יצטרכו להבין שהם בעולם חדש ולקבל על עצמם שירותיות כפי שנהוגה בעולם תחרותי. חיוך מאחורי האשנב יהיה שינוי מרענן, למשל.

סניף של דואר ישראל

3. וכאן אנחנו מגיעים לנקודה שכמעט לא התייחסו אליה במסיבת העיתונאים: התחרות. כדי שהדואר ועובדיו באמת ישנסו מותניים דרושה תחרות בריאה לדואר בכל הפעילויות. ועדת רייך המליצה על פתיחת מרכזי החלוקה כך שחברות דיוור נוספות, כמו מסר, יכולו להתחרות עם הדואר גם על הדואר היחידני. את כל פרק זה בוועדת רייך כדאי שהשר גלעד ארדן יאמץ במהרה. הוא נדבך מהותי ברפורמה. במסיבת העיתונאים הבטיח ארדן שזהו בהחלט הכיוון.

4. מי שנראה מאושר במיוחד, סמוך על השולחן הארוך (והכל-גברי) במסיבת העיתונאים היו נציג האוצר אמיר לוי ואורי יוגב מרשות החברות הממשלתיות. ההסכם הנוכחי עם חברת הדואר הוא ביניהם סימלי - הסכם ארוך טווח עם מנועי צמיחה, מנגנון הפרטה ובעיקר הסכם שהושג יחד עם העובדים ומבלי שהמשק עמד מלכת. יוגב לא הסתיר את תקוותו שההסכם הזה יהפוך למודל שישוכפל לחברות ממשלתיות חולות אחרות. הלוואי.

5. לבסוף, אי אפשר בלי מילה טובה לגלעד ארדן. ארדן מסתמן כרפורמטור. אחרי שהשיג הסכם היסטורי ברשות השידור, הוא עושה זאת שוב עם דואר ישראל. גם הפעם ארדן היה מעורב עד הסוף, גם בפרטים הקטנים. צריך גם להזכיר את "הסוסים השחורים" מאחורי ההסכם: אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת ועופר מרגלית, רכז התקשורת באוצר. ובכלל, התחושה היא שהפעם כל הצדדים הבינו את הצורך ברפורמה, ובחרו בשיתוף פעולה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"