קרנות הון סיכון השקיעו 465 מיליון ד' בחברות היי-טק ישראליות בינואר-יוני 2014

37 חברות טכנולוגיה גייסו 233 מיליון דולר ברבעון השני של 2014 - ממוצע השקעה של 6.3 מיליון לחברה

ענבל אורפז
ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל אורפז
ענבל אורפז

השגשוג בהיי-טק הישראלי במחצית הראשונה של השנה בא לידי ביטוי בדו"ח ה-Money Tree הרבעוני שמפרסמת הבוקר פירמת רואי החשבון PwC. לפי הדו"ח, חברות טכנולוגיה מגובות הון סיכון, כלומר שבהשקעה בהן השתתפה לפחות קרן הון סיכון אחת, גייסו במחצית הראשונה של השנה 465 מיליון דולר - עלייה של יותר מ-25% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2013.

הפירמה מזהה עלייה בהשקעות גם ברבעון השני של השנה: 37 חברות טכנולוגיה גייסו בתקופה זו 233 מיליון דולר - עלייה של 34% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013. ממוצע ההשקעה בחברה עמד ברבעון השני על 6.3 מיליון דולר בהשוואה ל-6.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. ברבעון המקביל ב-2013 עמד ממוצע ההשקעה בחברה על 4 מיליון דולר.

משרדי חברת היי-טק ישראלית. לחברה ולמצולמים אין קשר לכתבהצילום: Bloomberg

ביולי פירסמה חברת המחקר IVC Online נתונים לפיהם המחצית הראשונה של 2014 היתה תקופת שיא בגיוסים לחברות טכנולוגיה ישראליות. לפי נתוני IVC, הההשקעות ב-335 חברות היי-טק ישראליות הסתכמו ב-1.6 מיליארד דולר. 930 מיליון דולר מתוכם גויסו ברבעון השני של השנה. הפער בין הנתונים של שתי החברות נובע מכך ש-PwC כוללים רק סבבי השקעה בהן השתתפו קרנות הון סיכון ישראליות או קרנות הון זרות שיש להן לפחות שותף אחד בישראל, למשל סקויה.

לפי נתוני PwC, כמחצית מההשקעות (49%) היו בחברות תוכנה, 8% בחברות אינטרנט, 6% בחברות שבבים ו-6% בחברות קלינטק. 6 עסקות ברבעון השני של השני היו של יותר מ-10 מיליון דולר. 65% מההשקעות היו בסבבי גיוס מאוחרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית