סגירת אל-ג'זירה בישראל היא אווילית

ישנם מספיק כלי תקשורת שמוסרים את דבריו של דובר צה"ל - מה רע לשמוע גרסה אחרת?

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

שר התקשורת גלעד ארדן החל לפעול להסרת שידורי אל-ג'זירה בישראל. במכתב למועצת הכבלים והלווין הסביר כי: "שידורי הערוץ מהווים הסתה האסורה בפרסום, כמשמעותה בסעיף 6 כ"ה לחוק התקשורת ובסעיף 144 ד'-2 לחוק העונשין" (סעיפים שמתייחסים להסתה גזענית או לאומנית) ולכן דרש "להעלות לדיון בפני המועצה בהקדם האפשרי את הבקשה להסרת שידורי ערוץ אל ג'זירה משידורי הכבלים והלווין, לכל הפחות עד להתייצבות המצב הביטחוני והשבת השקט על כנו".

ישנן לפחות 5 סיבות לכך שמדובר בצעד אווילי ומרושע

1. אל-ג'זירה הוא ערוץ חדשות, עם הטייה, בלי ספק, לנרטיב הערבי. אז מה? ערוץ i24, לשם השוואה, משדר את הצד הישראלי של הדברים. האם היינו רוצים לראות אותו נחסם בכל העולם על לקיחת צד? אל-ג'זירה הוא בסך הכל ערוץ אמין בדיווחיו. למעשה, הוא מדווח מהשטח בלא מעט פעמים מהר יותר מאמצעי התקשורת הישראלים. ישנם מפסיק כלי תקשורת שמוסרים את דבריו ותכניו של דובר צה"ל - אז מה רע לשמוע גרסה אחרת?

2. הדברים האלו גולשים מהר. זה מתחיל באל-ג'זירה וממשיך ב-CNN. מחר, כבוד השר ארדן לא יהיה מרוצה מהסיקור שם וידרוש לסגור גם אותם. מחרתיים זה כבר יהיה כלי תקשורת מקומי.

3. מדובר במקור החדשות המרכזי של ערביי ישראל. אם הערוץ הראשון היה משדר 24 שעות חדשות בערבית, או לפחות אותו מספר שעות כמו שהוא משדר בעברית אולי ניתן היה לטעון לכך שאל-ג'זירה פחות נחוצים באזור, אך זה אינו המצב.

4. ברמה הטכנולוגית מדובר גם כן במהלך טיפשי. הרי אין לארדן יכולת או סמכות להוריד את הלווין של אל-ג'זירה מהאוויר. הוא יכול תיאורטית לחסום את השידור אצל HOT ו-yes אבל רוב מוחלט של צופי הערוץ עושים זאת באמצעות צלחת פרטית, דבר שהשר ארדן מודע לו היטב. יתרה מזאת, ממילא ניתן לצפות בשידורי הערוץ דרך אתר האינטרנט, וגם את זה ארדן יודע - אז מה הסיבה האמיתית לדרישת הסגירה?

5. נראה שמדובר בעוד צעד פופוליסיטי כחלק מהמאבק המסוכן בין ליברמן, בנט וארדן - מי יותר לאומני מרעהו בעת הזו.

לאן הדה-לגטימציה של כלי התקשורת הערבים יכולה להוביל - אפילו לא צריך לדמיין. קחו פחות מדקה לצפות בישראלי חמום המוח תוקף באלימות כתב של ה-BBC רק משום שהוא לובש שכפ"ץ עם המילה Press ודובר ערבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"