על רקע המאבק של בן דב נגד סמסונג: סיפור הסוללות המתנפחות חוזר לכותרות

באוקטובר 2013 החליטה סמסונג העולמית להחליף את סוללת S4 בחינם לכל מי שמחזיק במכשיר ויבקש זאת

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

בימים האחרונים פורסמו ידיעות לגבי ויכוח בין היבואנית סאני לסמסונג העולמית על הצורך לבצע ריקול (קריאת תיקון כללית) למכשיר הסמסונג גלקסי S4 עקב בעיה שתוארה בתיאורים שונים: התחממות סוללה, התלקחות ואף התפוצצות סוללה. הסימפטום העיקרי של התופעה הוא התנפחות הסוללה. בעולם דיווחו על כך כבר בקיץ 2013. במקרים מסוימים, מודים גורמים המקורבים לנושא, הסוללה יכולה להתחמם ואף להתפחם. בנוסף, על פי חלק מהדיווחים, כ–30% ממחזיקי המכשיר מדווחים גם על סוללה חלשה במיוחד.

עקב כך, כבר באוקטובר 2013 החליטה סמסונג העולמית להחליף את סוללת S4 בחינם לכל מי שמחזיק במכשיר ויבקש זאת. התהליך קורה גם בישראל. מתוך כ–350 אלף מחזיקי המכשיר בישראל, כבר כ–20 אלף החליפו סוללות בתשעת החודשים האחרונים וההתהליך ימשך ככל הנדרש. מומחים מסמסונג העולמית אף הגיעו לישראל והסבירו למפעילות הסלולר על התקלה, לשביעות רצונן של החברות. בשוק מסתובבות גם סוללות מזויפות (של כל דגמי המכשירים) שעשויות להיות מסוכנות יותר, ויש להימנע מהן.

נושא הריקול חזר עכשיו לכותרות, אולי סביב מאבק השליטה בסקיילקס בין אילן בן דב לחיים סבן והקרב על זיכיון החברה לשיווק מכשירי סמסונג בישראל.

סמסונג גלקסי S4

מסמסונג נמסר בתגובה: "אירע מספר מועט של מקרי התלקחות של ה-Galaxy S4, אליהם אנחנו מודעים. יחד עם זאת, אף אחד מהמקרים הנ"ל לא אירע כתוצאה מהסוללות המתנפחות. ניתן לייחס את כל האירועים שנבדקו עד כה בישראל לשימוש בסוללה לא מורשית, למכה או מקור חום חיצוניים או למקרים אותם אין באפשרותנו לבחון, מאחר שהמכשיר לא נרכש דרך היבואנים הרשמיים.

"מעבדות צד שלישי עצמאיות בארה"ב ובאירופה מאשרות כי הסוללות המתנפחות שלGalaxy S4 אינן מהוות סכנה ואינן גורמות למכשיר להתלקח או להתפוצץ. עם זאת, כדי להבטיח חווית משתמש חלקה עבור לקוחותינו, סמסונג החלה במתן תחליפים לסוללות המתנפחות, מאז אוקטובר 2013, ללא תשלום וללא קשר לתקופת האחריות.

"אנו מזמינים כל לקוח, החווה אי נוחות עקב התנפחות הסוללה, לבקר בתחנות השירות של המפעילות הסלולריות או בחנויות סמסונג המורשות, להחלפת הסוללה, ללא תשלום וללא קשר לתקופת האחריות. ברצוננו להבטיח ללקוחותנו כי אנו תמיד הקפדנו על בקרת איכות מחמירה ותקני בטיחות עולמיים כדי להעניק חוויית משתמש בטוחה ונעימה של מוצרינו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי