8 אפליקציות חינמיות שישאירו אתכם מעודכנים בכל תקופת המונדיאל

התראות לסלולרי על כל שער, סטטיסטיקות מכל הסוגים, חדשות חמות מחדרי ההלבשה וקטעי וידאו של האירועים במגרש

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

המונדיאל ב–2010 משך 3.2 מיליארד צופים בכל העולם למשחקים, לפי נתוני פיפ"א (התאחדות הכדורגל העולמית). 715 מיליון איש, למשל, צפו אז בספרד מנצחת את הולנד בגמר גביע העולם. 60% מהכנסותיה של פיפ"א מקורן במכירת זכויות שידור, שבמונדיאל שיפתח ביום חמישי יסתכמו ב–4 מיליארד דולר. אגב, 576 מיליון דולר מתוכם תחלק פיפ"א לנבחרות המשתתפות; 35 מיליון דולר ילכו לנבחרת שתניף את הגביע.

האמת היא שכדי להתעדכן בתוצאות המשחקים כבר לא חייבים להידבק למסך הטלוויזיה כמו מיליארדי הצופים בכל העולם. האפליקציות במכשירי המובייל יאפשרו לכל אוהד נלהב לקבל לא מעט מידע על מה שקורה על המגרש: מי נגד מי, מתי ובאיזה בית, סטטיסטיקות, התראות וגם קטעי וידאו של האירועים במגרש. האפליקציות, אגב, מזהות את מיקום המשתמש כך ששעות המשחקים מוצגות בהתאם למדינה שבה הוא נמצא.

יש גם אפליקציות שמעדכנות את המשתמשים על ליגות כדורגל רבות בעולם וגם על שלל ענפי ספורט. בכדורגל, אם תרצו בכך הן יעדכנו אתכם גם על הרגע שבו נבחרת פלסטין טיפסה החודש לאליפות אסיה לאחר שניצחה את הפיליפינים בתוצאה 0:1 בגמר הצ'לנג' קאפ באסיה. המכשירים החכמים לא משמשים רק לעדכונים. ההערכה בבריטניה, למשל, היא שההימורים באינטרנט על משחקי המונדיאל הקרוב יעברו את סך ההימורים דרך סוכני ההימורים.

ואולם אחת הבעיות הגדולות עבור הצופים במונדיאל שסומכים על האפליקציות היא שהן מתקשות להעביר שידורים ישירים של המשחקים בשל היעדר זכויות שידור. מרבית האפליקציות של רשתות השידור המקומיות כמו BBC הבריטית וגם רשתות אמריקאיות חוסמות את השידור באפליקציה שלהן עבור אלה שאינם תושבי המדינה.

לערוץ 1 הישראלי, המשדר את המשחקים, אין אפליקציה אבל אפשר לצפות בשידוריו במחשב. הערוץ פתח עמוד ייעודי למונדיאל ובינתיים הוא גם מצרף ידיעות לקראת המשחקים. 53 מתוך 64 משחקי המונדיאל ישודרו בערוץ, וחלקם ישודרו במקביל בערוצים 2 ובספורט 5.

את השידורים בערוץ הראשון אפשר יהיה לראות גם בסמארטפונים והטאבלטים. באתר רשות השידור מופיע גם ברקוד המפנה לכתובת המדויקת של האתר המותאם למכשירים החכמים. (kaywa.me/a7zhS), ובנוסף אפשר יהיה לצפות בכל הפלטפורמות בשידורים מוקלטים.

יש אתרים שמנסים לעקוף את זכויות היוצרים של שידור המשחקים, אם כי לא ידוע עד כמה הדרכים האלה חוקיות ובאילו תנאים בסופו של דבר יתאפשר השידור. האתר wiziwig, למשל, מאגד שידורי ספורט רבים ברשת בשידור חי ומבטיח גם שידורי מונדיאל. מבלי להיכנס לפרטים הקטנים, רק נגיד שהאתר פועל בשיטת P2P וכדי לראות חלק מהמשחקים נדרשת גם הורדת תוכנה (Sopcast). האתר מתאר במדריך למתחילים פשוט איך פועלת השיטה. בשעת כתיבת שורות אלה שודרה, למשל, אליפות אוסטרליה ברכיבה על סוסים.

הנה שמונה אפליקציות חינמיות (למשתמשי iOS ואנדרואיד) שיסייעו לכם להישאר מעודכנים במונדיאל בקלות.

עדכונים על הכל - Fotmob

בעוד כותב שורות אלה יושב ומתקתק מלים, האפליקציה פוטמוב שולחת הודעת פוש על כך שסלובניה מובסת על ידי אנדורה באליפות לנבחרות עד גיל 21. דיווח על גול מלווה בצליל הדומה למשרוקית וסלובניה כבר מובילה 0:5. פוטמוב היא אפליקציה שמאפשרת לעבור במקביל על כל משחקי הכדורגל שמתקיימים בליגות רבות בעולם, וכמובן גם על אליפות העולם בכדורגל.

המשחקים מחולקים לשלושה מסכים - אתמול, היום ומחר. הנתונים מוצגים באופן ידידותי, עם תוצאת המשחק והדקה שבו הוא נמצא. לחיצה על המשחק פותחת נתונים נוספים כמו התרחשות האירועים על המגרש, שמות המבקיעים, הדקה שבה הובקע הגול, וגם את מצב הקבוצה בבית והנקודות שצברה. לחיצה על אחת הקבוצות מאפשרת לראות גם עם מי היא אמורה להתמודד בימים הקרובים ומהן תוצאות העבר שהשיגה.

האפליקציה היא גם קיבוץ של ידיעות (אגרגטור) ספורט עולמיות, כולל קטעי וידאו. חלק נכבד מוקדש גם לליגה הישראלית, ובו אפשרות מעקב אחר ליגת העל ואפילו אחר הליגה הלאומית.

להתעדכן עם האמריקאים - ESPN FC

האפליקציה של רשת שידורי הספורט האמריקאית ESPN מאפשרת עדכון למשתמש לא רק במשחקי המונדיאל, אלא גם בכל ליגת כדורגל אחרת שהמשתמש יבחר להגדיר במדינות רבות בעולם. עבור צופי הכדורגל, האפליקציה מאפשרת לקבל הודעות ועדכונים על כל המתרחש במגרש על פי הגדרות כמו: תחילת המשחק, שערים וחילופי שחקנים, וגם מאפשרת לראות קטעי וידאו של מהלכים במשחק כמה רגעים בלבד אחרי שהתרחשו. האפשרות האחרונה תהיה ככל הנראה שמורה רק לאמריקאים.

כמו כן, האפליקציה מאפשרת לקבל ניתוחים וסטטיסטיקות על השחקנים. מדור אחר באפליקציה עוסק בחדשות לגבי הנבחרות המשתתפות המונדיאל, וחלק מהחדשות מובא גם בקטעי וידאו. גם לוח המשחקים אינטראקטיבי וידידותי, כך שסימון נבחרת אחת מאפשרת לקבל את כל המשחקים הצפויים לה בהמשך המונדיאל.

לאלה שמחפשים פשטות - One Football Brazil

הודעות פוש והתראות על המתרחש במגרש אפשר לקבל גם באפליקציה של One Football Brazil, שמיוחדת למונדיאל הקרוב. כבר במסך הפתיחה האפליקציה מתעניינת בנבחרת האהודה על המשתמש ואוגרת עבורו ידיעות על הנבחרת מרחבי הרשת (באנגלית). פונקציה נוחה של היישום היא הסטטיסטיקה על כל שחקן שמשתתף במונדיאל ועל תפקידו בקבוצה. לעת עתה הנתונים הם פיסיים כמו גיל, משקל וגובה, אך בהמשך יצורפו נתונים נוספים על ביצועיו במשחקים כמו שערים שהבקיע, כרטיסים צהובים או אדומים ותיקולים.

לחיצה על כל נבחרת מציגה את המשחקים הצפויים לה בהמשך הטורניר. בסך הכל זו אפליקציה קלה לשימוש ויפה, ומתאימה בעיקר לאלה שמעוניינים במעקב יעיל ופשוט אחר המשחקים והנבחרות במונדיאל הקרוב, ולא מעבר.

להתעדכן אפילו בכדורמים - Sofascore

אחד היתרונות של האפליקציה סופאסקור הוא הממשק בעברית (אפשר לבחור בין 30 שפות), מה שהופך אותה לידידותית יותר למשתמש הישראלי. האפליקציה תעדכן אתכם לגבי כמעט כל ליגה בעולם - החל בסנוקר ועד כדורמים. וכמובן על המונדיאל.

האפליקציה שולחת הודעות פוש על פי ההגדרות שקובע המשתמש - למשל, חצי שעה לפני פתיחת המשחק, פתיחה וסיום, שערים ואפילו על הרגע שבו מפורסמים ההרכבים של הנבחרות. האפליקציה גם מאותתת לגולש על קובץ וידאו שעלה ברשת ובו שיחקה הקבוצה שבחר, ומאפשרת גם לשתף את קובצי הווידאו עם חברים בפייסבוק, בטוויטר ועוד.

פרט לכל אלה, היישום נותן תיאור של המהלכים על המגרש כמו חילופים, שערים או כרטיסים צהובים. הסטטיסטיקה באפליקציה נוחה וכוללת, למשל, נתונים על החזקה בכדור, בעיטות למסגרת ומחוצה לה וקרנות. היא גם מאפשרת לגולשים לנחש מי ינצח, ולהסיק את הסיכויים של הקבוצה על פי שקלול הנתונים. ניתן גם לראות באילו משחקים בעתיד ישתתפו הנבחרות.

לעקוב אחר ציוציי השחקנים - 365 Scores

365 Scores היא עוד אפליקציית כדורגל עם ממשק בעברית. גם היא מאפשרת לקבל הודעות פוש על האירועים במגרש, מסמנת גם באיזה ערוץ ישודרו המשחקים, וכוללת ממשק נאה על הסטטיסטיקה הנאספת במהלך המשחק. פונקציית החדשות כוללת קיבוץ (אגרגציה) של ידיעות מאתרים כמו ספורט 5 או one, ומבטיחה גם לשדר קטעי וידאו רק 5 דקות אחרי הגול.

פונקציה נוספת היא הצ'ט, שבה המשתמשים מוזמנים לכתוב טוקבקים. פונקציה חביבה, אם כי לא בהכרח הכרחית, מאפשרת לראות הודעות טוויטר שכתבו שחקנים, מאמנים שקשורים גם לקבוצות המועדפות שסימן המשתמש. אגב, אם סימנתם את נבחרת ברזיל, למשל, אפשר יהיה לעקוב אחר שחקן העבר רומאריו, או אחר המאמן הנוכחי לואיס סקולארי (טוב במיוחד לדוברי השפה המקומית).

לשיר עם האוהדים - FAN CHANTS

הכיף הגדול שנלווה למונדיאל הוא כמובן החגיגה הצבעונית של האוהדים. לכל קבוצה יש את השירים שלה והסיסמאות שמלוות אותה למולדת או לשחקנים. הרבה פעמים קשה להבין מה האוהדים שרים, אבל האווירה בהחלט מכניסה את הצופים לקצב.

האפליקציה פאנצ'אנטס מרכזת את שירי האוהדים לקבוצות גדולות או נבחרות ברחבי העולם, משמיעה את השירים המבוצעים על ידי האוהדים במגרש, וגם מאפשרת לקרוא את המלים. כך, אפשר למצוא שם שירי עידוד לנבחרות אנגליה (שזוכה ללא פחות מ–57 יצירות), ספרד (כמו Espana Que viva) וארגנטינה (עם Vamos vamos Argnetina). יש אפשרות גם להפוך את השיר לרינגטון.

פרק מצומצם מוקצה לישראל, אך מופיעות בו רק שלוש קבוצות - הפועל חיפה (כן, זו לא טעות), הפועל תל אביב ומכבי תל אביב. משעשע במיוחד לקרוא את התרגום לאנגלית לשיר כמו זה של אוהדי הפועל: Beitare are illiterate and Maccabi are pigs (בית"ר אנאלפבתים ומכבי חזירים) או Who ever doesn't jump is a yellow (מי שלא קופץ צהוב).

לחובבי הז'אנר ההמנונים - World cup Anthem

בדקות שלפני תחילת המשחק מנוגנים ההמנונים הלאומיים. ברגעים אלה המצלמה רצה על פניהם של השחקנים ובבית כולם רצים במרץ לסגור את הפינות האחרונות לפני המשחק - להביא פיצוחים, להוציא בירות מהמקרר ולסגור עם האישה או בת הזוג שבשעתיים הקרובות אין סכוי שקמים מהספה. כדאי גם לעגן אופציה של חצי שעה נוספת להארכה בשלבי הגמר של המונדיאל.

לכל אלה שהתמכרו להמנונים, או שסתם בא להם לשמוע את ההמנון של ברזיל, גרמניה או ניגריה, World cup Anthem תנגן עבורכם את כל ההמנונים של הנבחרות במונדיאל הקרוב. קחו בחשבון שיותר מזה האפליקציה לא עושה, כך שבשורה התחתונה היא מתאימה רק למשוגעים לדבר.

אפליקציות טריוויה - Football Quiz

"ברגומי, בארזי, אנצ'לוטי, דונאדוני", שר אריק איינשטיין (מלים של עלי מוהר ולחן של יוני רכטר) במיומנות רבה את שמות השחקנים שהשתתפו במונדיאל של 1990. מי שרוצה להפגין שליטה וידע בשמות ונבחרות יכול להשתמש באפליקציות השאלונים על המונדיאל World players quiz 2014 
ו-World cup 2014 quiz. הראשונה כוללת 600 שאלות המחולקות לשלבים, שבמהלכם נדרש המשתמש לשייך את השחקן המופיע בשאלה לנבחרת, וזאת תחת לחץ של 10 שניות לשאלה. כדי לעבור שלב צריך לענות 10 תשובות נכונות. למי שלא נהנה מלחץ הזמן, קיימת גם אופציה של אימונים ובה ניתן להתמקד בכמה קבוצות ללא הגבלת זמן.

המבחן ב–World cup 2014 quiz מתמקד במגוון שאלות על הנבחרות כמו מיהי האלופה היוצאת (ספרד) או איזו נבחרת זכתה בחמש אליפויות עולם (ברזיל).

לעודד דרך הסמארטפון: 2 אפליקציות לצפייה ישירה באנדרואיד / ירון כהן צמח

ערוץ 1 אמנם יעביר את שידורי המונדיאל באתר המותאם שלו למובייל, אך הערוץ לא משדר את כל המשחקים. למי שמעוניין באפשרויות נוספות לצפייה במשחקים בשידור חי, יש שתי אפליקציות שמוצעות לאנדרואיד בלבד ומספקות מגוון אפשרויות לצפייה.

האפליקציות בעלות ממשק נוח וקליל להפעלה ומשדרות בסטרימינג ערוצים מכל העולם ומז'אנרים שונים - סרטים, ספורט, ילדים וכדומה. שתיהן לא מוצעות להורדה בחנות הרשמית של גוגל, אך ניתן להוריד אותן ישירות מהאתרים שלהן, עם הכניסה אליהם דרך הטאבלטים וסמארטפונים. יש לשים לב שמורידים אותן רק מאתרים אלה, ולא מאתרים מארחים. כמו כן, יש לוודא קודם שהאפשרות להתקין אפליקציות שלא דרך החנות של גוגל פתוחה במכשיר.

אמנם לא ידוע כרגע אילו ערוצי טלוויזיה יחסמו את השידורים לצפייה ללא מנויים, אך בכל זאת כדאי להכיר את האפליקציות.

cloudtv.bz

באפליקציה זו אפשר למצוא מגוון אינסופי של ערוצים, שחלקם באיכות HD מרשימה, והם מסודרים לפי שפה, ז'אנר ומדינה. אפשר לערוך רשימת מועדפים כדי לסנן את כל הערוצים שכנראה לא תצפו בהם לעולם (מאות ערוצים ממזרח אסיה או בשפות שונות).

האפליקציה מאפשרת לרכוש ערוצים שלא מופיעים ברשימת הערוצים החופשיים. יש לה שני מצבים - לטלוויזיית אנדרואיד ולמכשירים ניידים, והיא מאפשרת גם להקליט שידורים. עם הכניסה למדור הספורט יוצגו כל הערוצים הרלוונטיים, בעיקר ממזרח אסיה ומאירופה.

mobdro.com

גם כאן הערוצים מסודרים לז'אנרים ואפשר לעשות רשימת מועדפים, וגם לחפש לפי נושא או שם הערוץ. האפליקציה מציגה באנרים בתחתית המסך למשתמשים חופשיים שלא רכשו מנוי פרימיום. עם הכניסה למדור הספורט נפתחת גלריה מרשימה של ערוצים, כולל ערוצי סקיי, יורוספורט, ESPN, פוקס ספורט ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם