הכירו את החברה שתזניק את הווקי טוקי של כוחות הביטחון לעידן האינטרנט

בזמן שמכשירי המובייל זינקו דור קדימה וכל משתמש מחזיק מחשב חזק בידו, רבים בכוחות הביטחון נותרו מאחור עם מכשירים ארכאיים ■ מובייל טורנדו הבריטית, המחזיקה מרכז פיתוח בראש העין, רוצה לצרף את כוחות הביטחון לעידן האינטרנטי בלי להשקיע ברשת חדשה

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

זוכרים את מכשירי הווקי־טוקי מהילדות? הצעצוע הזה הוא עדיין כלי עבודה יומיומי של ישראלים רבים. כמה? מאות אלפים, רובם לקוחות מירס, וגם של אנשי כוחות הביטחון: למשטרה יש מערכת קשר מסורתית ענקית, לפיקוד העורף, למגן דוד אדום וכך גם לשאר ארגוני ההצלה. אלא שמהפכת ה–IP בתקשורת, זו שהביאה לעולם את הווטסאפ כתחליף ל–SMS ואת הסקייפ במקום הטלפון, בדרכה גם לנישת תקשורת החירום והקשר מבוסס PTT י (Push To Talk, לחץ כדי לדבר).

מי שרוצה להיות שם כשזה קורה היא חברת מובייל טורנדו (Mobile Tornado) הבריטית, שמפעילה מרכז פיתוח בראש העין, מעסיקה 50 עובדים בישראל וכעת גם מכוונת את מוצריה לשוק המקומי. מנכ"ל הפעילות הישראלית הוא שמוליק נחמה, שמסביר מדוע תקשורת PTT עדיין רלוונטית ב–2014: "יש בישראל כ–200 אלף לקוחות של מירס. אלא שמאז HOT קנתה את מירס, המיקוד של החברה הוא
ב–HOT מובייל כמפעילת GSM, והחברה זונחת מעט את הטכנולוגיה והלקוחות של ה–PTT - לקוחות של חשבונית תלת־ספרתית בחודש, שזה לא דבר טריוואלי בשוק הסלולר של ימינו.

"זה תהליך טבעי מצדה של HOT. החברה התמודדה על נתח שוק במגזר הפרטי, כדי להחזיר לעצמה ערבות בנקאית של 700 מיליון שקל, ובתהליך הזה הזניחה את המגזר העסקי. לקוחות החברה בשירות מרגישים שהם במצב של 'אין חלופה'.

"בנוסף, יש בישראל עוד כ–100 אלף משתמשים אזרחיים במערכות קשר - וזה בלי לספור את משטרת ישראל, שיש לה מערכת בשם ניצן, ואת פיקוד העורף עם מערכת בשם ברק כתום", מפרט נחמה.

כבאי ליד בית אורן. "יש בעיה גדולה בעולם הקשר - ישראל נתקלה בה באסון הכרמל"צילום: REUTERS

מערכת ממותגת

לדברי נחמה, מערכות הקשר תקועות בעבר: "מערכות הקשר המסורתיות לא נותנות פתרון טוב מהרבה סיבות. הבעיה הראשית היא היכולות. מפקד משטרת ניו יורק צוטט באחרונה אומר ש'היום לכל ילד בפינת רחוב יש כלי תקשורת הרבה יותר חזק מאשר לשוטר שרודף אחריו'. בסמארטפון יש יכולות כמו מצלמה, GPS, וידאו, שאין במערכות הקשר. מערכות קשר טובות רק לדיבור.

"שנית, יש בעיה גדולה בעולם הקשר של ריבוי מערכות, שמקשה על החיבור בין המערכות. האמריקאים מכירים את זה מאסון התאומים, ואנחנו מכירים את זה מאסון הכרמל. מה שהאמריקאים עשו, זה פרויקט בשם FirstNet - הקונגרס החליט על הקמת מערכת חירום לאומית, שמתבססת על התשתיות של רשתות הסלולר המסחריות. נקבע שכל חברה סלולר אמריקאית תקצה רצועת תדר צרה לטובת ה–FirstNet ושכל הציוד יהיה ציוד סטנדרטי. ארה"ב הקימה מינהלת לפרויקט והוא תוקצב ב–9 מיליארד דולר.

"מה שקורה שם משפיע גם עלינו. משטרת ישראל הוציאה באחרונה RFI (בקשה לקבל מידע) למערכת קשר מודרנית, שתרכוב על רשת LTE מסחרית (רשתות סלולר דור 4, שיפעלו בישראל עוד השנה - א"ז)", מוסיף נחמה.

מי אתם ואיך אתם משתלבים?

"מובייל טורנדו פועלת בתחום ה–PTT מאז 1999. החברה היא ספקית של מערכות קשר על גבי פס רחב ב–50 מדינות. לרוב אנחנו עובדים עם חברות סלולר ומתקינים אצלן מתג שיחות שלנו, והן מהוות זרוע שיווק (בין חברות הסלולר שהתקינו את המערכת: America Movil בברזיל ומקסיקו, וכן טלקום איטליה). במודל השני, אנחנו מספקים לחברות מתג שלנו.

שמוליק נחמה, מנהל פעילות מובייל טורנדו בישראל, עם טאבלט של החברהצילום: אייל טואג

"בנוסף, אנחנו משווקים את המכשירים, אם הם רוצים מכשירים ייעודיים, או מספקים את התוכנה אם הם מעדיפים לעבוד עם סמארטפונים וטאבלטים סטנדרטיים. אנחנו מספקים גם תוכנה לעמדה מרכזית, כמו לסדרן בתחנת מוניות או למוקדן במשטרה, וגם אפליקציות ערך מוסף סביב עולם הקשר".

תקשורת מוצפנת

הציוד שמובייל טורנדו מוכרת הוא די…מגניב. יש שם סמארטפונים אנדרואידיים מוקשחים, עם או בלי מקלדת, טאבלטים מוקשחים בגדלים שונים, וכן פומית, שחורה ומסיבית, אבל כזו שמתחברת לסמארטפון ביציאת האוזניות או דרך בלוטות'. כל המכשירים מגיעים עם סים כפול - כך שניתן לעבור בין רשת סלולר אחת לשנייה בעת עומס, ובחלקם יש גם רכיב קשר לטווח קצר, אם רשתות הסלולר קורסות לגמרי.

מובייל טורנדו היא חברה בריטית, שנסחרת בלונדון (סימון MBT). בדו"ח השנתי שלה דיווחה החברה על הכנסות שנתיות של 2.6 מיליון ליש"ט ב–2013, עלייה של 82% לעומת 2012, אבל מדובר בחברה הפסדית שרשמה ב–2013 הפסד של 2.3 מיליון ליש"ט. סיפור ההצלחה הגדול ביותר של מובייל טורנדו מהתקופה האחרונה מגיע מקנדה. המפעילה הקנדית TELUS עבדה במשך שנים בטכנולוגיית ה–PTT המקובלת iDEN - אותה טכנולוגיה קניינית של מוטורולה, הבעלים לשעבר של רשת מירס.

ב–TELUS הבינו שהטכנולוגיה של מוטורולה גוועת והחליטו להטמיע מערכת קשר חדשה באמצעות מובייל טורנדו. העסקה יצאה לדרך באוקטובר 2013 ותהליך ההמטעה בעיצומו.

למי שמסתקרן איך נראה השירות הזה, למעשה זה דומה מאוד לווטסאפ, אלא שבעת לחיצה על איש קשר, שומעים את הצפצוף הכפול המוכר ממכשירי מירס ואחריו אפשר פשוט לדבר. ישנן אפליקציות חינמיות דומות, שאפשר פשוט להוריד לסמארטפון ולהתנסות. המוכרת בהם היא Zello, שמאפשרת תקשורת PTT בין יחידים וקבוצות של עד חמישה אנשים, בחינם. עבור קבוצות גדולות יותר, התשלום הוא שישה דולרים למשתמש לחודש.

מי שרוצה לקיים שיחות PTT באנדרואיד או באייפון לא צריך אותך. אפשר להעביר הודעות קול בווטוסאפ או באפליקציות ייעודיות ל–PTT כמו Zello?

"תחנת מוניות שתלויה בקשר לא תסמוך על חברה שלא נותנת רמת שירות מובטחת ומישהו שאפשר לדבר איתו בעת תקלה. בנוסף, יש לנו אפליקציות משלימות. אתן לך דוגמה: בעמדת הסדרן בתחנת מוניות הוא יכול לסמן על המסך שטח מצוצמם במפה, ומיד תיווצר קבוצת קשר שבה רק נהגי המוניות בתוך האזור. לבסוף, אנחנו יודעים לתת תקשורת מוצפנת, וזה חשוב מאוד להרבה גופים. באחרונה, בזכות זה, זכינו בפרויקט עם משטרת וייטנאם. יש עוד יכולות כמו 'משיב מקום' וכפתור SOS. אנחנו פונים ללקוחות עתירי שירות".

הקשר הישראלי

מובייל טורנדו היא אמנם חברה בריטית, אבל קשורה לישראל מכמה כיוונים. ראשית, היא ישראלית במקור. חורחה פיניאבסקי הקים את החברה ומכר ב–2003 את אחזקותיו לחברת ה–IT הבריטית InTechnology plc תמורת 15 מיליון דולר. פיניאבסקי, שעדיין מחזיק 5% ממניות מובייל טורנדו, רכש באחרונה עם משקיעים נוספים את חברת אלווריון הישראלית.

הקשר השני בין מובייל טורנדו לישראל הוא מרכז פיתוח ומכירות בישראל המעסיק כ–50 עובדים, רבע ממצבת כוח האדם של החברה. המרכז הישראלי נמצא בפארק אפק בראש העין - שם חולקים עובדי מובייל טורנדו ואלווריון משרדים שפינתה בטר פלייס שקרסה. "אנחנו קוראים לזה Much better place", מתבדח נחמה.

מובייל טורנדו ניסתה גם להחדיר את מוצריה לישראל כמה פעמים. ניסיונות שלא צלחו. לפני כמה שנים המתג שלה הותקן ברשת סלקום ופרטנר בחנה את הטכנולוגיה ב–2008, אבל שיתופי הפעולה לא התרוממו. נחמה מסביר: "הטכנולוגיה של היום לא דומה לטכנולוגיה של לפני חמש שנים. ציוד הקצה התקדם שנות דור וכך גם האפליקציות. בנוסף, למכור קשר זה מקצוע - וזה לא היה באותם ימים הפוקוס של חברות הסלולר הישראליות".

נחמה למעשה עומד בראש חברה בת שהוקמה לטובת הפעילות הישראלית החדשה, והוא רואה כאן הזדמנות: "תסתכל על פקח החנייה ברחוב. הוא הולך עם טאבלט, כדי לרשום את הדו"חות, ועם עוד מכשיר מירס. זה מיותר. אנחנו יכולים לעלות כאפליקציה על הטאבלט. אותו דבר לגבי הטאבלט של חברה כמו גט טקסי. גם בתחום הקשר יש הרבה מה לעשות. מכשיר קשר בודד של מוטורולה עולה משהו כמו 20 אלף שקל. אנחנו מדברים על סמארטפון סטנדרטי וחשבון חודשי של כמה עשרות שקלים".

המערכת של מובייל טורנדו בישראל נמצאת לקראת השקה מחודשת: "אנחנו משקיעים חצי מיליון דולר בהקמת מתג ישראלי, למעשה שניים, אחד אצלנו והשני כגיבוי בדטה סנטר במקום אחר במדינה. ביוני אנחנו מתחילים פיילוטים עם 20 לקוחות גדולים שכבר לקחו כ–2,000 רישיונות, והם יבדקו את המערכת.

מזוודה למצבי חירום

"החיבור עם אלווריון נותן לנו ערך נוסף. אנחנו יכולים להגיע ללקוח ולהקים אנטנה ל–WiFi ציבורי, ככה שהמתקנים שלו מבטיחים כיסוי מלא, שאינו תלוי במפעילות הסלולר. במצבי חירום יש לנו מזוודה שאנחנו יכולים לפתוח בשטח והיא יוצרת רשת מקומית לאירוע", מסביר נחמה.

נחמה אינו פוסל שיווק של המוצר דרך חברות הסלולר. לדבריו, מובייל טורנדו נמצאת במו"מ עם כמה חברות סלולר לשיווק חבילה משולבת, שכוללת את פתרון ה–PTT וחבילת דקות סלולרית רגילה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר