סלקום ופלאפון מדווחות: "נאסר עלינו להקים רשת דור רביעי משותפת"

בעקבות החלטת משרד התקשורת עוצרות החברות את הניסיון להקמת רשת דור רביעי משותפת אך ממשיכות לקדם שיתוף פעולה פסיבי ברשתות הקיימות

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

בעקבות החלטת משרד התקשורת שלא לאשר מיזוג מלא בין הרשתות של סלקום ופלאפון, דיווחו שתי החברות הבוקר כי ימשיכו את הניסיון לשתף בין משאבי הרשת שלהן, תחת המגבלות שהטיל עליהן משרד התקשורת. סלקום דיווחה כי ההסכם המשולש שנתחם בינה, בין גולן טלקום ובין פלאפון, להקמה משותפת של רשת דור רביעי אינו עולה בקנה אחד עם הוראות משרד התקשורת על כן לא צפוי לקבל את אישורו. גם הממונה על הגבלים עסקיים מתנגד להסכם זה, במסגרתו ביקשו סלקום ופלאפון להקים חברת תשתיות משותפת שתחזיק בבעלותה את תשתית הסלולר ותעניק לגולן טלקום זכות קבוע "לרכוב" על רשת זו.

מנגד, מציינת סלקום כי שיתוף רשת הדור שלישי, שגם הוא חלק מההסכם המשולש בין החברות, צפוי לקבל את אישורו של המשרד ורשות ההגבלים, ולפיכך החברה תמשיך לנסות ליישמו. הסכם זה כולל שיתוף פסיבי, כלומר שיתוף בין חלקי הרשת שאינם עוסקים בתקשורת, כמו תרנים מזגנים גנרטורים וכו'.

בסלקום מציינים כי הסכם שיתוף זה כן עולה בקנה אחד עם החלטת המשרד, שפורסמה לפני שבוע, אך דורש עדיין התאמות מסוימות שינסו החברות לעשות בקרוב. "החברה מתכוונת להמשיך את המאמצים להשיג שיתוף רשתות ולעמוד ביעדי החיסכון שהציבה לעצמה במסגרת ההסכם המקורי. החיסכון שתוכל להשיג בהוצאות התפעוליות, וההשקעות ברשת הוא מהותי, ומרביתו צפוי להגיע משיתוף האתרים הפסיבי", כותבים בסלקום.

פלאפון, באמצעות חברת האם שלה בזק, דיווחה אף היא כי היא מתכוונת להמשיך את מאמצי שיתוף הרשתות, תחת המגבלות שקבע משרד התקשורת. "מבחינה ראשונית של מסמך המדיניות על ידי פלאפון, עולה כי על פי קווי המסמך, הסכם השיתוף לא עומד לכאורה בתנאי הסף שנכללו בו. פלאפון בוחנת חלופות למתכונת שיתוף רשתות באופן שיתאם לעקרונות מסמך המדיניות ולמגעים שקיימה פלאפון בחודשים האחרונים עם משרד התקשורת והממונה על ההגבלים העסקיים בנושא שיתוף הרשתות", נכתב בהודעת החברה.

ביום שלישי שעבר פורסם ב-TheMarker כי משרד התקשורת יהיה מוכן לאשר שיתוף רשתות בין חברה קטנה לגדולה, אך לא בין שתי חברות גדולות. ביום רביעי פירסם המשרד מטיוטת מסמך מדיניות חדש לענף הסלולר, בו נקבעה מדיניות זו. על פי מגבלות אלו צפוי המשרד לאשר שיתוף הרשתות בין פרטנר ל–HOT, ואילו לדחות את הסכם שיתוך רשת הדור רביעי של הסכם פלאפון־סלקום־גולן.

המשרד הסביר את החלטתו בחשש כי השיתוף בין שתי חברות גדולות בעלות תשתית קיימת בפרישה ארצית - כמו פלאפון וסלקום - יפגע בתחרות בענף. אף שהמשרד מתנגד לשיתוף רשתות בין שתי חברות גדולות - הוא אינו מתנגד לשיתוף רשתות בדור השלישי, כך שהחברות הגדולות יוכלו לצמצם משמעותית את מספר האנטנות שלהן גם ברשת הקיימת.

הסכם שיתוף רשתות ותדרים בין חברות הסלולר, כפי שנחתם בין פרטנר ל-HOT מובייל ובין פלאפון לסלקום ולגולן טלקום, דורש גם את אישור משרד התקשורת וגם את אישור הממונה על ההגבלים. כפי שנחשף ב-TheMarker, רשות ההגבלים הגיעה לאותן המסקנות שאליהן הגיע משרד התקשורת, אך עמדתו הרשמית של הממונה טרם ניתנה.

דוכן של HOT

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית