דרהי ממשיך לייעל את HOT: ההכנסות ירדו אך הרווח התזרימי זינק ב-20%

החברה קיצצה ב-23% את ההוצאות התפעוליות שלה, ועלתה לרווחיות שיא ■ פעילות הסלולר עברה לרווחיות תזרימית ■ בסיכום הרבעון רשמה HOT רווח נקי של 43 מיליון שקל

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

השיפור ברווחיות של HOT המשיך רבעון נוסף. חברת הכבלים הפרטית של פטריק דרהי דיווחה הבוקר (ו') על שיפור של כ-20% ברווח התזרימי (EBITDA) שהסתכם בכ-477 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014. רווח זה מהווה כ-47% ממכירות החברה, שיעור רווחיות גבוה בתעשיית התקשורת המקומית, ושני רק לבזק, שעדיין מוגדרת כמונופול בתחום התקשורת הקווית. העלייה החדה ברווחיות הושגה רק בשל מהלכי התייעלות של החברה, שכן מכירותיה של HOT דווקא התכווצו ברבעון הראשון ב-4% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-1.02 מיליארד שקל.

הנתון המעניין בדו"ח הוא הוצאות התפעול של החברה, שקוצצו במהלך השנה החולפת בכ-23% והסתכמו בכ-434 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014. מנגד, הוצאות הנהלה והכלליות עלו ב-50% ל-57 מיליון שקל, אך עלייה זו לא היתה מהותית מספיק כדי לעצור את השיפור ברווחיות. בסיכום הרבעון רשמה HOT רווח נקי של 43 מיליון שקל, עלייה חדה של 153% לעומת הרבעון המקביל של 2013.

פטריק דרהי

באשר לפעילות הסלולר, אותה השיקה לפני מעט פחות משנתיים, דיווחה החברה כי פעילת זו עברה לרווח תזרימי (EBITDA) חיובי של 25 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014, לעומת הפסד של 26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד והפסד של 108 מיליון שקל בכל שנת 2013.

אילן צחי, המנכ"ל הטרי של HOT שנכנס לתפקידו במהלך הרבעון ציין כי "הרבעון הראשון מהווה אינדיקציה חיובית למומנטום של הקבוצה ולשורה מוצלחת של השקות שהובלנו מתחילת השנה, נמשיך להציע ללקוחותינו את ההצעות האטרקטיביות ביותר בשוק, תוך המשך השקעה בשיפור השירות ללקוח".

HOT דיווחה כי נמשכת מגמת המעבר של לקוחות הקבוצה לטריפל, ונכון לתום הרבעון הראשון של 2014 כ-41% מלקוחות הקבוצה מנויים על שירותי הטריפל, עלייה של כ-8% לעומת הרבעון המקביל. בשנים האחרונות ממקדת HOT מאמצים שיווקיים רבים בכדי להעביר את לקוחותיה לחבילות אלו, כחלק מראיית העולם העסקית של בעל השליטה בה, העושה זאת גם בחברות האחרות שלו בעולם. עוד מציינת HOT כי מהירות הגלישה הממוצעת של הלקוחות הגיעה ל-39 מגה ביט לשנייה, נכון לתום הרבעון הראשון, ו-44 מגה ביט לשנייה, נכון למועד פרסום הדו"חות. במהלך השבוע החולף השיקה החברה מהירות גלישה של 200 מגה ביט לשנייה.

בשעה ש-HOT התמקדה בשיפור הרווח, היא נאלצה לותר על לקוחות טלוויזיה כך שבשנה החולפת, איבדה חברת הכבלים כ-26 אלף לקוחות טלוויזיה, ונכון לתום הרבעון יש לה 872 אלף לקוחות. במקביל הצליחה HOT להגדיל את ההכנסה הממוצעת מלקוח טלוויזיה ב-7 שקלים בשנה החולפת ונכון לתום הרבעון הראשון עומדת ההכנסה זו על 230 שקלים בחודש. עוד מדווחת החברה כי הגיעה ל-848 אלף לקוחות סלולר, מתוכם 207 אלף הם לקוחות מירס. בשנה החולפת גייסה HOT 90 אלף לקוחות סלולר. ההכנסה החודשית ללקוחות סלולר ירדה ברבעון הראשון ל-76 שקלים לחודש, לעומת 82 שקלים בסוף הרבעון הרביעי של 2013.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב