מארוול ישראל מפטרת כ-200 עובדים: "נועד להבטחת הפעילות"

מרכז הפיתוח של מארוול בישראל עוסק בשני תחומים עיקריים - שבבים וסלולר - וזהו מרכז פיתוח השבבים השני בגודלו בישראל ■ החברה הבטיחה לסייע למפוטרים עם "חבילות פיצויים ושירותי ייעוץ וסיוע באיתור מקום עבודה חדש"

אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה

חברת השבבים מארוול מפטרת כ-200 עובדים בישראל. מארוול, שמחזיקה באחד ממרכזי הפיתוח הטכנולוגיים הבינלאומיים הגדולים בישראל, מעסיקה כיום בארץ כ-1,300 עובדים בהעסקה ישירה ועוד מאות עובדים בהעסקה לא ישירה. מארוול ישראל אישרה את החלטתה לצמצם את מצבת העובדים של החברה בכ-200 עובדים.

מרכז הפיתוח של מארוול בישראל, שחלקו ביקנעם וחלקו בפתח תקוה, עוסק בשני תחומים עיקריים - שבבים וסלולר. זהו מרכז פיתוח השבבים השני בגודלו בישראל, לאחר אינטל ישראל. חטיבת הסלולר של החברה מובילה את פיתוח המודם הסלולרי ושבבים אינטגרטיביים לסמארטפונים. כמו כן, החטיבה עוסקת בפיתוח פתרונות אלחוטיים לתחום ה-LTE (דור 4 סלולרי).

פעילות נוספת מתבצעת בחטיבת תשתיות הרשת, המתבססת בעיקרה על רכישות שביצעה מארוול בישראל: חברת פיתוח השבבים הישראלית גלילאו תמורת 2.7 מיליארד דולר ב-2000 ו-Radlan ב-2003. המרכז בישראל מוביל את הפיתוח בתחום במארוול העולמית.

בתחום האחסון, המהווה קרוב למחצית מהכנסותיה של מארוול העולמית, המרכז בישראל אינו עוסק. את מרכז הפיתוח בישראל מנהל יוסי מיוחס שנכנס לתפקיד לפני כשלוש שנים. "צעד זה הוא חלק ממאמצי ההיערכות האסטרטגית של מארוול בעולם, שנועדו להבטיח את המשך פעילות החברה לטווח ארוך ולעמוד באתגרים והצרכים העסקיים שעומדים בפניה בשוק השבבים, אחד השווקים התחרותיים ביותר בעולם", נמסר ממארוול ישראל.

יוסי מיוחסצילום: בעז רבינוביץ'

"מתוך דאגה לעובדים שיסיימו את עבודתם, מארוול מיישמת תוכנית סיוע מקיפה הכוללת חבילות פיצויים ושירותי ייעוץ וסיוע באיתור מקום עבודה חדש. מארוול העולמית רואה במארוול ישראל מרכז פיתוח מוביל ובעל תרומה מרכזית להצלחתה של החברה, והיא תמשיך להשקיע ולפתח את הפעילות בארץ. מארוול ישראל תמשיך לקחת חלק משמעותי בפיתוח טכנולוגיות הליבה של מארוול העולמית, זאת תוך מימוש המומחיות הייחודית והקניין הרוחני הרחב שנצבר בישראל", הוסיפה החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם