Fundbox הישראלית השלימה סבב גיוס של 17.5 מיליון דולר

החברה שמציעה לעסקים קטנים ובינוניים אשראי על בסיס הצגת חשבוניות שלא נפרעו הוקמה על ידי אייל שנער, יובל אריאב ותומר מיכאלי ■ את סבב הגיוס הובילהKhosla Ventures, אחת מקרנות ההון סיכון המשפיעות בסיליקון ואלי

אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה

חברת הפינטק הישראלית פאנדבוקס (Fundbox) גייסה 17.5 מיליון דולר בהובלת Khosla Ventures, אחת מקרנות ההון סיכון המשפיעות בסיליקון ואלי.

באוגוסט 2013 השיקה החברה שירות אשראי לעסקים קטנים, שמבוסס על חשבוניות לא פרועות שבידי העסק: בעל העסק שרשום לשירות מעלה חשבוניות שלא נפרעו לחשבונו בפאנדבוקס והחברה מעבירה את הסכום המצטבר לזכותו.

תשלום בכרטיס אשראיצילום: בלומברג

החזר האשראי מבוצע בתשלומים שבועיים כאשר גובה העמלה נקבע לפי רמת הסיכון שקובעת פאנדבוקס לפי ניתוח ממוחשב לחלוטין שנמשך כ-50 שניות. כדי להשתמש בשירות נדרשים העסקים לחבר את מערכות חשבונאות הממוחשבות למערכת של פאנדבוקס, וזו נעזרת במידע על לקוחות, חשבוניות ועובדים כדי לייצר פרופיל של העסק על מנת לקבוע את רמת הסיכון בהלוואה וכפועל יוצא את גובה העמלה הנדרשת.

בנוסף למידע מהמערכות הפנימיות של העסק, פאנדבוקס נעזרת גם במידע חיצוני כמו היסטוריית האשראי של בית העסק ובאלגוריתמים של בינה מלאכותית על מנת לחשב את גובה הסיכון בהלוואה.

החברה משקללת בחישוב הסיכון גם מידע מרשתות חברתיות, דוגמת ביקורות ב-Yelp, לייקים בעמוד העסק בפייסבוק ומספר הקשרים שיש לעסק בלינקדאין.

פאנדבוקס הוקמה על ידי היזמים הישראליים אייל שנער, יובל אריאב ותומר מיכאלי והיא מחזיקה בפעילות פיתוח בתל-אביב. לפני הקמת פאנדבוקס שימש שנער כשותף ישראלי בבאטרי ונצ'רז לצד סקוט טובין.

אריאב שימש לפני הקמת החברה כארכיטקט ראשי בחברת אונבו שנמכרה באוקטובר האחרון לפייסבוק. מיכאלי מגיע מקרן כרמל, אליה הצטרף אחרי ששימש כמנהל מחלקת פיתוח באחד מגופי הבטחון הישראליים.

החברה שהוקמה ב-2013 אחרי פיתוח של כשנתיים מעסיקה כיום 20 עובדים - הפעילות העסקית של החברה מבוצעת מסאן-פרנסיסקו ופעילות הפיתוח בתל-אביב.

לצד Khosla Ventures השקיעו בחברה אנג'לים ומשקיעים פרטיים בולטים דוגמת רון קונוויי, ויקראם פנדיט, לשעבר מנכ"ל סיטי בנק, טום גלוסר, לשעבר מנכ"ל סונות הידיעות תומסון רויטרס, ג'יי מנדלבאום, לשעבר מנהל האסטרטגיה והפיתוח העסקי בבנק ג'יי פי מורגן צ'ייס. על המשקיעים הישראליים בחברה נמנים שלמה קרמר, איציק פרנפס מבאטרי ואלון ליפשיץ מקרן בלאמברג. קרן Lionbird השקיעה אף היא בחברה בשלבים מוקדמים.

לפי הודעת החברה השירות אותו פיתחה פאנדבוקס ממוקד בעסקים שנותנים שירות לעסקים אחרים (B2B) ולא בעסקים שפונים לצרכן (B2C). לפי הודעת החברה כיום משתמשים בשירות אלפי עסקים ופאנדבוקס מעבדת בכל יום עשרות אלפי חשבוניות. אחוז שימור הלקוחות של השירות לפי המידע שמסרה החברה גבוה מ-98%.

"זיהינו הזדמנות בהבאת חדשנות מבוססת נתונים לשוק שבור שהיצע השירותים שמופנים אליו מוגבל", ציין בהודעת החברה שנער, מנכ"ל פאנדבוקס. "המיקוד ההתחלתי שלנו הוא בשירות שמאפשר לעסקים לפרוע חשבוניות שטרם נפרעו ולשפר את תזרים המזומנים שלהם אבל החזון של החברה גדול בהרבה. מנוע החישוב שיצרנו יכול לשנות תעשיות שלמות שנוצרו סביב ניתוח נתונים. אנחנו מתחילים באשראי לעסקים קטנים מכיוון שזהו מקום שבו יש לנו את היכולת לייצר אפקט חיובי מהיר וחזק", הוא הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח