מכון התקנים חשף: גידול של 120 עובדים ב-3 שנים; 70% מההכנסות - לשכר

בעקבות דרישה של התנועה לחופש המידע, נאלץ מכון התקנים לפרסם לראשונה נתונים על מצבת כוח האדם שלו ■ בין הנתונים: רכיב ההוצאה הראשון - שכר העובדים, השני - אחזקת כלי רכב

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

מכון התקנים פירסם בצהריים (א') לראשונה נתונים לגבי מצבת העובדים שלו. המכון נענה באופן חלקי לבקשת התנועה לחופש המידע, שדרשה מהמכון לחשוף את דו"ח הרווח וההפסד שלו ונתונים נוספים.

בניגוד לגופים ממשלתיים אחרים, שחושפים את הדו"חות שלהם באופן שקוף וקבוע, מכון התקנים התנהל עד כה בעמימות. התנועה לחופש המידע ביקשה לחשוף את הדו"חות המבוקרים של המכון, דו"חות רווח והפסד ומאזן, וגם לקבל מידע לגבי מצבת העובדים של הארגון ורשימת בעלי תפקידים הנושאים משרות בכירות.

על פי הנתונים שפירסם המכון, בשנת 2012 עמדו הכנסותיו על 371 מיליון שקל, לעומת 356 מיליון שקל בשנה שלפני כן - עלייה של 4% במחזור. הוצאות השכר הן רכיב ההוצאות הגדול ביותר של המכון. הנתון עומד כעת על 70% מכלל הוצאותיו, וזהו נתון שירד מעט מאז 2010, אז עמד סך ההוצאה למשכורות על 73% מסך ההוצאות הכולל. בשנת 2012 הוציא המכון 248 מיליון שקל על סעיף "שכר ונלוות". עלות השכר הממוצעת לעובד היתה בשנה שעברה 19.5 אלף שקל לחודש.

מנכ"ל מכון התקנים, דני גולדנשטיין

מצבת העובדים של מכון התקנים נמצאת בגידול מתמיד. בדצמבר 2010 היו למכון 960 עובדים, אך עד לסוף שנת 2012 גדל המספר ל-1,060. מהנתונים עולה כי בשמונת החודשים הראשונים של 2013 התווספו 19 עובדים נוספים למכון ולסך כולל של 1,079 משרות.

רכיב ההוצאה השני בגודלו במכון הוא אחזקת רכב. נתון זה עמד בשנת 2012 על 25 מיליון שקל. מכון התקנים הוא גוף ריווחי ומדווח על "עודף מפעילויות לפני עלויות מימון" של 18.8 מיליון שקל ב-2012. נתון זה ירד מ-24 מיליון שקל ב-2011. שווי נכסי מכון התקנים בספרים, עומד על 100 מיליון שקל, עלייה ברורה מאז 2010, אז עמד שווי הנכסים בספרים על 88.8 מיליון שקל.

עם זאת, בתנועה לחופש המידע לא מסתפקים בנתונים שנחשפו היום ודורשים שהמכון יחשוף את כל דו"חותיו המבוקרים ולא רק שברי מידע. "מכון התקנים הינו גוף ממשלתי וככזה חלות עליו חובות השקיפות והדיווח לציבור, כמו על גופים ציבורים אחרים", אמרו בתנועה היום.

מכון התקנים כיכב בעבר בדו"ח ועדת טרכטנברג בתור חסם תחרות וכן בדו"ח מבקר המדינה.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"