מיזם הסיבים IBC ישרת לקוחות עם הכנסות מעל 30 מ' ש' בשנה

זאת אף שמדובר במיזם סיטוני, שנועד לאפשר לחברות אחרות, כמו סלקום ופרטנר, למכור שירותים ישירות לצרכן

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

מיזם הסיבים IBC, המוקם בשיתוף חברת החשמל, שקיבל רישיון הפעלה לפני ימים אחדים, יוכל להציע שירותים ללקוחות עסקיים גדולים. זאת אף שמדובר במיזם סיטוני, שנועד לאפשר לחברות אחרות, כמו סלקום ופרטנר, למכור שירותים ישירות לצרכן.

בבלוג הטכנולוגיה TelecomNews תהו אודות ההיתר למכור שירותים ללקוחות עסקיים גדולים. בבירור הסתבר שחברת IBC קיבלה רישיון שני, נוסף, שמגדיר את הנושא וכותרתו: "רישיון מיוחד ל-IBC בע"מ למתן שירותי תקשורת נתונים פנים ארצי, נייח".

רישיון התקשורת הנוסף הגיע לידנו וניתן לראות אותו במלואו כאן. כבר בשלב ההגדרות, תחת הסעיף מנויי, מוסבר שהכוונה ל"גוף אשר היקף ההכנסות השנתיות שלו עומד על סך של שלושים (30) מיליון שקל לפחות ואשר ביקש להקצות לו רוחב פס מצרפי של 1 ג'יגה ביט לשנייה".

על פי הרישיון כל גוף ממשלתי, משרד ממשלתי, חברה ממשלתית, יחידת סמך או רשות מקומית, וכן כל גוף המתוקצב או ממונה על ידי הממשלה, יכול להיות לקוח ישיר של המיזם. לכל הגופים האלה IBC תוכל לספק לא רק "צינור" (תשתית) אלא גם שירותי תקשורת כמו אספקת אינטרנט, טלפון, שירותי מרכזייה, חיבור סניפים מרוחקים וכדומה.

עצם הענקת הרישיון לא אומרת ש-IBC תנצל אותו, כי כך היא במידה מסויימת תיצור תחרות מול הלקוחות המרכזיים שלה: סלקום, פרטנר ושאר ספקיות התקשורת.

בלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"