ארדן העניק רישיון למיזם הסיבים הישראלי: "העתיד של מדינת ישראל"

יו"ר חברת החשמל: פרישת הסיבים תחל ב-1 בנובמבר ■ האזור הראשון שירושת: באר שבע והנגב

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

"דיברנו פעם על מחשב לכל ילד - היום אנחנו רוצים אינטרנט במהירות האור לכל ילד וילדה", כך אמר היום שר התקשורת גלעד ארדן במעמד הענקת רישיון תקשורת למיזם הסיבים בשיתוף חברת החשמל, ששמו הזמני הוא IBC.

"אנחנו מתחילים בבאר שבע, ונרשת את בירת הנגב בסיבים. לקראת הבחירות המוניצפליות כבר מופעלים עליי לחצים מרשויות שונות להיות חלק מהפיילוט של המיזם. כשנכנסתי לתפקיד ומיפיתי את הפרויקטים, הפרויקט הזה ניצנץ כיהלום יקר. זה העתיד של מדינת ישראל", אמר ארדן.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים

כתבות נוספות באתר TheMarker:

דיוויד גילה ינסה לשבור את הקרטל של חברות כרטיסי האשראי

אפליה, צפיפות ופערים מתרחבים: כל מה שמחכה לילדים שלכם בביה"ס

"הכלכלה, צמצום הפערים והקדמה הטכנולוגית יכולים לקבל דחיפה מהסיבים. נסייע ככל האפשר בכל הקשור לבירוקרטיה כדי שהליכי התכנון והבנייה לא יהוו מכשול. אנו בפיגור בלוח הזמנים אבל לפחות אנחנו כבר לא טרקטור סובייטי. מאז שהמיזם מתקדם, גם HOT ובזק מאיצות השקעות. אנו מצפים לראות פרישה מהירה יותר ממה שמחויב בתנאי הרישיון".

"היו בעבר ספקות לגבי נחיצות המיזם", המשיך ארדן, "אך קצב החדירה של הסלולר וקצב הגידול בתקשורת הנתונים הוא כזה שאף אחד לא יכול היה לחזות. לבסוף, המיזם הזה מטיל עלינו, כממשלה, חובה לספק לאזרחים שירות יותר טוב".

סגן יו"ר IBC, ג'ונאס בירגרסון, הוסיף: "אנחנו הולכים לבנות רשת פתוחה של 1 ג'יגה גלישה סימטרי לכל מקום בישראל שבו יהיה ביקוש. זה חשוב לצמיחה כלכלית. כל גידול של 10% בפס הרחב מוביל לצמיחה של 1% בתוצר של המדינה. זו השקעה טובה לכלכלה שיש בה כבר מים זורמים. זו תהיה תשתית לאומית וניטרלית בהשקעה כספית ניכרת. כל בעל רישיון בישראל הוא שותף שלנו ומוזמן להשתמש ברשת בתנאים שווים. לא נתחרה בספקים הללו".

יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל אמר: "לפני שנתיים היתה פה מחאה חברתית וזה מענה מסויים. המיזם יחבר את הפריפריה למרכז ויקדם אוכלוסיות חלשות. ב-1 בנובמבר נתחיל לפרוש ומספר שבועות אחר כך נגיע ללקוחות הראשונים. הרישיון שקיבלנו הוא אוניברסלי, לא נפרוש רק באזור המרכז ולא נחכה עד לשנה השישית כדי להגיע לפריפריה".

כל המדינה ב-20 שנה

בסמוך לאירוע, פירסם משרד התקשורת נתונים לגבי לוח זמני הפרישה של תשתית הסיבים החדשה, כפי שמופיעים ברישיון חברת IBC. "על חברת התקשורת החדשה מוטלת החובה להיות בעלת פרישה אוניברסלית על מנת ליצור תחרות ערה". המיזם עתיד לספק שירות לבעלי רישיונות חסרי תשתית ארצית, אשר ימכרו ללקוחות הקצה חבילת שירותים כוללת והוא קיבל אישור למכור שירותי תקשורת לחברות תקשורת וללקוחות עסקיים גדולים.

עוד פורסם על ידי משרד התקשורת כי שנה מיום קבלת הרישיון החברה תחויב לספק שירות, כאשר הפרישה תעשה על פני חמש שנים. מתום חמש השנים תהיה פרישה ביחס של 1/1 בין המרכז לפריפריה, ומכיוון שתשתית הסיבים עתידה להיפרש על גבי התוואי הקיים של חברת החשמל, ייתכן כי המיזם יסתיים מוקדם מהמצופה.

בתום השנה החמישית יעמוד המיזם על שיעורי חדירה, במונחי נגישות לבתים, של בין 45% ל-65%, ומאז ואילך, שיעורי צמיחה של 5% בשנה עד לשנה העשירית. משם יפרוש המיזם כרצונו, ובלבד שבתום השנה ה-15 יהיה פרוש במונחי נגישות של 75%. מכאן ועד השנה העשרים יפרוש המיזם בקצב שיחליט, ובלבד שיגיע ל 100%.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"