"הסטארט אפים פחות פופולריים כי רוצים להקדיש זמן למשפחה"

חברת החשמל ממשיכה לטפס בדירוג המקומות שבהם היי־טקיסטים רוצים לעבוד ■ תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב–BDI: "העובדים מעוניינים פחות בחברות סטארט אפ שבהן עובדים סביב השעון; כיום הם מחפשים מקומות עבודה עם תנאים הוגנים וסביבה טובה"

ענבל אורפז
ענבל אורפז
ענבל אורפז
ענבל אורפז

השנה חל מהפך בדירוג מקומות העבודה שהכי כדאי לעבוד בהם, כשחברת החשמל גזלה מאינטל את המקום הראשון בדירוג BdiCoface של חברת המידע העסקי BDI, שבו השתתפו כ–75 אלף עובדים בישראל. ואולם, מדירוג מקומות העבודה המועדפים על ההיי־טקיסטים שהתפרסם אתמול, זו השנה השישית, עולה כי עובדי ההיי־טק נשארים נאמנים לאותן חברות טכנולוגיה ותיקות.

"יש האטה במרדף ההיסטרי אחרי חברות סטארט־אפ שבהן עובדים סביב השעון. כיום מחפשים מקומות עבודה מסודרים יותר ויציבים שמספקים תנאים הוגנים וסביבה טובה. יש הבנה שעבודה היא מקום חשוב שמספק את הפרנסה, אבל רוצים להשאיר אנרגיה גם למשפחה, תחביבים ושעות פנאי. זה נכון לעובדי היי־טק ולעובדים בכלל", טוענת תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב–BDI. לדבריה, מניתוח הנתונים עולה כי המסה העיקרית של המשיבים על הסקר רוצים לעבוד בחברות הגדולות והמבוססות ולא במאות הסטארט־אפים הקטנים.

הדירוג נעשה על בסיס סקר שנערך בקרב עובדים בחברות היי־טק בתקופה שבין ינואר 2012 לינואר 2013. קרוב ל–20 אלף עובדים בחברות היי־טק השיבו על הסקר שבו נשאלו באיזו חברה הם רוצים לעבוד ועל איזו חברה ימליצו לחבריהם.

כתבות נוספות באתר TheMarker

האם הרחבות בנייה יאושרו בדיעבד?

הדלק שיניע את העולם בעתיד: מי ים

בשלושת המקומות הראשונים בדירוג נמצאות, כמו בשנה שעברה, אינטל, HP וגוגל. אינטל דורגה במקום הראשון בכל השנים שבהן פורסם הסקר. במקום הרביעי מדורגת אמדוקס, שעלתה שני מקומות בדירוג, ובחמישי מיקרוסופט - שירדה מקום אחד. גם השנה המשיכה חברת החשמל, המיטיבה עם עובדיה, לטפס במעלה הדירוג.

מתוך 60 החברות שמופיעות בדירוג, כ–90% הן חברות היי־טק. היתר הן חברות כמו חברת החשמל או בנק לאומי, שמאפשרות לעובדים לעסוק במקצועות טכנולוגיים, במקומות שעיקר העיסוק שלהם אינו טכנולוגי, תוך קבלת תנאי העסקה טובים וביטחון תעסוקתי. במקום השישי בדירוג מופיעה חברת החשמל - שדורגה ראשונה בדירוג הכללי של העובדים בישראל - ועלתה שני מקומות בדירוג של אנשי ההיי־טק לעומת השנה שעברה. שנה קודם לכן זינקה חברת החשמל בשמונה מקומות בדירוג. "חברת החשמל נחשבת למקום שרוצים לעבוד בו. בגלל היציבות, התנאים והחוסן של החברה בעיני העובדים. מגמת העלייה משתקפת בעובדים בכלל המשק", אומרת ינאי.

טבע מדורגת במקום השביעי - עלייה של מקום אחד לעומת השנה שעברה. במקומות גבוהים בדירוג מופיעות גם חברות מהתעשייה הביטחונית כמו אלביט מערכות ‏(מקום עשירי‏) ורפאל ‏(מקום 11‏). בנק הפועלים מדורג במקום 12 - ירידה של מקום אחד לעומת השנה שעברה. בנק לאומי, שבדירוג של כלל המשק הוא שלישי, הגיע למקום 15 בקרב עובדי ההיי־טק.

אינטל ממשיכה להוביל

מספר חברות זינקו בדירוג: EMC, שנהפכה לרוכשת סדרתית של סטארט־אפים והגדילה את מרכזי הפיתוח שלה בישראל, עלתה ב–13 מקומות והגיעה למקום 13. חברת קוואלקום, שהביסה את טקסס אינסטרומנטס ‏(TI‏), עלתה ב–26 מקומות למקום 22. חברת השבבים ברודקום, גם היא רוכשת משמעותית של סטארט־אפים בישראל, עלתה בדירוג ב–22 מקומות למקום 29.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"