גלישה באפריל: וואלה מגדיל חשיפה באמצעות תכני וידיאו

אתר זאפ להשוואת מחירים ירד למקום התשיעי עם 16.32% חשיפה ו-854 אלף גולשים ■ אתר הארץ התאושש וטיפס מקום אחד מהמקום ה-15 למקום ה-14

מיה אפשטיין, פרשנות
מיה אפשטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה אפשטיין, פרשנות
מיה אפשטיין

ועדת המדרוג של האינטרנט פירסמה היום (ה') את נתוני הגלישה לחודש אפריל 2013. מספר הגולשים בוואלה, האתר המוביל לפי הרשימה, הסתכם בכ-2.48 מיליון גולשים, עלייה קלה מהמדידה הקודמת, וב-47.45% חשיפה. זמן השהיה הממוצע באתר היה חמש שעות ו-54 דקות, עלייה של תשע דקות מהחודש שעבר. שניתן לייחס לעלייה בהשקעת האתר בתכני וידיאו, שמביאים לשהייה ממושכת יותר של גולשים. וואלה מוביל גם במדידת הווידיאו עם 13.3 מיליון צפיות בחודש אפריל וזמן שהיה של שעתיים ו-50 דקות בממוצע בחודש בתכני הווידיאו.

ב-Ynet, האתר השני בישראל לפי המדידה גלשו כ-2.15 מיליון גולשים באפריל, עלייה של כ-2,000 גולשים לעומת מארס. באתר נרשמו 41.1% חשיפה וזמן שהיה ממוצע של שמונה שעות ו-31 דקות, ירידה של 9 דקות בהשוואה למדידה הקודמת. Ynet ממוקם גם במקום השני במדידת הוידיאו עם 5.6 מיליון צפיות ו-60 דקות צפיה בחודש בממוצע. את הפער ניתן לייחס לכך שוואלה מחזיק במלאי של סרטים וסדרות במסגרת וואלה VOD, ואילו Ynet מארח יותר תכנים קצרים בהשוואה. האירוח של תכני HOT לא מצליח להביא אותו למקום הראשון במדידת הווידיאו.

אתר הארץ התאושש וטיפס מקום אחד מהמקום ה-15 למקום ה-14. כזכור, חלה ירידה בנתוני הגלישה באתר לאחר החלת חומת התשלום, אך כעת נמצא שוב האתר במגמת עלייה ואחוז החשיפה עלה ל-10.55% - עלייה של כחצי אחוז עם 552 אלף גולשים.

ב-mako גלשו באפריל 1.65 מיליון גולשים, עלייה קלה בהשוואה למארס ונרשמו 31.64% חשיפה. זמן השהיה הממוצע לגולש היה שעתיים ושבע דקות, עלייה של 4 דקות מהמדידה הקודמת. המדידה מתייחסת לחודש שעבר ולכן השפעתה של התוכנית "האח הגדול" על היקפי הגלישה תוצג רק בחודש הבא. במדידת הווידיאו נרשם זמן צפיה ממוצע חודשי של שעה וחצי בתכני מאקו ו-4.55 מיליון צפיות.

במקום הרביעי ברשימה, כמו במארס, נמצא אתר תפוז עם 25.57% חשיפה, ו-1.33 מיליון גולשים – ירידה של אלף גולשים לעומת המדידה הקודמת. זמן השהיה הממוצע באתר הסתכם בכשעה ו-11 דקות. זמן הצפיה בווידיאו באתר הסתכם בכ-17 דקות בממוצע ומספר הצפיות היה 4.9 מיליון.

במקום החמישי נמצא nana10 עם 1.21 מיליון גולשים, עלייה של 300 אלף גולשים לעומת המדידה הקודמת. זמן שהיה הממוצע באתר היה כשעה ו-14 דקות, ירידה של 8 דקות ממארס. החשיפה לאתר ירדה בכ-2% ל-23.24%, בשל העלייה במספר הגולשים. צפיות הווידיאו באתר הסתכמו ב-1.9 מיליון.

במקום השישי נמצא אתר yad2 עם 1.15 מיליון גולשים, עלייה של 67 אלף גולשים ממארס, זמן שהיה ממוצע של שעה ו-32 דקות ו-22.10% חשיפה, עלייה של יותר מאחוז וחצי. במקום השביעי נמצא נמצא אתר d דפי זהב של זאפ גרופ עם 981 אלף גולשים, עלייה של 27 אלף גולשים ו-18.75 %חשיפה. כזכור בתחילת החודש דנה וועדת המדרוג בבקשתה של קבוצת זאפ לפרוש מוועדת המדרוג בטענה שהמדידה אינה משרתת את צרכיה. בניגוד לאתרים אחרים בעשיריה הראשונה שמתבססים בעיקר על הכנסות מפרסום, אתרי זאפ גרופ פועלים במודל של קבלת תשלום מבעלי עסק שאינם נחשפים לנתוני הוועדה.

במקום השמיני נמצא אתר הפורומים fxp שטיפס מקום אחד, עם 16.76% חשיפה ו-877 אלף גולשים בחודש. אתר זאפ השוואת מחירים ירד מקום אחד למקום התשיעי עם 16.32% חשיפה ו-854 אלף גולשים.

nrg חותם את עשיריית האתרים המובילים בישראל, כמו בחודש מארס, עם 12.58% חשיפה ו-658 אלף גולשים. אתר גלובס עקף לראשונה את. TheMarker והגיע למקום ה-11 ברשימה עם 12.12% חשיפה. TheMarker נמצא במקום ה-12 עם 12.06% חשיפה. כלכליסט עלה מקום אחד למקום ה-13 עם 11.11% חשיפה, עלייה קלה מחודש מארס.

מנכ"ל ועדת המדרוג לאינטרנט גל תורג'מן מסר עם הפצת הנתונים לתקשורת כי "באשר לפרסומים אודות פעילות הוועדה ונחיצותה - מדי חודש מצטרפים אתרים נוספים לוועדה והיא מכסה כיום 93% מכלל הגולשים בישראל".

החודש פורסם ב-TheMarker כי הממונה על ההגבלים העסקיים בוחן האם ניסיונה של הוועדה להחיל סטנדרטיזציה על הפרסומות באתרי האינטרנט החברים בה נחשב הסדר כובל. בהקשר לכך עדכן תורג'מן כי הוועדה נמצאת בדיאלוג עם משרד הממונה. "אנחנו משוכנעים שבסופו של דבר עמדתנו תתקבל"

צילום: בלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב