דעה |

השיתוף הוא חיינו

השיתוף יהפוך לחלק מהחיים, יחרוג את גבולות הרשת ויהפוך להיות סטנדרט בלתי נפרד מחיינו

עדי יופה - תמונת פרשנות
עדי יופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי יופה - תמונת פרשנות
עדי יופה

זוכרים את הפעם הראשונה שראיתם בפייסבוק שיתוף של תמונה ובה סטייק עסיסי, תפוחי אדמה ליד וכוס בירה מאיזה מסעדה בעיר?! זוכרים את תחושת ההזייה שחשתם באותו רגע, ואת המחשבות על "למה הוא חושב שזה מעניין אותנו מה הוא אוכל, באיזה מסעדה הוא יושב עכשיו, ומאיפה הצורך הזה לשתף את כולם ברזולוציות של החיים?"

בעידן של היום, בכל פעם כשמתבצעת עוד הצצה לחיים הפרטיים של מישהו, לרגע נדמה לנו שחייב להיות גבול לפרטיות, ואז מתברר שהוא שוב ושוב נפרץ. וכאן נשאלות שתי שאלות: האם יהיה גבול לשיתוף? התשובה היא לא. האם יש הזדמנויות שאפשר לאתר בדרך? התשובה היא כן.

פייסבוקצילום: אילה טל

בדו"ח שפירסמנו אודות עתיד השיתוף מתוארת האבולוציה, או השתלשלות האירועים, אם תרצו, של ההתנהגות המכונה "שיתוף". די רק מלהביט בתקציר הפרקים הקודמים כדי לנסות לחזות את סוף הסדרה. החדשות הרעות: הפרטיות מתה. זאת אומרת, מתה לפי הסטנדרטים המקובלים של לפני כמה שנים: עדיין יהיו שיחות פרטיות, אינטראקציות אינטימיות וכו, אבל רוב המידע על חיינו, יהיה נגיש, מופץ ומשותף.

החדשות הטובות - אנחנו לא נשתף רק מידע וחוויות ממסעדות, אלא השיתוף יהפוך להיות חלק מהחיים: אנחנו נקנה ביחד, נהיה שותפים בעסקים שונים על פי מודלים עסקיים כאלה ואחרים, אנחנו נחלוק תשתיות האחד עם השני - בקיצור, השיתוף כבר חורג, ויחרוג עוד יותר את גבולות הרשת ויהפוך להיות סטנדרט בלתי נפרד מחיינו.

הסטנדרטיזציה החדשה, תייצר הזדמנויות עסקיות ומוצריות שונות, שהמשמעותיות שבהן הן:

יצירת קונטקסט

כיום, המידע המשותף מגיע לכולם. לא מדובר כבר רק על שיתוף לחברים, אלא שמחה גדולה נוצרת כשהמידע זולג מחוץ לעולם החברתי הפרטי ומשותף שוב ושוב למעגלים נוספים. ברשתות מסוימות, כמו pinterest, תפיסת העולם היא כזאת שהתמונות משותפות באמת לכולם. האתגר העתידי יהיה האופטימיזציה של השיתוף. בעיקר על ידי יצירת קונטקסט מדויק יותר.

האתגר יהיה יצירת אימפקט אמיתי של השיתוף שלא יבוא לידי ביטוי רק במונחי כמות הפצה, אלא בדיוק שלו. בעתיד נרצה לקבל "הפצה חכמה" א-לה גוגל. שהמידע שיגיע אליי יהיה כזה שבאמת מעניין אותי ובקונטקסט שמעניין אותי.

אגרגקציה

בעולם של Big Data, אין סוף למידע המשותף. הזדמנויות עתידיות טמונות ביצירת מנועי אגרגציה חכמים שיידעו למיין ולסנן עבור המשתמשים או עבור קהילות ספציפיות את מה שבאמת דרוש להם.

קהילות מסוג חדש

מודלים של שיתוף, או של שותפות עסקית או תשתיתית, יראו יותר ויותר בעתיד הקרוב. מבנים כאלה, מן הסתם, ייצרו קבוצות או קהילות של אנשים עם צרכים שונים שלא נראו קודם. אם הקבוצות של פייסבוק או המעגלים של גוגל+ הן הדור הנוכחי של הקבוצתיות, יווצר צורך לייצר פתרונות או פלטפורמות מסוג חדש שיתאימו לקהילות החדשות שיקומו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הכותבת היא מומחית לחיזוי טרנדים ולחדשנות מוצרית

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"