אריק שמידט בת"א: "מכשירי אנדרואיד פה יותר יקרים - אלוהים יודע למה"

יו"ר גוגל המתארח בוועידת הנשיא: "אחד המאפיינים של ישראל זה לנסות שוב - גוגל מלאה בדברים שניסינו; אנחנו נהנים מהאימונים שהצבא עושה"

ענבל אורפז
ענבל אורפז
ענבל אורפז
ענבל אורפז

"אחד המאפיינים של ישראל והסטארט-אפים שפגשתי פה זה לנסות שוב, להתנצל ולנסות שוב. זה הסוד ליזמות. גוגל מלאה בדברים שניסינו", כך אמר היום יו"ר גוגל, אריק שמידט באירוע ביג טנט של גוגל, המבקר בישראל לרגל ועידת הנשיא. שמידט התייחס בדבריו לכניסה של גוגל לשוק הסיני.

"אנחנו האמנו שהאסטרטגיה הכי טובה היתה להכנס לסין, לעבוד עם האזרחים ולהפעיל לחץ פנימי. אחרי חמש שנים אני יכול לומר שהאסטרגיה שלנו לא עבדה, אבל ניסינו", הוסיף בחיוך. שמידט אף אמר בנושא כי "לפי התפיסה שלנו, אנחנו צריכים לתת לך את כל המידע כאינדיווידואל ולהיות ביקורתי כלפי זה. אתה צריך להחליט על דעתך ושיהיה לך את כל המידע לקבל את ההחלטה. מדינות שמיישמות צנזורה בסוף לא יהיו תחרותיות כי הטבע של חשיבה ביקורתית דורש לראות הכל".

אריק שמידט, יו"ר גוגלצילום: דודו בכר

לאחר שסיים עם ניסיונות כיבוש סין, התפנה שמידט לדון בסוגייה שעלתה לאחרונה לכותרות: מחירי הסמארטפונים בישראל ואמר כי "מכשירי אנדרואיד פה יותר יקרים, אלוהים יודע למה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שמידט התייחס גם לתרומה של הניסיון הטכנולוגי שרוכשים חיילים ישראלים במסגרת השירות הצבאי. "האיכות של מדעני המחשב כאן מאוד מאוד טובה. בכנות אני מניח שכולם הלכו לצבא ובייחוד האנשים שאנחנו מושכים, יש להם כישורי סייבר ומתמטיקה. אנחנו נהנים מהאימונים שהצבא עושה", אמר שמידט. "הצבא הישראלי עושה הרבה ניתוח מידע ואגרגציה של הרבה מקורות נתונים. אז יש דור גדול של מדעני מחשב שיודע לקחת סטים גדולים של נתונים ותעשייה שלמה שנבנית גם בתחום מחשוב ענן. אני לא יודע מה התעשיות יעשו, אבל אני בטוח שהן יבנו כאן", הוסיף שמידט.

יו"ר גוגל נתן לנוכחים בקהל עצה לניהול אורח חייהם. "העצה שלי לכולם היא שמה שחשוב זה אנשים - עם מי אתה חי, עם מי אתה עובד, עם מי אתה נהנה. אנשים זה לא רק לשלוח להם הודעות טקסט כל הזמן. אני מציע תקציב של 15 שעות שימוש באינטרנט ושעה אחת עם אנשים".

שמידט ביקר במדינות האביב הערבי והתייחס להשפעת האינטרנט על המהפיכות בהן. "לדיקטטורים היתה מדיניות צנזורה להכל חוץ מהאינטרנט כי הם היו זקנים מדי, הם היו בני תשעים ושמונים והם לא הבינו". כמו כן, אמר כי "בלוב ניסו להדיח את קדאפי במשך 10 שנים. בשימוש הכלים של האינטרנט הם יכלו לעשות מתקפה סימולטנית. זה לא החברות טכנולוגיה שגרמו להמפכות לקרות אלא ההקרבה של האנשים, שפשוט השתמשו בכלים שזמינים להם באינטרנט. המאבק לחירות הובל על ידי אנשים עם סיכונים גדולים. אנחנו רואים את זה גם בסוריה".

סער:"האינטרנט הוא קריאת תיגר פוטנציאלית על הסדר הפוליטי של הממשל"

"אין תחום בחיים הפוליטים שלנו שלא מושפע באופן דרמטי מהאינטרנט", כך אמר הערב שר החינוך גדעון סער באירוע ביג טנט בארגון גוגל. בערב שעוסק בהשפעת האינטרנט על החברה והפוליטיקה אמר סער: "באמצעות האינטרנט ניתן היום להעמיד למערכות הפוליטיות אתגר מול תחושות של ניכור שמיילא קיימות ומבוססות על התחושה שהנבחרים מייצגים אינטרסים אחרים ולא אינטרסים של הציבור הרחב באמצעות האינטרנט".

"האינטרנט יוצר דמוקרטיה או דמוקרטיזיציה של הביטוי הפוליטי, לכל אחד יש מקלדת. זה מחליש את הייחודיות בזירה הציבורית של אנשי הציבור ומתווכי המידע המסורתיים של העיתונאים, הפרשנים והמומחים". עוד הוא הוסיף "אם נתעכב קצת יותר לחשוב על זה נזהה קריאת תיגר פוטנציאלית על הסדר הפוליטי של הממשל באמצעות נציגים". סער הוסיף כי "העולם הפוליטי נחשף לדבר מאוד דינמי עם שינויים מאוד מהירים שמחייב את השחקנים שלו להתעדכן כל הזמן".

"כל חוק אפשר היום בעלות לא גדולה, לפחות ברמת התיאוריה, לקחת להכרעת עם באינטרנט. כל נושא שעולה במפלגה מסויימת אפשר לקחת להכרעה של כלל החברים באינטרנט. נדע את התוצאות מהר מאוד באמצעות האינטרנט וזה גם לא יעלה הרבה כסף" אמר סער בהתייחס להשפעות האינטרנט על הפוליטיקה.

סער קשר גם בין האינטרנט למחאה החברתית בישראל. "באופן מסוים אם נזהה את הכוח של האינטרנט ככוח מניע ככוח מארגן במחאה של הקיץ האחרון ובמאחות נוספות שהתרחשו בעולם פחות או יותר באותו זמן יכול להיות שזה לא מקרי שראינו תופעה שבה ראינו קריאה שבה הדרישה של המפגינים "העם דורש", והמפגינים מייצגים את העם ולא הנציגים הנבחרים שלו".

כמו כן, סער התייחס לשינויים לטובה שהוביל האינטרנט בהיבט הפוליטי והציבורי כמו גיוס תרומות באופן הבולט ביותר על ידי הנשיא אובמה. "זה יוצר דמוקרטיזציה של גיוס תרומות והחלשת כוח של בעלי ההון" אמר סער והוסיף "רואים פוטנציאלית התארגנות פוליטית מעל הראש של קבלני הקולות".

סער התייחס גם להשפעת האינטרנט על התקשורת. "התקשרות המסורתית נחלשה פעמיים. פעם אחת מול הציבור, כל אחד מתווך את המציאות, כל אחד הוא פרשן ובמצב הזה אם נקח את עמוד הדיעות בעיתון, השקל שלו ירד מאוד. היום הוא לא דומה בכלל למעמד שהיה לו. בעבר לתקשורת היה כוח מסויים על הפוליטיקאים. פוליטיקאי שכתבו עליו משהו לא טוב יכול היה לדרוש תיקון או תגובה. אם הוא מאוד צודק לבקש פרסום התנצלות. היום הפוליטיקאי יכול להגיב באינטרנט, הוא לא צריך לבקש שום דבר. הוא מגיע הרבה פעמים לקהל יותר גדול ועם יותר פולאו אפים מאשר העיתונאי שכתב. לכן התקשורת המסורתית נשחקת מכיוונים שונים כתוצאה מהמציאות הזו".

גדעון סער בכנסת, היום

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?