כך הפכתי את גוגל+ לכלי רשת רב עוצמה

אני משתמש רק בגוגל+, אבל הפוסטים שלי מופיעים בטוויטר, בפייסבוק, ב-RSS ובניוזלטר. התוספים שיהפכו את גוגל+ למכונה להפצת פוסטים

מייק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מייק

התארחתי לאחרונה בתוכנית This Week in Tech (או TWiT) של השדרן ליאו לפורטה. ציינתי שאני מפרסם תוכן בכל רחבי האינטרנט באופן אוטומטי דרך חשבון הגוגל+ שלי. אמרתי, למשל, שאני מפרסם ניוזלטר יומי ושבועי בלי לעשות כלום. כל מה שאני כותב בגוגל+ מפורסם באופן אוטומטי בטוויטר ופייסבוק, וזמין כפיד RSS. זה חלק מהקסם של גוגל+. זה השירות היחיד שידוע לי עליו שבו אפשר לעשות פחות או יותר הכל - לפרסם דברים, לנהל שיחות, לשלוח אימייל ולכתוב בלוג. אפשר אפילו להשתמש בו כרשת חברתית.

מאז שהזכרתי את הדרך שבה אני עובד ב-TWiT, אני מוצף בשאלות מאנשים שרוצים לדעת איך לעשות את זה, החל משני האורחים האחרים בתוכנית. אז החלטתי להסביר בפירוט איך אני עושה את כל זה.

ליצור פיד RSS מגוגל+

גוגל עצמה לא מייצאת פוסטים פומביים ל-RSS, מסיבה כלשהי, אבל שירותים עצמאיים עושים זאת. השירות הטוב ביותר שאני מכיר נקרא Pluss Feed Proxy for Google+. כדי להשתמש בו, היכנסו לאתר והקישו על "Login with Google", ואז תקבלו כתובת של פיד ה-RSS שלכם. אבל חכו! עוד לא סיימנו. אני מאמין שפיד ה-RSS שנוצר על ידי השירות הזה ואחרים עובד ברוב קוראי ה-RSS, אבל לא בכל השירותים שמשתמשים ב-RSS כדי לעשות דברים אחרים, כמו פרסום באתרים חברתיים אחרים. לכן אני ממליץ "להלבין" את הפיד RSS דרך פידברנר.

FeedBurner הוא כלי ניהול פיד RSS ותיק בבעלות גוגל. הוא עושה הרבה דברים שימושיים, אבל למטרותינו, היתרון העיקרי שלו הוא שהוא לוקח פיד RSS שזוכה לתמיכה לקויה והופך אותו לכזה שזוכה לתמיכה נרחבת. כדי להשתמש בו, היכנסו לשירות וסדרו לעצמכם חשבון. השתמשו בשם ובסיסמה של חשבון הגוגל שלכם. הדביקו בתיבת ה-Burn a feed right this instant את פיד ה-RSS שלכם מ-Pluss והקישו על Next ואז שוב Next. העתיקו את הכתובת שפידברנר נותן לכם; זו הכתובת של פיד הגוגל+ שלכם, שבה תוכלו להשתמש בכל אתר שתומך ב-RSS. אתם יכולים גם להציע לקוראיכם ועוקביכם לעשות מנוי RSS, אם הם מעדיפים לקרוא את התוכן שלכם בצורה כזו.

פרסמו בטוויטר מגוגל+

קל מאוד להעביר את כל מה שאתם מפרסמים בגוגל+ לטוויטר. יש הרבה שירותים שעושים את זה, אבל הטוב ביותר שמצאתי הוא ManageFlitter. ראשית, פתחו את גוגל+ ולכו לפרופיל שלכם. הכתובת אמורה להיות http://plus.google.com/ ואז מספר ארוך ואז /posts. זו כתובת הפרופיל הייחודית שלכם. העתיקו אותה. לכו לעמוד הבית של מנג'פליטר והקישו על Start. בחרו ב-Connect to Twiiter. בחרו את לשונית ה-Dashboard, ואז הקישו על Turn on/off Google+ Sharing. הדביקו את הכתובת שהעתקתם, והקישו על Start Sharing. זה הכל! מעתה והלאה, כל דבר שתפרסמו בגוגל+ יפורסם גם בטוויטר, עם לינק לפוסט המקורי שלכם בגוגל+.

פרסמו בפייסבוק מגוגל+

יש הרבה דרכים לפרסם באופן אוטומטי בפייסבוק. אף אחת מהן אינה מושלמת. חלקן לא מפרסמות לינקים. אחרות לא מפרסמות תמונות. עוד כמה עושות את שני הדברים, אבל הן לא יציבות ואמינות. באופן אישי, בחרתי בשיטה אמינה שמפרסמת לינקים חזרה לתוכן המקורי בגוגל+, אבל שלמרבה הצער לא מעבירה תמונות. אני משתמש בשירות שנקרא RSS Graffiti. השירות לא מושלם, אבל שלא כמו רוב השירותים הללו, הוא מאפשר לכם לפרסם מידע גם בעמודי פייסבוק, ולא רק בפרופילים אישיים.

כדי להתחיל את השימוש ב-RSS גרפיטי, קשרו את היישום לחשבון הפייסבוק שלכם. הוא יבקש מכם להתחבר לפייסבוק - לאחר מכן הקישו Go to App ואז Allow. השירות נמצא בבטא, אז הקישו על OK כדי להיכנס לתוכנית הבטא. עכשיו הקישו על Add New Publishing Plan, תנו לה שם מתאים והקישו על Create Publishing Plan. הוסיפו את פיד ה-RSS שלכם על ידי הקשה על Add New, הדביקו את פיד ה-RSS שלכם מפידברנר והקישו על Add Source. בחרו את תדירות הפוסטים הרצויה, מספר הפוסטים לכל עדכון וסדר הפוסטים, והקישו על Save. תחת Target, הקישו על הפריט שנמצא שם אם אתם רוצים לבחור משהו אחר (כמו עמוד הפייסבוק שלכם במקום הפרופיל). לבסוף, הקישו על הסליידר המסומן Off כך שיסומן On ואתם מוכנים. עכשיו הפוסטים שלכם מגוגל+ יופיעו בפייסבוק.

פרסמו ניוזלטר במייל דרך גוגל+

פרסום ניוזלטר במייל מגוגל+ הוא פשוט למדי: השתמשו בכתובת הפידברנר שלכם בשירות ניוזלטר שתומך ב-RSS. אני משתמש ב-MailChimp למטרה זו. כדי ליצור אחד משלכם, צרו חשבון מיילצ'ימפ אם אין לכם עדיין כזה, הקישו על הכפתור האדום הגדול המסומן Create Campaign, ואז בחרו ב-RSS-Driven Campaign מתפריט הגלילה. הדביקו את כתובת הפידברנר שלכם, בחרו את התדירות והשעה ביום שבהן תרצו שהניוזלטר שלכם יצא, והקישו על Next. מנקודה זו והלאה, זה פשוט עניין של לעבור את תהליך יצירת הניוזלטר על ידי יצירת רשימת נמענים, יצירת הניוזלטר עצמו, בחירת התבנית וכו'. ברגע שסיימתם את הבחירות הללו, הניוזלטר פשוט נשלח בעצמו.

מה כל כך טוב בפרסום מגוגל+

אף אחד מהשיטות והשירותים הקיימים לא מייצר פוסטים העוברים היטב כאילו הייתם מפרסמים אותם ידנית. גוגל+ עדיין צעירה, ואני מצפה שכלים עתידיים יעבדו טוב יותר. עם זאת, אני חושב שעדיף להשתמש בכלי אוטומציה בכל מקרה, לקבל את מגבלות הפורמטים לעת עתה, ולהתמקד בגוגל+. השימוש בגוגל+ באופן ישיר, ואוטומציית הפצת הפוסטים שלכם מגוגל+ למקומות אחרים, יעניקו לכם מספר יתרונות:

1. לינקים יביאו את כל הקוראים, האוהדים, הלקוחות ואחרים מרחבי הרשת אל גוגל+, שם כולם יכולים לנהל שיחה אחת גדולה, במקום לפזר שיחות נפרדות ברחבי האינטרנט שאתם חייבים לפקח עליהן.

2. התמקדות בגוגל+ בלבד ויצירת מנגנון הפצה שמאפשר לכם לשכוח משאר הרשתות החברתיות, חוסך לכם עייפות מרשתות חברתיות.

3. פרסום של הכל באופן ישיר בגוגל+ מאפשר לכם ליצור קהילה ברשת החברתית בעלת הצמיחה המהירה ביותר בעוד היא עדיין בשלב שבו אתם יכולים להשיג בקלות קהל עוקבים גדול מאוד.

נאמר שיש לכם זמן לעשרה פרסומים ביום. אתם יכולים לפרסם שניים בכל יום מחמישה שירותים שונים (מה שיגרום לכל עוקב לחשוב שאתם מפרסמים רק שני דברים ביום). או שאתם יכולים להעתיק ולהדביק באופן ידני את כל הפוסטים שלהם, ולבזבז את זמנכם והאנרגיה שלכם על אינטראקציה עם אנשים בכל חמשת השירותים; או שאתם יכולים להשתמש בשיטה שלי ולפרסם עשרה פריטים ביום בשירות אחד, ולתת לכלים אוטומטיים לפרסם אותם בארבעת השירותים האחרים עם לינקים המובילים בחזרה למקור. על ידי כך, אתם ממקדים את האינטראקציה שלכם בשירות אחד בלבד, שבו הגולשים מכל חמשת השירותים יחברו לשיחה אחת. פרסום מגוגל+ הוא רעיון נפלא. או, לפחות, הוא עובד טוב בשבילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר