וידיאו |

דפי זהב משיקה מראה חדש ושינוי השם ל-ZAP GROUP

במסגרת המיתוג מחדש יוחלו המראה, מערכות השוואת המחירים וההמלצות של אתר ZAP על האתרים דפי זהב, rest ומתחתנים

מיה אפשטיין, פרשנות
מיה אפשטיין
מיה אפשטיין, פרשנות
מיה אפשטיין

קבוצת דפי זהב הודיעה הבוקר (א') על החלפת המותג של הקבוצה מ"דפי זהב" ל-Zap Group, במהלך מיתוגי בעלות של 8 מיליון שקל בשלב ראשון. במסגרת השינוי תהפוך דפי זהב לקבוצת ZAP Group, כשמו של אתר השוואת המחירים המצוי בבעלותה מאז -2007.

במסגרת השינוי יוחל מנוע השוואת המחירים של ZAP גם על שאר אתרי הקבוצה. המהלך נועד לעזור לדפי זהב להתחרות בשוק המדריכים המקוונים שבו נוכחות חזקה של קבוצת וואלה ובזק.

במסגרת המיתוג יוחלו כלי השוואת המחירים ומערכת חוות דעת גולשים של ZAP על אתרי הקבוצה: rest, מתחתנים ודפי זהב מינואר הקרוב. בהמשך השנה יוחלו השינויים על אתרים נוספים מהקבוצה, אך לא על כולם: לדוגמה, אתר הלוחות madas ואתר השוואת הרכב קמ"ש יוסיפו לפעול במיתוג הישן. "יש לנו מגבלה של משאבים ולכן ישנם שירותים שנשקיע בהם פחות ב-2012", אמר למפרט. גם בתוך אתר דפי זהב נבחרו 250 עמודים שזוכים לתעבורה הרבה ביותר, שיזכו למיתוג המחודש תחילה. כתובת אתר דפי זהב תשתנה בעוד שבועיים ל-dzap, אולם יהיה ניתן תחילה להגיע אל האתר גם מהכתובת הישנה.

על פי למפרט, עמד המחזור העסקי של דפי זהב ב-2011 על 230 מיליון שקל, לעומת 240 מיליון שקל ב-2009. 80% מהכנסות הקבוצה מגיעות מהעולם הדיגיטלי. "השנה לראשונה ירדו ההכנסות ממדריכים מודפסים, ואילו ההכנסות מהאינטרנט צומחות", אמר למפרט. למרות המיתוג החדש המוכוון לעולם הדיגיטלי, מדריכי הטלפונים הצהובים של החברה יוסיפו להיות מודפסים. "יש עוד קהל גדול למדריכים האלו", אמר למפרט.

"בהחלטה על שינוי המותג תמך סקר ממנו עלה כי המותג זאפ נתפס כדיגיטלי, חדשני ומיטיב עם הצרכן", אמר ניר למפרט מנכ"ל קבוצת דפי זהב במסיבת העיתונאים. 49% מהנשאלים בסקר השיבו כי ZAP מסייע להם בקבלת החלטות צרכניות, לעומת 23% שהשיבו כי הם מסתייעים בדפי זהב לאותה מטרה.

צילום: דרור כץ

"ZAP הובילה מהפכה צרכנית בנושא קבלת ההחלטות", אמר למפרט. "אלמנט השוואת המחירים של זאפ מעביר את הכוח לידי הצרכן. עוד מלפני המחאה החברתית של הקיץ הצרכן הישראלי הוא מתוחכם, מודע ותובעני".

לדברי למפרט, קבוצת דפי זהב תחיל את מנגנוני ההשוואה מ-ZAP על שירותים שונים של בעלי מקצוע, לדוגמה פרסום חוות דעת על רופאים באתר doctors. דפי זהב תיעזר בחברות סקרים חיצוניות על מנת לוודא את אמינות חוות הדעת של הגולשים על נותני השירות ותשכלל את מנגנון הפורומים שבהם יוכלו הגולשים להמליץ ולחלוק טיפים.
כחלק מהמיתוג מחדש תשקיע דפי זהב גם בנראות בסמארטפונים וטאבלטים. "בשנה וחצי הבאות נשיק סדרת אפליקציות סלולריות. ההשקה הזו תקרה בגל השני של המהלך", אמר למפרט.

הוא ציין כי המובייל מהווה פלטפורמה צומחת עבור אתרי הקבוצה. "20% מהגולשים לאתרים שלנו מגיעים מהסלולר", אמר למפרט. כמו כן תשכלל הקבוצה את יכולת שיתוף ההמלצות במדיה החברתית. "תהיה אפשרות לשתף עסק בפייסבוק ולהזין מידע מבוסס מיקום לפני ביקור בעסק מסוים", אמר למפרט.

תקופה קשה עברה על קבוצת דפי זהב בשנתיים האחרונות. קרן ההשקעות האוסטרלית בבקוק אנד בראון שקנתה את החברה, החליטה למכור אותה לפני כשנתיים והחברה עברה לבעלות מחזיקי איגרות החוב שלה, במסגרת הסדר חוב. ליו"ר החברה מונה יעקב אלינב, לשעבר משנה למנכ"ל בנק הפועלים. לפני שנתיים השיקה דפי זהב מחדש את אתר d.co.il בעלות 2.5 מיליון שקל.

ביקורת נמתחה גם על מדיניות הרכישות הנרחבת של הקבוצה, שרכשה עוד ועוד אתרים במטרה להגדיל את חבילות הפרסום שהיא מציעה. בהקשר זה אמר למפרט ל-TheMarker כי הקבוצה לא מתכננת לרכוש אתרים להשוואת שירותים, אלא לפתח שירותים אלו בעצמה. "אין היום אתר שנותן את המענה שאנחנו מחפשים בתחום הזה", אמר למפרט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?