מד-נאוטילוס הסירה עתירתה נגד משרד התקשורת

המשרד שוקל להטיל על החברה מגבלות חמורות על מנת לעודד תחרות בתחום קישוריות האינטרנט לחו"ל

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

משרד התקשורת הודיע הבוקר (ג') כי מד-נאוטילוס הסירה את עתירתה נגד המשרד בעניין השימוע שפורסם בעניינה. לפני כחודש הגישה מד נאוטילוס עתירה בה ביקשה מבית המשפט להורות למשרד התקשורת, לחשוף את הנתונים שהובילו להחלטתו המסתמנת להטיל מגבלות קשות על פעילותה של החברה בשוק התקשורת, ולמנוע ממנו לקבל החלטה סופית בעניין עד לסיום הדיון בעתירה.

מד נאוטילוס נמצאת בבעלות קבוצת Telecom Italia, והיא בעלת שני כבלים תת-ימיים אשר מגיעים לישראל: כבל תת ימי המקשר בין איטליה, ישראל, יוון, טורקיה וקפריסין ("נאוטילוס") וכבל תת-ימי נוסף המקשר בין איטליה, ישראל וקפריסין ("LEV"). מזה מספר שנים, מד-נאוטילוס היא המפעיל המהותי היחיד אשר מספק קישור של ישראל לשדרת האינטרנט העולמית. החברה מספקת שירותי לשלוש חברות האינטרנט 012 סמייל, נטוויז'ן ובזק בינלאומי, והערכות הן כי נתח השוק שלה הוא גבוה בהרבה מ-50% מהשוק הרלוונט

עוד נמסר כי בית המשפט השתכנע שהמידע המרכזי, שבגינו החליט משרד התקשורת לפרסם את השימוע, נמסר לו בידי מד נאוטילוס עצמה, ולפיכך דרישתה לקבלת אותם מסמכים מיותרת. לכן העתירה נדחתה לפני כשבועיים. בהמשך להחלטת בית המשפט, ספקית התקשורת בכבל תת מימי מד נאוטילוס משכה את עתירתה נגד משרד התקשורת בעניין השימוע שפורסם בעניינה.

מד נאוטילוס טענה, באמצעות עורך הדין דודי תדמור, כי הצעדים נשוא השימוע הם "חסרי תקדים" ודורשת ראשית, כי משרד התקשורת יפסיק את האיפול בנושא ויחשוף את כל המסמכים שנוגעים לשימוע. מד טוענה ל"איון זכות הטיעון שלה", פגיעה בקניינה ובחופש העיסוק שלה.

תחום קישוריות האינטרנט לחו"ל, אשר סבל מישנוניות מנופוליסטית בעשור האחרון, אך התעורר בשנה האחרונה לאחר שבזק בינלאומי וטמארס החליטו להיכנס כל אחת בנפרד לתחום ולפרוש שני כבלים תת ימיים, שיחבר את ישראל לשדרת האינטרנט העולמית.

לקראת כניסת החברות החדשות לתחום, החלו לחצים על משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים כי יגבילו את המונופול מד נאולטילוס ביכולתו להפחית מחירים ולהיערך לקראת התחרות הגוברת. בשלב ראשון הוכרז מד נאוטילוס כמונופול, ובשלב השני החל משרד התקשורת לבחון הגבלת תעריפיו.

צילום: TheMarker

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"