אראל מרגלית פרש מהמירוץ לראשות העבודה

הכריז על תמיכה בח"כ הרצוג. שלי יחימוביץ' בתגובה קראה לתומכיו להצטרף אליה בהתמודדות מול עמיר פרץ

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אראל מרגלית החליט אמש (רביעי) להסיר את מועמדותו לראשות מפלגת העבודה, והודיע על תמיכה במועמד יצחק (בוז'י) הרצוג. בתגובה מסרה המועמדת שלי יחימוביץ': "תומכיו של מרגלית אמנם לא רבים, אבל הם מצביעים אידיאליסטים וחופשיים, ואינם מקבלים פקודות מאיש. אני קוראת להם להתייצב אתי במערכה המתקיימת בפועל ביני ובין עמיר פרץ, ולתת לי את קולם".

מוקדם יותר אתמול נודע כי מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, החליט לבדוק "באופן יסודי" את התנהלות מפלגת העבודה, לאחר שראשיה לא הגישו לו עד היום, בניגוד לחוק, את ספר הבוחרים. על פי חוק המפלגות, מפלגת העבודה אמורה היתה להניח את ספר הבוחרים המלא על שולחן המבקר לפחות 20 יום לפני הבחירות. זאת, כדי לאפשר למבקר לפקח על הליך הבחירות בזמן אמת. איחור בהגשת ספר הבוחרים מהווה עבירה על החוק, ועלול לגרור אחריו קנסות למפלגה.

רק אתמול, פחות משבוע לפני מועד ההצבעה, ורק לאחר פנייה בכתב של אנשי משרד מבקר המדינה, העביר מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, את פרטי ספר הבוחרים למבקר. "מבקר המדינה הביע את מורת רוחו מהאיחור של מפלגת העבודה בהגשת ההודעה על בעלי זכות הבחירה", נמסר מלשכתו. "מבקר המדינה יבדוק את הנושא באופן יסודי בהקדם, לצורך הפקת לקחים לאחר שנתקלנו בעבר בתופעות דומות במפלגות שונות", אמרו בלשכת המבקר. המזכ"ל, חיליק בר, אמר בתגובה כי נציגי משרד המבקר פנו אליו לראשונה רק ביום שני בבקשה לקבל את המסמך לידיהם וברגע שעשו זאת העביר אליהם את המידע.

היום היה אמור בית המשפט המחוזי בפתח תקווה להכריע אם לדחות את הבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה שאמורות להתקיים ביום שני הקרוב, אך המועמד לשעבר אראל מרגלית החליט למחוק את העתירה שהגיש. בית המשפט עצמו המליץ למחוק את העתירה בשל לוח זמנים צפוף.

מרגלית טען כי העיכוב הניכר בפרסום ספר הבוחרים של המפלגה, הקשה עליו לנהל מערכת בחירות ראויה. שלושת המועמדים האחרים - שלי יחימוביץ', עמרם מצנע ועמיר פרץ - הבהירו שהם מוכנים לקיים את הבחירות במועדן. יחימוביץ' אף הצטרפה באופן רשמי להתנגדות שהציגה מפלגת העבודה בבית המשפט.

מרגלית טען כי ספר הבוחרים הסופי היה צריך להתפרסם 42 ימים לפני הבחירות, אך פורסם רק 12 ימים לפני מועד זה. לדבריו הדבר פגע פגיעה אנושה בזכותם של המועמדים להיערך ליום הבחירות. לכן, לדבריו, החלטת המפלגה לקיים את הבחירות ב-12 בספטמבר "בלתי סבירה, ובלתי חוקית".

מפלגת העבודה טענה מנגד כי העתירה הוגשה בשיהוי ניכר, מבלי למצות את ההליכים הנדרשים במוסדות השיפוט של המפלגה. יחימוביץ' הוסיפה בתגובתה לבית המשפט כי, "על העבודה לבחור בהקדם רב מנהיג או מנהיגה שיתמודדו עם האתגרים הרבים העומדים בפני המפלגה ולהפסיק למתוח כמו מסטיק את תקופת ההתמודדות שהגיעה שעתה להסתיים בהכרעה דמוקרטית".

עוד בנושא:

האם אראל מרגלית שוקל להתמודד על ראשות מפלגת העבודה?
JVP של אראל מרגלית מגייסת קרן חדשה בהיקף של 250 מיליון שקל
מפלגת העבודה מחזרת אחרי אנשי ההיי-טק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"