דרמה במכרז הסלולר: בצלאל לא מצליח להעמיד ערבות - ביקש הארכה

גורם המקורב למכרז: "אם בצלאל לא יביא ערבות עוד היום - הוא בחוץ"; קבוצת סלקט, אשר הגיעה שלישית במכרז, דורשת לקבל את התדרים של אקספון

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

דרמה סביב מכרז תדרי הסלולר. גוברים הסיכויים שחזי בצלאל יאבד את התדר ואת רישיון הסלולר שאמור היה לקבל. עד היום (שישי) עם כניסת שבת, אמור היה בצלאל, הבעלים של קבוצת אקספון/מרתון, להעמיד ערבות של 710 מיליון שקל. כנגד הערבות אמור היה בצלאל לקבל את רישיון פעילות הסלולר שלו. אלא שבצלאל לא הצליח להעמיד את הערבות עד רגע זה.

כבר אתמול היה ברור שישנה בעיה. קבוצת בצלאל קבעה פגישה ב- 17:00 בערב במשרד התקשורת בכלבו שלום, להצגת הערבויות עם חתימה מהבנק אך בצלאל לא הופיע. גורמים מספרים כי בצלאל נראה נכנס ויוצא מספר פעמים למשרדים המרכזיים של בנק דיסקונט ברחוב הרצל בתל אביב.

ל- TheMarkerנודע כי אחרי שבצלאל ביקש הארכה ראשונה במועד הגשת הערבות עד יום ראשון, הוא העלה בקשה שנייה להארכה של שבוע. מאוחר יותר, כאשר בצלאל הבין שכנראה בקשה זו לא תכובד, הוא חזר ואמר כי עד יום ראשון, חצות בלילה, יוכל להעמיד את הערבויות הנדרשות.

במשרד התקשורת לא ראו על פניו בעיה בבקשה היות שיום שישי אינו נחשב יום עסקים, אך במשרד בכל מקרה מתכוונים לקיים התייעצות משפטית עם המלווה המשפטי של המכרז, עו"ד עומר דקל, על מנת לוודא שאין בבקשה חריגה מכללי המכרז. עם זאת, גורם המקורב למכרז מסר בפירוש כי "בצלאל צריך להביא ערבות עוד היום, אם לא - הוא בחוץ".

חזי בצלאל צילום: אלי מגל

כפי הנראה, ישנה מחלוקת חריפה בין בצלאל לבין דיסקונט. לטובת העמדת הערבות, בצלאל מבקש לשעבד לבנק מספר נכסים שלו - ככל הנראה ביבשת אפריקה - והם אינם מספקים את הבנק.

זה מה שעתיד לקרות במידה שבצלאל לא מעמיד את הערבות עד סוף היום: ועדת המכרזים תתכנס ביום ראשון ותדון בבקשת ההארכה. היא צפויה לדחות את בקשת בצלאל ולהודיע לו כי הרישיון לא יינתן לו. הוועדה גם תחלט ערבות שבצלאל הניח לטובת המכרז - בסך 10 מיליון שקל.

בשלב הזה תכריז הוועדה על הזוכה בתדר, הבאה בתור בהצעת במכרז, קבוצת סלקט של מייקל גלפנד. סלקט תצטרך להעמיד ערבות של 705 מיליון שקל בתוך 45 ימים. גורם בקבוצה אישר כי היא מאוד מעוניינת לזכות ברישיון ולראייה העתירה המנהלית של הקבוצה מאתמול (חמישי) לקבל את התדר.

אתמול הגישה קבוצת סלקט עתירה מנהלית כנגד משרד התקשורת, בה מירס היא צד שלישי. סלקט טוענת כי ישנה הפרה מהותית בזכייה של מירס היות ועל פי כללי המכרז החברה, הזוכה אמורה להיות רשומה בישראל ולמעשה החברה שהייתה רשומה למכרז בפועל היא זרה. סלקט הגיעה עד לרף ה- 705 מיליון שקל במכרז, ואם היא אכן תקבל את התדר היא תצטרך להעמיד סכום זה כערבות.

קבוצת מרתון מובייל מסרה בתגובה כי " מרתון מובייל שילמה ביום חמישי למשרד התקשורת 10 מיליון שקל דמי רישיון בהתאם לדרישות המכרז. החברה קבלה אישור להעמדת ערבות בנקאית על סך 700 מיליון שקל, אולם עקב אילוצים טכניים טרם השלימה החברה את ההערכות הנדרשת להעמדת הערבות. החברה פנתה למשרד התקשורת בבקשה להארכת המועד להעמדת הערבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?