כמה חברים יש לכם בפייסבוק? לגולש ממוצע בעולם - 130; לגולש ישראלי - כפליים

סקר ראשון מסוגו שופך אור על מאפייני הגולש הישראלי בפייסבוק - 3.3 מיליון גולשים ברשת החברתית

איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף

<< כל ישראל חברים - לפחות בפייסבוק. אלא שמדובר בחברות נזילה במיוחד: ידו של הישראלי קלה על מקש ה"אנטר", והוא מאשר חברות בקלות רבה, בין אם המציע מוכר לו ובין אם לאו. כך צבר לעצמו הישראלי 232 חברים בממוצע. על פי נתונים רשמיים שפירסמה פייסבוק, הממוצע העולמי הוא 130 חברים בלבד לגולש - כך שמדובר במספר חברים הגבוה בכ-80% מהממוצע העולמי.

הישראלי מקבל ציונים גבוהים גם בעוד מדדי פייסבוק: אנו שוהים ברשת החברתית הזו יותר זמן מהבריטים, הצרפתים, האמריקאים או היפנים. למעשה, מבין כל אומות העולם, רק הטורקים והקנדים גולשים בה יותר זמן.

בניגוד למה שאפשר היה לחשוב, בהחלט לא מדובר רק בגחמה של חבורת תיכוניסטים. סקר מקיף ראשון מסוגו שערך מכון המחקר Market Watch עבור TheMarker מגלה כי 3.3 מיליון איש בישראל גולשים בפייסבוק מדי שבוע. מתוכם, כחצי מיליון גולשים נכנסים לאתר מדי יום ביומו באמצעות המכשיר הסלולרי שלהם. הנתון הזה הופך את פייסבוק באופן רשמי לאתר האינטרנט הראשון שמצליח לייצר היקף תנועה נרחב כל כך של הגולשים הישראלים באמצעות הפלטפורמה הסלולרית.

כמה כסף שווה כל "לייק"? קניון ענק עם 3 מיליון מבקרים ביום

אם אתם נמנים על מיליוני הישראלים שמבקרים בפייסבוק מדי שבוע, לא תצליחו לחמוק ממתקפת המותגים: 74% מהמותגים הגדולים כבר החלו לפעול ברשת החברתית והם מעידים על היענות צרכנית חסרת תקדים. כך נהפכו גולשי הרשתות החברתיות ליעד מספר 1 של אנשי השיווק בישראל.

>>> לחץ להמשך הקריאה >>>

שלושה דורות, ניוזפיד אחד: סבתא מצ'טטת, בררנית בהצעות חברות ומבקשת פרטיות בסקייפ

בני גיל הזהב עושים בפייסבוק? שומרים על קשר עם החברים והנכדים, ויוצרים קשרים חדשים. כ-55% דיווחו שהסיבה העיקרית לשהייתם ארוכת השעות בפייסבוק היא רצונם לשמור על קשר עם חברים. כ-20% דיווחו בנוסף שפייסבוק מסייע להם לשמור על קשר עם המשפחה.

>>> לחץ להמשך הקריאה >>>

החיפאים הכי פעילים בפייסבוק, הירושלמים אלופי פארמוויל ובהרצליה אוהבים לגלוש לאתר מהסלולר

גביע פייסבוק למספר החברים הגדול ביותר לתושב בממוצע מגיע לתל אביבים. מקרה של תושבי נתניה-חדרה, הפייסבוק הוא כלי לשמירה על קשר עם חברים ומשפחה. הרמת גנים מבלים לפחות שעתיים בכל אחת מהכניסות שלהם לפייסבוק. סקר הערים בפייסבוק.

TMC name="text">>>> לחץ להמשך הקריאה >>>

פרשנות: מדורת השבט הדיגיטלית / איילה צורף

מאז ששלט ערוץ 2 במסך כערוץ מסחרי יחיד, לא היתה בישראל זירה תקשורתית שמרכזת כל כך הרבה ישראלים. כיום כבר אפשר לומר בוודאות: כולם שם. ילדים בני 11-12, סבים וסבתות בני 70, אנשים מכל חלקי ישראל ומכל שכבות האוכלוסייה. מדורת השבט הדיגיטלית החדשה היא דינמית יותר, סוערת ומגוונת הרבה יותר ממה שהורגלנו. היתרון הגדול שלה הוא שכל אחד יכול להתבטא בה, ומי שמייצר תוכן מספיק מעניין, נהפך לכוכב.

>>> לחץ להמשך הקריאה >>>

אוהבים לאהוב מותגים בפייסבוק

הנה עוד בשורה חשובה לאנשי השיווק המבקשים לנצל את שיגעון הפייסבוק: הגולשים פתוחים יותר לקבל מסרים שיווקיים - אם הדבר נעשה בחוכמה, בצורה נעימה ולא בוטה. מהסקר, שנערך בקרב יותר מ-500 גולשי פייסבוק יהודים בגילאי 13-65, עולה כי כמחצית מהגולשים בפייסבוק בישראל - כ-1.5 מיליון איש - מעידים על עצמם שהם יוצרים קשר קבוע עם מותגים בפייסבוק. כלומר, הם מקליקים על מודעות מלים המופיעות בצדי העמודים, מצטרפים לקבוצות אוהדי מותגים ולוחצים על כפתור ה"לייק" בתגובה למהלכים שיווקיים ופרסומיים.

רוב הגולשים היוצרים קשרים עם מותגים ברשת החברתית, כ-1.2 מיליון איש, מסבירים כי הסיבה העיקרית לנכונות זאת היא מבצעים, הנחות וקופונים.

כמחצית מגולשים אלה, כמיליון איש, מחפשים בפייסבוק מידע על מותגים, וגם זו סיבה חשובה עבור מנהלי השיווק לפתוח דף מותג ברשת החברתית.

כשליש מהגולשים מחפשים מידע חדשותי או בידורי על המותגים באתר הרשת החברתית - נתון שהולם את המגמה של החודשים האחרונים, שבה יותר ויותר מותגים נהפכים ליצרני תוכן. כך למשל, דפי זהב הפיקה תוכנית ריאליטי בהשתתפות זוכי "האח הגדול" ו"הישרדות"; סלקום הפיקה סדרה דוקומנטרית אודות אהבה, והמותג ביסלי של אסם מעלה מופעי סטנד-אפ בפייסבוק.

הרי החדשות בסטטוס, ועיקרן תחילה

לא רק מותגים של מוצרי צריכה פועלים בפייסבוק, אלא גם מותגים מעולם החדשות: למעשה, כל מערכות החדשות העיקריות בישראל - חברות החדשות הטלוויזיוניות, מערכות העיתונים ואתרי האינטרנט הגדולים - הקימו דפי מעריצים ברשתות החברתיות, במטרה להפיץ את החדשות שהם מייצרים בקרב שוהי הרשת, ובכך להגדיל את התנועה והרייטינג של אתריהם.

האם הגידול בצריכת החדשות בפייסבוק פגע באופנים מסורתיים יותר של צריכת חדשות? רוב הגולשים טענו שלא. 65% אמרו שהם צורכים חדשות מחוץ לפייסבוק באותה מידה שבה צרכו בעבר. 11% אף אומרים כי הנוכחות של אמצעי המדיה בפייסבוק מגבירה את צריכת החדשות שלהם מהאתרים החיצוניים, מאחר שהם לוחצים על הלינק בפייסבוק המקשר אל אתרי החדשות. מאידך, 20% מסתפקים בכותרת ובפסקה הראשונה של הידיעה, שמוצגת בפייסבוק, ולא מרגישים צורך לקרוא את הידיעה המלאה - כך שהם אכן מבקרים פחות באתרי חדשות.

פתוח כל היום

הגולש הישראלי הפך את פייסבוק לדף הבית שלו וכמעט שלושה רבעים מהגולשים, 72%, מעידים כי הם נכנסים לפייסבוק כל יום. רבע מהם הפכו אותו רשמית לדף הבית שלהם, והוא פתוח אצלם במשך היום כולו, ברצף. 40% אומרים כי הם נכנסים לרשת החברתית בין פעם אחת לכמה פעמים ביום.

הכניסה לרשת החברתית כרוכה לרוב בשהייה ארוכה בה - הרבה יותר מזו שממנה נהנים אתרים ישראלים אחרים. כמעט שליש מהגולשים אומרים כי בכל כניסה לרשת החברתית הם מבלים בה שעתיים ויותר. רבע מהם מגבילים את עצמם לביקורים קצרים בני דקה אחת עד עשר דקות, ורבע נוספים מסתפקים ברבע שעה עד חצי שעה בפייסבוק. הצטברות דקות הגלישה בפייסבוק, בשילוב עם תכיפות הביקורים היומית, מייצרת פער אדיר בין פייסבוק לאתרים הישראלים, שנאלצים להסתפק בפחות משעה בממוצע ליום, למבקר.

מדוע הישראלים פוקדים את פייסבוק לעתים כה קרובות? שלושה רבעים מהגולשים אמרו כי הסיבה המרכזית לכך שהם שוהים שעות ארוכות ברשת החברתית היא הרצון לשמור על קשר עם חבריהם. אך אחרים מציינים סיבות אחרות לביקורים התכופים בפייסבוק: כך למשל, 25% מהישראלים מצביעים על הרצון להתעדכן בחדשות כסיבה המרכזית לכניסה לאתר, בדומה לשיעור האנשים שאומרים שהם עושים זאת כדי לשאול לשלומם של בני משפחתם הקרובים והרחוקים. כ-5% מצהירים כי הם מבלים באתר בעיקר כדי לשחק במשחקים שונים (טקסס הולד'ם פוקר, פארמוויל וכדומה). הרצון לשחק במשחקים אלה ואחרים עלה אצל ישראלים רבים כסיבה שנייה או שלישית בחשיבותה לכניסה לפייסבוק, ובאופן כללי בלט בקרב הסיבות לביקור באתר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"