פורסם המכרז למפעילות סלולר חדשות - החל מ-10 מיליון שקל

תנאי הסף למכרז קובעים שהמתחרות על התדרים יצטרכו להוכיח הון עצמי של 200 מיליון

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

כפי שפורסם בהרחבה ב-TheMarker, משרד התקשורת מפרסם כעת את מכרז התדרים שיאפשר כניסה של 2 מפעילות סלולר חדשות לשוק הסלולר המקומי. הכוונה למפעילות סלולר בעלות תשתית בשונה ממודל ה- MVNO שמיועד למפעילות חסרות תשתית.

שר התקשורת משה כחלון בירך על פרסום המכרז על ידי אנשי משרדו, ומסר כי "כניסתם של מפעילים סלולאריים חדשים לשוק, תייצר תחרות ברמת השירות והתעריפים שיסייעו ללקוחות, ובעיקר ללקוחות הפרטיים". מנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, מסר כי "מדיניות השר כחלון והמשרד להכנסת מפעילי סלולר נוספים, מציבה את הלקוח במרכז, ותגרום לחברות הקיימות והחדשות להתחרות עליו".

משרד התקשורת מפרסם בשעה זו את עיקרי מכרז התדרים בצמוד להודעה לתקשורת בנושא. מההודעה ניתן ללמוד שלוח הזמנים למכרז הוא כי עד ל-1 לפברואר 2011 בשעה 12 בצהריים, יוכלו חברות שרכשו את מסמכי המכרז ונמצאו עומדות בתנאי הסף, להגיש הצעת מחיר לרכישת התדרים. אפשר להעריך שייקח למשרד התקשורת זמן קצר לבחור את הזוכים, עקב מיעוט המתמודדות האפשריות. שלב בניית הרשת צפוי לקחת לפחות שנה מרגע הזכייה, כך שסביר שפעילות מסחרית של מפעילת סלולר חדשה תתרחש רק ב- 2012.

מכרז התדרים החדש רצוף בהקלות למתחרות. כך למשל נקבע מנגנון של החזר דמי רישיון ואגרות תדרים לזוכה או לזוכות במכרז, בהתאם לגידול בנתחי השוק שלהן במגזר הפרטי. תנאי הסף למכרז קובעים שהמתחרות על התדרים יצטרכו להוכיח הון עצמי של 200 מיליון שקל, ומחזור הכנסות משוקלל לשנים 2009-2007 של 300 מיליון שקל. המכרז על התדר יתחיל מסכום מינימלי של 10 מיליון שקל, וסכום זהה תצטרך החברה המתמודדות להעמיד כערבות.

לפחות 3 חברות בשוק צפויות לרכוש את מסמכי המכרז כאשר מירס היא המתמודדת הודאית היחידה על התדרים. חברת הסלולר הקטנה זקוקה לשדרג את הרשת שלה לטכנולוגיית דור 3 מודרנית ב-GSM ולכן תיגש בוודאות למכרז התדרים. 012 סמייל של יוסי מימן צפויה גם היא לבחון השתתפות במכרז על מנת לפתח פעילות סלולר לא וירטואלית, וגם חברת אקספון 018 של חזי בצלאל מתעניינת במכרז התדרים.

מפעילת הסלולר שתזכה בתדר תהנה מהסדר שמכונה "נדידה פנים ארצית". הכוונה שהמפעילה תצטרך להגיע תוך 24 חודשים מזכייתה במכרז וקבלת הרישיון, לכיסוי עצמאי של 20% בלבד משטחי המדינה, ובשאר השטח המפעילה החדשה תוכל "לרכוב" על תשתיות של המפעילות הקיימות. באופן הדרגתי תצטרך מפעילת הסלולר החדשה להרחיב את הרשת שלה עד לפרישה עצמאית מלאה, ובתוך 7 שנים תחויב לכסות 90% משטחי המדינה עם אנטנות שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד