העצומה של אקהויז: "על אזרחי המדינה להתעלם מהזזת השעון ולהמשיך לפי שעון הקיץ"

■ יזם ההיי-טק שמעון אקהויז הפיץ ביומיים האחרונים דוא"ל לכל מכריו שקורא להם להחרים את שעון החורף ■ "הצעתי דמיונית אך אם נצליח להחתים מאות אלפים אולי נזכה לתשומת לב מממשלתינו היעילה" ■ "הסיבה היחידה לאכיפת שעון החורף היא לקצר כביכול את זמן הצום של המיעוט החרדי ביום כיפור"

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

עוד כשבוע וחצי תעבור ישראל לשעון חורף, אך יש מי שיוצא נגד ההחלטה וקורא לה הזויה. יזם ההיי-טק שמעון אקהויז הפיץ ביומיים האחרונים דוא"ל לכל מכריו שקורא להם לחתום על עצומה להחרים את שעון החורף.

עצומה
"שעון החורף מקצר את זמן האיכות של הורים עם ילדיהם, מגביר את הסיכון לתאונות דרכים בגלל נהיגה נוספת בשעות החשיכה, מעוות את השעון המקומי לעומת השעונים באירופה וביתר העולם ועולה למשק הישראלי מאות מיליוני שקלים", הוסיף.

"הסיבה היחידה לאכיפת שעון החורף היא לקצר כביכול את זמן הצום של המיעוט החרדי ביום כיפור. אפילו תירוץ עלוב זה מעוות לחלוטין כיוון שהצום נמשך בכל מקרה 25 שעות והזזת השעון רק מעבירה אותו לשעות חמות יותר לצמים ולמתפללים", כתב אקהויז. "כיוון שממשלתינו המפוארת לא מסוגלת לבטל את רוע הגזירה, הננו קוראים לאזרחי המדינה להתעלם מהזזת השעון ולהמשיך לפעול לפי שעון הקיץ עד סוף חדש אוקטובר. בתי ספר, עסקים, מוסדות ציבור, משפחות וכל גוף אחר אנא המשיכו לנהוג כאילו השעון לא הוזז. התעלמו מהזזת השעון ואולי סוף סוף יבינו נבחרינו שהם עובדים בשבילינו ולא אנחנו בשבילם", כך כתב אקהויז.

אקהויז אמר ל-TheMarker כי "יזמתי את העצומה כי הנושא מרגיז אותי. אני שומר מסורת וצם ומתפלל באדיקות ביום כיפור. אני ממש לא מצפה לקדם שום דבר חוץ מהעניין עצמו".

היוזמה של אקהויז לא לבד. הבלוג חורים ברשת מדווח על עוד יוזמות ועצומות של קבוצות שנוצרו בפייסבוק ושנאבקות כנגד שעון החורף. המוסיקאי נועם פלד מציע ברשת החברתית פייסבוק לשמור על זמן ישראלי חילוני ולא לעבור לשעון חורף. פלד כותב בפייסבוק: "חברים, בין אם אתם שכירים, עצמאים, בעלי עסקים פרטיים, בעלי חברות ציבוריות, מנהלים בדרגים שונים בגופים פרטיים או ציבוריים שונים - או סתם אנשים אכפתיים ובעלי מצפון - אתם מוזמנים להשתתף במהפכה השקטה, המהפכה הראשונה בהיסטוריה שלא רק שאיננה דורשת מאמץ, אלא למעשה דורשת מכם פחות מאמץ מזה שצריכים להשקיע אלו שיחליטו לא להצטרף אליה".

"ממשלת ישראל החליטה שב-12 בספטמבר הציבור הישראלי "ייאלץ" להזיז את השעון אחורה ולהיכנס לתרדמת חורף, שמשמעותה יותר תאונות דרכים, יותר זיהום אוויר ומאות מיליוני שקלים מכספי המיסים שלנו שייזרקו לפח בגלל תכתיבים של ציבור שממילא כמעט ולא משלם מסים", כתב פלד.

"כל שאנחנו מבקשים מכם הוא דבר פשוט וקל: ב-12 בספטמבר פשוט אל תזיזו כלום בשעונים שלכם. עד שיגיע החורף, אנחנו מכריזים בזאת על אזור זמן חדש: IST = Israeli Secular Timezone גם אם אתם שכירים זוטרים במקום עבודה גדול, כשם שעובד דתי יכול לומר למנהלים שלו שאמונתו מכתיבה אילוץ מסויים, גם אתם יכולים לומר למנהלים שלכם שאמונתכם מכתיבה אילוץ זמן שכזה עד סוף אוקטובר". הקבוצה של נועם פלד אינה היחידה בפייסבוק שקוראת שלא לעבור לשעון חורף. גם דן סלייפר הקים קבוצה דומה.

השתכנעתם מהטיעונים? תוכלו להצטרףnbsp;לעצומה של אקהויז כאן

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה