גיוס ענק לחברת הסטארט אפ סיאנו - 23.5 מיליון דולר

החברה מפתחת שבבים לקליטת שידורי טלוויזיה דיגיטלית; סבב הגיוס הנוכחי הוא הרביעי מאז הקמת החברה ב-2004

פז וייסמן
פז וייסמן

חברת הסטארט אפ סיאנו (Siano), המפתחת שבבים לקליטת שידורי טלוויזיה דיגיטלית, גייסה כ-23.5 מיליון דולר מקרנות הון הסיכון שהשקיעו בגיוסים הקודמים: הישראליות - JVP, תמיר-פישמן, סטאר, וולדן, וקרן הון הסיכון האמריקאית בסמר (BESSEMER). "ההון החדש יסייע לחברה לבצר ולחזק את מעמדה, לבנות מלאי הולם של פרוסות סיליקון שיבטיחו אספקה שוטפת ללקוחותינו, ובמקביל לפתח מוצרים חדשים ולחדור לשווקים נוספים", אמר אלון עירוני, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה.

סבב הגיוס הנוכחי הוא הרביעי במספר מאז הקמתה של החברה בשנת 2004. במהלך כל סבבי הגיוס שלה, סיאנו גייסה כ-75.5 מיליון דולר. "סיאנו מובילה בהעברת טלוויזיה למכשירים ניידים. אם בעבר מכשירים ניידים היו מכשירים סלולרים בעיקר, כיום הטווח מתרחב גם למחשבים ניידים", אמר אראל מרגלית, מייסד קרן הון הסיכון JVP.

לדבריו, "לסיאנו יש הסכם עם דל אשר יאפשר צפייה בטלוויזיה - במסך מובנה או דרך מכשיר ה-GPS. דווקא בסין, קוריאה, יפן, ברזיל ורוסיה, נוצרת תרבות של צריכת טלוויזיה מהמכשיר הנייד, ולא בארה"ב. לכן על ישראל להיות סוג של זיקית תרבותית ולהקים מיני חברות רב לאומיות. סיאנו צריכה לבנות תשתית אספקה ותמיכה - מה שעולה לא מעט כסף, שכן צריך לתרגם מובילות טכנולוגית למובילות שוק. כיום יש לחברה הנהלה סינית לא פחות חזקה מהנהלות אמריקאיות של חברות סטארט אפ אחרות".

מרגלית לא חשף את נתוני המכירות של סיאנו, אך אמר כי "סיאנו עוברת לרמת מכירות של עשרות מיליוני דולרים מול לקוחות מובילים בתחום הסלולרי". לגבי האפשרות של ביצוע אקזיט או הנפקה בקרוב אמר מרגלית כי "החברה רוצה לבנות את עצמה לטווח הארוך ולא למכור רק טכנולוגיה, ובשביל זה צריך סבלנות. בכדי להוביל חברה הפונה ליותר משוק אחד, נדרשת השקעה רבה".

סיאנו מפתחת שני קווי מוצרים בתחום קליטת שידורי טלוויזיה דיגיטלית. קו המוצרים הראשון הוא מקלט על שבב (רסיבר צ'יפ) - שמיועד לקליטת שידורי טלוויזיה דיגיטלית במכשירים ניידים. אחד היתרונות הטכנולוגיים הבולטים של סיאנו על פני מתחרותיה בכל הנוגע למוצר הזה הוא שהשבב תומך במספר סטנדרטים שתפסו אחיזה במקומות שונים בעולם. בניגוד לטכנולוגיות תקשורת אחרות, לא התפתח סטנדרט גלובלי של שידורי טלוויזיה דיגיטלית במכשירים ניידים. התוצאה היא שנוצרו מספר תקנים. למשל באירופה שני התקנים המובילים הם DVBT ו-DVBH. ביפן, ברזיל וסין התפתחו סטנדרטים אחרים. השבב של סיאנו יודע לתמוך בסטנדרטים השונים. יתרון נוסף של השבב הוא צריכת הספק נמוכה שמאפשרת שעות צפייה ארוכות. לסיאנו יש לא מעט מתחרים, מאחר שישנן מספר חברות הפועלות בכל סטנדרט - למשל, דיבקום מצרפת, חברת מגה צ'יפ מיפן, וחברת PNP Network בקוריאה.

קו המוצרים השני של החברה הוא אנטנה על שבב. כיום כדי לקלוט שידורי טלוויזיה דיגיטליים במכשיר נייד צריך אנטנה באורך למשל של 20-25 ס"מ כדי לקלוט למשל תדר מסוג UHF. אנטנה שכזו היא ארוכה, בולטת, מפריעה לצפייה ומכערת את המוצר. סיאנו מתמודדת עם הבעיה באמצעות אנטנה על שבב כך שלמעשה האנטנה מולחמת לתוך השבב. בניגוד למוצר הראשון השבב הוא קרמי. פיתוח המוצר נעשה בשיתוף פעולה עם וישיי ומיוצר כאן בישראל במגדל העמק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"