בלינקוב, תדמור ומילגרום סירבו לעמוד בראש הוועדה שתקבע את תעריפי בזק

משרד התקשורת לא מצליח לגייס דמות בכירה לוועדה לפיקוח על תעריפי בזק; חלקם מאמינים ששם לא נמצאת הבעיה

>> משרד התקשורת לא מצליח למצוא דמות ציבורית מוכרת אשר תוביל עבורו את הוועדה לקביעת תעריפי בזק. ל-TheMarker נודע כי המשרד פנה עד כה לשלושה בכירים שסירבו לעמוד בראש הוועדה מאחר שלא מצאו כי היא נחוצה.

חלק מהבכירים סירבו לקבל על עצמם את הובלת ועדת התעריפים מאחר שהאמינו כי אין מקום להמשיך את הפיקוח על תעריפי בזק למשקי הבית. לטענתם, קיימת תחרות קשה בתחום הקווי.

למרות בקשת אחד הבכירים, שר התקשורת משה כחלון לא הסכים להרחיב את סמכויות ועדת התעריפים המתוכננת כך שתטפל גם בתעריפי קישור הגומלין בסלולר.

בזק היא מונופול מוכרז בתחום הטלפוניה הקווית, עם נתח שוק של כ-85%. מחיריה של החברה מפוקחים וכל סל תעריפים שברצונה להשיק צריך לקבל אישור ממשרד התקשורת.

כתוצאה ממונופול החברה, את מחירי בזק בטלפון קובעת ועדת תעריפים שמכנס משרד התקשורת. הוועדה האחרונה כונסה ב-2003 ועמד בראשה פרופ' ראובן גרונאו. אז נקבע כי בתוך חמש שנים תכונס ועדה חדשה, היינו ב-2008. אך לא שר התקשורת הקודם, אריאל אטיאס, ולא הנוכחי, משה כחלון, מינו ועדה כזו.

הלחץ על משרד התקשורת גובר

הצורך במינוי ועדת תעריפים נולד מכך ששיטות התמחור של טלפוניה השתנו בעולם והן הולכות לכיוון חבילות דקות, בדומה לאלה שמשווקת HOT. כמו כן עלויות הרשת של בזק השתנו לאורך השנים, דבר שאמור להשפיע על התמחורים.

ועדת תעריפים תוכל לקבוע מחירי טלפוניה יותר נמוכים בבזק, דבר שעשוי לחסוך לצרכן בישראל תשלום עודף שמוערך במיליוני שקלים. מנגד הדבר יאפשר לחברה להתמודד בקלות רבה יותר עם המתחרים שלה.

באחרונה גובר הלחץ על משרד התקשורת לכנס ועדה כזו ומבקר המדינה מסר כי הוא יבדוק מדוע לא כונסה ועדת תעריפים במועדה. כפי הנראה במסעות הלחץ מעורבות גם חברות סלולר שמעדיפות להסית את המיקוד של משרד התקשורת מהשוק הנייד לנייח.

במשרד התקשורת עצמו מתנהל ויכוח לגבי ועדת התעריפים. גישה אחת במשרד, שמובלת על ידי סמנכ"ל הכלכלה אסף כהן, היא לזמן שוב את פרופ' גרונאו אשר בקי בשוק התקשורת. גישה שנייה, שמובלת על ידי מנכ"ל המשרד עדן בר טל, היא לרענן את השורות - ולכן פנה המשרד לבכירים שצוינו וכן נשקלת האפשרות להזמין עבודה כלכלית מחברה מתמחה.

מילגרום מסר בתגובה: "איני נוהג להתייחס לפניות אישיות של שרים בכל נושא שהוא".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "בקשר לוועדה, נבחנים כמה שמות, אך איננו מתכוונים להתייחס באופן פרטני. אנחנו לא מכירים חקירת מבקר בנושא".

תדמור ובלינקוב לא מסרו את תגובותיהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"