היטלר עבר את הצנזורה של אפל: "מיין קמפף" באייפון

היישום החדש מופיע עם אייקון של צלב הקרס ונמכר תמורת 1.99 דולרים. בעבר מנעה אפל העלאת יישומים שאת תכניהם ניתן היה לפרש באופן גזעני, בהם אחד שהתייחס לצבע עורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה

אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה

יישום אייפון שעלה לאחרונה לחנות היישומים המקוונת של אפל, מציע למשתמשים מהדורה דיגיטלית של ספרו הביוגרפי של אדולף היטלר, "מיין קמפף", בתרגום לספרדית. היישום עוטר באייקון של צלב הקרס ונשא את שם הספר בספרדית - Mi Lucha. נוכחותו של היישום - הנמכר תמורת 1.99 דולרים - בחנות היישומים של החברה, מפתיעה במיוחד לאור המגבלות הקשות והצנזורה הקפדנית בה נוהגת אפל ביחס ליישומים המועלים לחנות היישומים שלה. כך, למשל, נדחה לפני כחודש יישום שהציג דמויות היסטוריות וציבוריות, ביניהן הבמאי רומן פולנסקי, באופן לעגני. יישום אחר נדחה עקב השימוש בשם המוצר iPhone.

הבלוג הטכנולוגי טק-קראנץ', שהתייחס לנוכחותו המפתיעה של היישום בחנות, ציין כי אפל מנהיגה איפה ואיפה בכל הנוגע לתכנים בעלי אופן גזעני מרומז או בוטה. לצד דרישות להבהרה מחברת כרטיסי הברכה Someecards, שהתייחסה לצבע עורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, אישרה החברה יישום בשם Asian Boobs המציג נשים אסייתיות בתנוחות פרובוקטיביות, כך לפי טק-קראנץ'. היישום המציג את ספרו של היטלר אף מקבל מהחברה את דירוג הגיל הנמוך 9+, שמשמעותו כי היישום מתאים לגילאי 9 ומעלה.

"מיין קמפף" ("מאבקי") מציג יסודות אוטוביוגרפיים מחייו של היטלר, לצד חשיפה ראשונית של משנתו הפוליטית. היטלר הכתיב את הספר בעת שהיה אסור בעקבות ניסיון המהפכה הכושל אותו הנהיג ב-1923. חלקו הראשון של הספר פורסם לראשונה ב-1925. "הסכנה היהודית" מהווה את אחד מנושאיו העיקריים. בעקבות הפרסומים, נראה כי אפל הסירה במהלך סוף השבוע את היישום מהחנות.

עוד בנושא:


דמוקרטיה של יישומים בדיקטטורה של אפל


אייפון עושה הכל - האפליקציות הבולטות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים