חברת הקלינטק ביו פיור טכנולוג'י גייסה 12 מיליון דולר

תשתמש בכסף להשקעה בשיווק הטכנולוגיה שלה והקמת מפעל לייצור ממברנות

פז וייסמן
פז וייסמן

>> חברת הסטארט-אפ ביו פיור טכנולוג'י (Bio Pure Technology - BPT) גייסה כ-12 מיליון דולר בסבב גיוס שני. החברה מפתחת ומשווקת ממברנות עם עמידות כימית גבוהה ומערכות לטיהור וטיפול במים ושפכים תעשייתיים. הגיוס נעשה בהובלת קרנות הון הסיכון פיטנגו ו-U.S ונצ'ר פרטנרס (USVP), אליהן הצטרפו המשקיעות הקיימות, אורום ונצ'רס, זרוע ההשקעות של מוריס קהאן, וחברת אלרון הבורסאית.

עם השלמת סיבוב הגיוס מצטרפים לדירקטוריון החברה: כריסטופר ראסט וז'ק בנקוסקי מ-USVP ואיתי הראל, שותף בפיטנגו.

BPT מפתחת ומשווקת פתרונות העשויים ממברנות - שהן מסננות מים - שנותנים מענה לצרכים של תעשיית הטיפול במים ובשפכים. הממברנות והמערכות הנלוות מאפשרות למפעלים כמו מטמנות, מכרות, מפעלי תעשייה, כימיה ומזון, לטפל בשפכים אגרסיוויים בעלויות נמוכות. זאת, תוך שימוש חוזר במים המטופלים ועמידה בדרישות האיכות של הרשויות.

מסייעים למפעלים למחזר את המים

כיום נדרשים מפעלים תעשייתיים להקים מערך למחזור המים, כך שאפשר יהיה להשתמש בהם פעמיים או שלוש פעמים לפני הובלתם לביוב. באופן תמידי מנסים ארגונים לצמצם את עלותו של תהליך הטיהור, שהיא גבוהה יותר מעלות צריכת המים מהרשת הארצית.

לדברי כינורי, עלות מחזור מים היא 6-30 שקל לקוב מים. "כיום יש מחסור גדל והולך במים בעולם, מה שגורר את הרגולטור לדרוש ממפעלים לבצע שימוש חוזר במים שרכשו מרשת המים", הוא אומר. "הטכנולוגיות שלנו מבוססות על ממברנות המאפשרות שימוש שני ואף שלישי במים. היתרון במוצר שלנו הוא היכולת לטפל בזרם חזק של מים בו זמנית, מה שמוריד את עלות הטיפול במים, והעמידות הכימית של הממברנה".

עוד אומר כינורי כי "מבחינה עסקית, אנחנו צופים לסיים את השנה עם מכירות של 7 מיליון דולר. בסך הכל, השוק אליו אנו פונים הוא של 1.3 מיליארד דולר, כאשר החברות הגדולות בתחום הן קוך האמריקאית וחברת אוסמוניקס, שהיא חלק מג'נרל אלקטריק".

איתי הראל, שותף בפיטנגו, מסביר את כוונת הקרן להשקעות בקלינטק: "פיטנגו השקיעה עד כה בארבע חברות בתחומי האנרגיה הסולארית והרוח, וזו ההשקעה הראשונה בתחום המים. הסיבה שבגינה נמנעה פיטנגו מלהשקיע בתחום זה היא חוסר ההתאמה למודל ההשקעות של קרנות הון סיכון. חברות בתחום המים והטיפול בשפכים פועלות כחברות פרויקטים, ולא כחברות עם הכנסות תמידיות המוכרות מוצרים.

"ואולם בשונה מחברות מים קלאסיות, BPT פועלת במודל המזכיר חברות תוכנה או חברות בתחום מדעי החיים, שלהן הכנסות תמידיות ממוצרים מתכלים או ממכירה של רישיונות. הסיבה לכך היא שהממברנות הן מוצרים מתכלים".

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות