פרצת אבטחה בחלונות: עדכוני האבטחה של מיקרוסופט

זה למה מעולם לא התקנתי עדכונים של מיקרוסופט

רויטל סלומון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל סלומון

אני לא מתקינה עדכונים של חלונות. אני עובדת על חלונות XP ומעולם לא הורדתי לו אפילו עדכון אחד. בכלל, פונקציית העדכונים האוטומטיים של חלונות היא אחד הדברים המעצבנים, הפולשניים והמציקים ביקום, וטובה רק בשביל הכסת"ח. ברוב המקרים, העדכונים האלה לחלוטין לא נחוצים. אם יש לכם אנטי וירוס טוב, ופיירוול נורמלי, אין שום סיבה להיכנס להיסטריית עדכונים, שמיקרוסופט דואגים לפמפם מאוד יפה מדי זמן מה.

מיקרוסופט באמת יכולים להיות מעצבנים כשהם רוצים. במקום לייצר מוצר בטוח ושלם, הם פשוט משגרים אותו כמו שהוא, ומחכים שיצוצו הבאגים ופרצות האבטחה. ואז הם מתחילים לתקן. טלאי על טלאי, עדכון אחרי עדכון, שמשביתים את המחשב לזמן מה ולפעמים גם יוצרים יותר בעיות ממה שהם פותרים.

באופן לא מפתיע, מיקרוסופט מנצלת באגרסיוויות רבה את הנטייה של רוב המשתמשים להשתמש בפונקציית העדכונים האוטומטיים, ולהוריד באופן עיוור כל עדכון שיוצא לחלונות. וכך, למשל, דחפה מיקרוסופט את אינטרנט אקספלורר 8 כ"עדכון אבטחה חשוב". בחלונות 7 הצפויה, יש כל מיני עדכוני אבטחה מזויפים, שמותקנים אוטומטית ללא הסכמת המשתמש, ואחד משיאי החוצפה האולטימטיוויים - באחד העדכונים האחרונים, התקינה מיקרוסופט לכל משתמשי פיירפוקס תוסף שנקרא Microsoft .NET Framework Assistant - ללא ידיעתם או אישורם. ולא רק שזו חוצפה, התוסף הזה הופך את פיירפוקס לפגיע כמו אינטרנט אקספלורר, בכך שהוא מאפשר לכל מיני אתרים משוקצים להתקין תוכנות על המחשב שלכם.

ולא רק שזו חוצפה ופגיעה באבטחת המחשב, מיקרוסופט, בחוכמתם הנשגבת, גם הפכו את ההסרה של התוסף הזה לקשה במיוחד. את התוספים רגילים והבלתי מזיקים בפיירפוקס ניתן להסיר פשוט באמצעות הקלקה על Uninstall בחלון התוספים של הדפדפן. אבל, לא! הכפתור של התוסף של מיקרוסופט הוא אפור ולא פעיל. אי אפשר להסיר אותו סתם כך. מי שרוצה להסיר את התוסף הזה, צריך לבצע חפירה מעצבנת במיוחד ברג'יסטרי, ולבצע את ההסרה ידנית.

אז הנה עוד סיבה למה לא להוריד עדכוני "אבטחה" של חלונות. פשוט כי הם לא בטוחים.

רויטל סלומון היא הבעלים של חברת .The Shark Lady - Killer Content Management. הטור פורסם לראשונה בבלוג שלה - http://www.revitalsalomon.com/?p=459

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט