פרצת אבטחה בחלונות: עדכוני האבטחה של מיקרוסופט

זה למה מעולם לא התקנתי עדכונים של מיקרוסופט

רויטל סלומון
רויטל סלומון

אני לא מתקינה עדכונים של חלונות. אני עובדת על חלונות XP ומעולם לא הורדתי לו אפילו עדכון אחד. בכלל, פונקציית העדכונים האוטומטיים של חלונות היא אחד הדברים המעצבנים, הפולשניים והמציקים ביקום, וטובה רק בשביל הכסת"ח. ברוב המקרים, העדכונים האלה לחלוטין לא נחוצים. אם יש לכם אנטי וירוס טוב, ופיירוול נורמלי, אין שום סיבה להיכנס להיסטריית עדכונים, שמיקרוסופט דואגים לפמפם מאוד יפה מדי זמן מה.

מיקרוסופט באמת יכולים להיות מעצבנים כשהם רוצים. במקום לייצר מוצר בטוח ושלם, הם פשוט משגרים אותו כמו שהוא, ומחכים שיצוצו הבאגים ופרצות האבטחה. ואז הם מתחילים לתקן. טלאי על טלאי, עדכון אחרי עדכון, שמשביתים את המחשב לזמן מה ולפעמים גם יוצרים יותר בעיות ממה שהם פותרים.

באופן לא מפתיע, מיקרוסופט מנצלת באגרסיוויות רבה את הנטייה של רוב המשתמשים להשתמש בפונקציית העדכונים האוטומטיים, ולהוריד באופן עיוור כל עדכון שיוצא לחלונות. וכך, למשל, דחפה מיקרוסופט את אינטרנט אקספלורר 8 כ"עדכון אבטחה חשוב". בחלונות 7 הצפויה, יש כל מיני עדכוני אבטחה מזויפים, שמותקנים אוטומטית ללא הסכמת המשתמש, ואחד משיאי החוצפה האולטימטיוויים - באחד העדכונים האחרונים, התקינה מיקרוסופט לכל משתמשי פיירפוקס תוסף שנקרא Microsoft .NET Framework Assistant - ללא ידיעתם או אישורם. ולא רק שזו חוצפה, התוסף הזה הופך את פיירפוקס לפגיע כמו אינטרנט אקספלורר, בכך שהוא מאפשר לכל מיני אתרים משוקצים להתקין תוכנות על המחשב שלכם.

ולא רק שזו חוצפה ופגיעה באבטחת המחשב, מיקרוסופט, בחוכמתם הנשגבת, גם הפכו את ההסרה של התוסף הזה לקשה במיוחד. את התוספים רגילים והבלתי מזיקים בפיירפוקס ניתן להסיר פשוט באמצעות הקלקה על Uninstall בחלון התוספים של הדפדפן. אבל, לא! הכפתור של התוסף של מיקרוסופט הוא אפור ולא פעיל. אי אפשר להסיר אותו סתם כך. מי שרוצה להסיר את התוסף הזה, צריך לבצע חפירה מעצבנת במיוחד ברג'יסטרי, ולבצע את ההסרה ידנית.

אז הנה עוד סיבה למה לא להוריד עדכוני "אבטחה" של חלונות. פשוט כי הם לא בטוחים.

רויטל סלומון היא הבעלים של חברת .The Shark Lady - Killer Content Management. הטור פורסם לראשונה בבלוג שלה - http://www.revitalsalomon.com/?p=459

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה