קרן השקעות אמריקאית רכשה 49% מאתר יד2; העסקה - לפי שווי גבוה מ-74 מיליון שקל שהציעה נענע

מנכ"ל אתר הלוחות, שון תל: ננצל השותפות להתרחב לחו"ל ■ העסקה עם נענע10 התפוצצה בדצמבר 2007 על רקע רצונה של חברת קורל-תל לשמור על השליטה בחברה ■ בסקר TIM האחרון דורג אתר הלוחות המוביל בישראל במקום ה-12 עם חשיפה שבועית של 18.7%

מעיין כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעיין כהן

לאחר משא ומתן שנמשך שלושה חודשים, הודיעה חברת קורל-תל, המפעילה את אתר הלוחות המקוונים יד2, כי חתמה על הסכם למכירת 49% מהאתר לקרן ההשקעות האמריקנית טייגר גלובל. שווי העסקה לא נמסר, אולם שון תל, מנכ"ל יד2 ובעליו, מסר כי העסקה נחתמה על פי שווי הגבוה מהשווי לפיו היתה אמורה נענע10 לרכוש חלק מהאתר, שעמד על 74 מיליון שקל.

בשנה שעברה ניהלה נענע 10, בשליטת נטוויז'ן וערוץ 10, מגעים לרכישת אחזקות ביד2. נענע 10 היתה אמורה לרכוש 25% ממניות יד2 תמורת 18.5 מיליון שקל, אולם העסקה התפוצצה בדצמבר 2007. תל אמר אז כי העסקה התפוצצה על רקע רצונה של קורל-תל לשמור על השליטה ביד2. גורמים ישראליים נוספים התעניינו ברכישת יד2, בהם קבוצת מעריב, אולם גם מגעים אלה לא הבשילו לכדי עסקה.

"אנו רואים את הנוכחות הגלובלית של טייגר גלובל כיתרון אסטרטגי עבור יד2", אמר טל. "אמנם השווי שלפיו נעשתה העסקה, שהיה גבוה מזה שהציעה נענע10, היה פרמטר בהחלטה, אך הדבר החשוב יותר הוא שההנהלה הנוכחית שומרת על השליטה בחברה, וכי אנחנו יכולים לנצל לטובתנו את הקשרים, הידע וההצלחה הבינלאומיים של השותפים שלנו. העסקה הזאת מהווה את הפלטפורמה הבינלאומית האידיאלית עבור יד2".

לשאלה איך נוצר הקשר עם טייגר השיב טל: "הם פנו אלינו באמצעות חברת הייעוץ מקינזי בארצות הברית, שמאתרת עבורם נכסים להשקעה, לאחר שהעסקה עם נענע10 התפוצצה".

יד2 נוסד ב-98' כאשר משפחת תל קנתה את חברת האינטרנט קורל-תל, והקימה את אתר כל יום, שחלק קטן ממנו היה יד2. ב-2005 הוקם יד2 כאתר נפרד, שלווה בקמפיין החדרה אגרסיווי. בדצמבר אותה שנה כבר התברג יד2 לסקר TIM, שבודק פופולאריות של אתרי אינטרנט בישראל. בסקר TIM האחרון לאפריל 2008 דורג יד2 במקום ה-12 עם חשיפה שבועית של 18.7%. לפי דיווחי האתר, מבקרים בו 1.5 מיליון משתמשים ייחודים בחודש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן, בעל השליטה בחברת האשראי החוץ־בנקאי גיבוי אחזקות

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק