קרב ההסברה עובר ל-World Of Warcraft

תם עידן המסבירים. עידן הביבי נתניהואים. מהיום כל גיימר/גולש הוא מסביר בפני עצמו. ואם זה המצב, ישראל צריכה לשנות את מדיניות ההסברה

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

"תגיד מאיפה אתה", פונה אלי XOSOS. "ישראל", אני משיב. אני סופר כמה שניות עמוק בלב. מחכה שהתגובה תגיע. תמיד היא מגיעה. ועכשיו נותר לי לחכות לראות עד כמה האדם שנמצא מהעבר השני מרגיש שהוא פתוח מספיק בכדי לדבר איתי על הנושא. איזה נושא? החיים בישראל כמובן. XOSOS ממשיך לנהל את השיחה. "אז איך החיים שם? מפציצים שם נכון?".

"לא, לא התכוונתי שהישראלים מפציצים. התכוונתי ששני הצדדים זורקים פצצות. הערבים ואתם", הוא מספר לי. "תראה אני אומר לו. אסור לך לחשוב שמה שאתה רואה בטלוויזיה זה המצב בכל ישראל. רוב הישראלים חיים באופן נורמלי. ההפצצות קורות רק בחלק מאוד מסוים של ישראל". הוא מנסה להמשיך בשיחה, אבל אני קוטע אותו בחדות. "תגיד, אכפת לך אם לא נדבר על פוליטיקה?", אני שואל. "אין בעיה, סליחה אם שאלתי משהו שהוא לא במקום", הוא משיב.

זו לא היתה הפעם הראשונה שניהלתי את השיחה הזו עם שחקנים אחרים בעולם ההמוני World Of Warcraft. לפני מספר ימים ניהלתי שיחה עם יעקב גלנטי, יועץ התקשורת של ראש הממשלה. הוא סיפר לי שלשכת ראש הממשלה מתכננת להיכנס בצורה מאסיווית יותר לתחום האינטרנט בכל הקשור להסברה. בראש ובראשונה מדובר בהקמת פלטפורמת בלוגים עבור לשכת ראש הממשלה.

גלנטי מתחיל להבין מה שכמעט כל גולש או גיימר מצוי הבין כבר מזמן. זירת ההסברה כבר מזמן יצאה משידורי הטלוויזיה לטובת עולמות תוכן אחרים. אני בספק אם מישהו מודע בכלל למציאות החדשה שנוצרה. כלומר, אני בטוח שגלנטי וחבריו מבינים שקרב ההסברה עובר לאינטרנט - רק שאני לא בטוח עד כמה זה עמוק.

תם עידן המסבירים. עידן הביבי נתניהואים. מהיום כל גיימר/גולש הוא מסביר בפני עצמו. ואם זה המצב - אזי מדינת ישראל צריכה לפעול בכדי להנחיל את מדיניות ההסברה. חסל סדר קורסים והכשרות למסבירים מיומנים. יש להנגיש את תחום ההסברה לכמה שיותר אזרחים ישראלים המעוניינים בכך באמצעות סדנאות, הרצאות והאינטרנט. בתקווה שאלו אחר כך יעשו את העבודה. לא כעיסוק עיקרי, אלא במידה ויעלה הצורך בעולמות התוכן שבהם פעילים. באינטרנט, במשחקי מחשב המוניים, בבלוגים או ברשת חברתית. בכל מקום שפתאום עולה הדיון על ישראל.

זו גם ההזדמנות להזכיר עד כמה חשובה היום השפה האנגלית. אין הסברה מבלי שליטה טובה באנגלית. בכתיבה ובקריאה. והנה עוד סיבה מדוע לא צריך לקצץ בתקציב החינוך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?