המיני קופר של המצלמות

נראה שה-860 CANON TX US זכתה לטיפול מעמיק בכל הרבדים

אייל טואג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל טואג

מצלמה זו היא ה"מיני קופר" של עולם המצלמות. מעוצבת להפליא, קטנה ובעלת ביצועים מצוינים. על פניו עוד מצלמה מסדרת האיקסוס של קנון, רק שהפעם נראה שהמצלמה זכתה לטיפול מעמיק בכל הרבדים.

למצלמה יכולת לצלם תמונות עד לגודל של שמונה מגה-פיקסלים. טווח העדשה הוא 28-105 מ"מ, שווה ערך למצלמת פילים, מה שהופך את העדשה לרחבה יותר מהנהוג, וזה יתרון גדול מאוד מכיוון שניתן לדחוס פרטים רבים לתוך התמונה ממרחק קרוב באופן יחסי. מפתח הצמצם נע בטווח של 2.8F-5.8F, ומהירותו נעה בטווח של 1:1,600 של השנייה ועד ל-15 שניות. המסך בגודל של שלושה אינץ' ואיכותו מעולה. הבעיה האסתטית היחידה מתעוררת דווקא כאשר המצלמה כבויה - לא ניתן להתעלם מטביעות האצבעות על גבי המסך, והמצלמה אינה מכילה עינית.

המצלמה מגיעה עם טווח רגישות של 100-1,600 איסו. בחלק מהמצלמות, כאשר תנאי התאורה בעייתיים, רמת הרגישות עולה באופן אוטומטי ואז, לעתים, התוצאה היא תמונה בעלת גרעיניות גבוהה. באופן אוטומטי המצלמה תצלם ברגישות מקסימלית של 200 איסו, למעט מקרים שבהם הכיוון יהיה ידני. כאשר עוברים את רמת הרגישות של 800 איסו, רמת הרעש המתקבלת גבוהה למדי.

איכות התמונות המתקבלות היא מצוינת. המייצב המותקן במצלמה הוא אחת הסיבות לכך. המייצב עובד בכמה אופנים כמו פעולה רציפה וכניסה לפעולה רק בזמן הלחיצה על כפתור הצילום. פונקציה נוספת היא צילום של אובייקט בתנועה, אז המייצב עובד מלמעלה למטה וכך מייצב את התנועה האופקית. כמו כן, המצלמה מכילה "מזהה פנים" שמספק ערכים מדויקים של חשיפה בהתאם למדידות שנעשות מהפנים של האובייקט המצולם.

צילום תקריב נעשה ממרחק מינימלי של 30 ס"מ. למרות שניתן להשתמש במבזק מומלץ לבטל את פעולתו כדי שהתמונה לא תהיה בהירה מדי. טווח המבזק האפקטיווי הוא החל מ-30 ס"מ ועד לארבעה מטרים.

צילום של כמה תמונות ברצף אפשרי עד למילוי הזיכרון. כאשר משתמשים במבזק מהירות הצילום יהיה של כתמונה בשנייה, וכשפעולת המבזק מושבתת - המהירות תגדל. יש גם אפשרות לצילום רצף בעזרת הטיימר. פונקציה זו מצוינת לצילום התפתחות של מצבים בהפרשי זמן של כשתי שניות. כמו כן, ניתן לקבוע מראש את מספר התמונות שיצולמו באופן זה עד למקסימום של עשר תמונות.

תפעול המצלמה נוח וגם מעניין מבחינה אינטראקטיווית, מכיוון שברגע שנרצה לשנות פרמטרים בעזרת הבורר המרכזי, יופיע איור של הבורר על גבי המסך, וזה יתרון גדול בצילומי לילה. במצלמה ניתן לבחור בין 10 מצבי צילום מובנים כגון נוף פורטרט וכו'.

למצלמה יש כפתור שליטה הניתן לתכנות כדי לשלוט באופן מהיר בפרמטרים חשובים כמו רמת הרגישות ואיזון ללבן. איכות צילום סרטוני הווידאו טובה מאוד. גודל הסרטונים הוא 640X480 או 320X240 פיקסלים, במהירות של 30 תמונות בשנייה, וכן סרטונים בגודל 160X120 פיקסלים במהירות של 15 תמונות בשנייה. ניתן לצלם סרטון עד למילוי כרטיס הזיכרון וניתן להשתמש בזום בזמן הצילום. כמו כן, ניתן ליצור אפקטים של צבעוניות לפני ואחרי צילום הסרטון.

המצלמה אינה מכילה זיכרון פנימי. כרטיס הזיכרון המתאים לה הוא מסוג SD. המצלמה מכילה סוללה נטענת שמאפשרת לצלם מספר רב של פעמים לפני שיש צורך להטעין אותה. המצלמה גם יכולה לשמש כרשמקול וניתן להוסיף פסקול לתמונות שצולמו. מחיר: 2,500 שקל. אחריות: שלוש שנים אחריות יבואן.

ציון (מתוך 5): 4.5

הכותב הוא צלם מערכת TheMarker

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים