וואלה ממשיכה את שיתופי הפעולה בתוך קבוצת בזק: פלאפון מבצעת פיילוט למכירת מכשירי סלולר באתר וואלה שופס

לפני כחודש הוכרז על שיתוף פעולה בתחום תוכן וידיאו בין וואלה לבין yes

ערן גבאי
ערן גבאי

וואלה נכנסת סוף סוף למשפחת בזק. פחות מחודש מאז שהכריזו החברות וואלה ו-yes, שתיהן מקבוצת בזק, על שיתוף פעולה ראשון ביניהן, מסתבר כי גם פלאפון, החברה הבת של בזק, תתחיל בקרוב בניסוי לשיווק טלפונים סלולריים באמצעות אתר האינטרנט וואלה שופס.

בשלב הראשון תציע פלאפון לשיווק מספר מוגבל של דגמי מכשירים, אך בכוונת החברות להגדיל את שיתוף הפעולה ביניהן. אם שיתוף הפעולה בין וואלה ו-yes טומן בחובו גם חשש למאבק בין שתי החברות על מעמדן העתידי כמובילות תחום התוכן בקבוצת בזק, הרי ששיתוף הפעולה עם פלאפון נתפש כטבעי בהרבה.

מדובר בפיילוט מכירה ראשון של פלאפון למכשירים סלולריים, וההערכה היא שבפלאפון מעוניינים לפתוח ערוץ מכירה נוסף, אך המכירה של מכשירים באינטרנט אינה צפויה להפוך לערוץ מכירה מוביל, ועיקר המכירות ימשיכו להתבצע במרכזי השירות. פלאפון מפעילה מזה שנה אפשרות לרכישת מכשירי סלולר באתר החברה, אך ככל הידוע רק כמה אלפי מכשירים בודדים נמכרים בחודש באופן זה. אחת הסיבות לכך היא העובדה שמכשיר הסלולר בפלאפון חייב לעבור התאמה לקבלת קו במרכזי החברה, כך שרכישה שלא במרכז השירות אינה חוששת את הטרחה בהגעה למפגש עם נציגי פלאפון.

מבין אתרי המסחר האלקטרוני בישראל בולטת עליונותו של אתר וואלה שופס שנהנה ממיתוג חזק, וממעמד תחרותי החזק פי שניים מזה של ארבעת מתחריו לצמרת אתרי המסחר בישראל - 1000-P של אינטרנט זהב; נענע שופס של נטוויז'ן; אתר המסחר אולסייל; ו-GetIT של תפוז. חמשת האתרים האלה חולשים יחדיו על יותר מ-80% מהיקפי הסחר האלקטרוני בישראל.

הסחר האלקטרוני בישראל צומח בקצב של 5%-10% בשנה לכל היותר ונאמד בהיקף של עסקות המתבצעות באתרי הסחר בישראל של כ-1.1-1.5 מיליארד שקל בשנה. לוואלה שופס הכנסות שנתיות של כ-35 מיליון שקל, שיעור רווח גולמי מהפעילות הנאמד ב-41% ושיעור רווחיות של כ-15%. לפי סקר TIM האחרון, נחשפים מדי שבוע לאתר כ-728 אלף איש. האתר מגלגל עסקות בהיקף כולל של כ-450 מיליון ש קל בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה