חברת הלוויין yes מפתיעה: לא תגבה תשלום חודשי קבוע בגין שירותי ה-VOD הלווייני

יכולה לספק את השירות החל מהיום רק ל-60 אלף ממנוייה; בכבלים כבר רושמים הכנסה חודשית מהשירות של כ-8 מ' ש'

ערן גבאי
ערן גבאי

חברת הלוויין yes מפתיעה. החברה החלה לשווק את הפתרון הלווייני של ה-Push VOD ללא גביית תשלום חודשי קבוע, זאת בשונה מחברת הכבלים HOT. עם זאת, החברה תגבה תשלום בגין צפייה בסכום של 18.9 שקל לסרט.

כל מנוי בכבלים מזמין בממוצע תכנים בעלות 35-30 שקל בחודש. סכום זה מתחלק שווה בשווה בין הכבלים לבין ספקי התוכן, כך שבשורה התחתונה, ההכנסה החודשית של חברת הכבלים משירות ה-VOD היא כ-8 מיליון שקל לכל היותר. כיום יש בשירות של הכבלים כ-16 מיליון כניסות ל-VOD בחודש.

על פי בדיקה שערכה חברת הלוויין, התברר כי מנוי המחזיק בממיר המקליט yesMAX מבצע רכישת תכנים בהיקף הגבוה בכ-50% מהיקף הרכישות של תכני טלוויזיה של מנוי ממוצע.

טכנולוגיית ה-Push VOD היא טכנולוגיה המבצעת דחיסה של תכנים לתוך ממיר הטלוויזיה. בכך היא עוקפת את הקושי של חברות הלוויין בהשגת ערוץ חוזר לטובת שירותים אינטראקטיווים. הפתרון יאפשר רק למנויי yes המחזיקים ברשותם מכשירי yesMAX לקבל תכנים נבחרים בנוסף לשידורים הרגילים.

לפיכך, יהיה השירות זמין רק לחלק קטן ממנויי הלוויין, כ-10% בלבד, ואינו מהווה מבחינת החברה תחליף ראוי ל-VOD של המתחרה, חברת הכבלים. הכנסת איפשרה אמנם באחרונה ל-yes לספק שירותי VOD מלאים על גבי תשתית בזק, אך החברה האם של yes, בזק, מסרבת לפתוח את תשתית הרשת שלה לטובת yes. זאת מכיוון שאז היא תידרש לפתוח את הרשת גם בפני מתחרים אחרים.

יותר מכך, הרשת של בזק מצריכה שדרוג, חלקי בכ-100 מיליון שקל או מלא במאות מיליוני דולרים, כדי להתחיל ולאפשר העברת שידורי טלוויזיה רחבים על גביה. בבזק נוטים שלא לבצע את השדרוג כל עוד הם לא מבטיחים לעצמם יתרון רגולטורי בתחרות הטלפוניה הפנים ארצית.

הפתרון הלווייני ל-VOD ב-yes יאפשר לכ-60 אלף מנויי yesMAX לקבל ישירות לממיר המקליט שלהם סרטים נבחרים, ללא כל צורך בפעולה מצד הלקוח. היקף התכנים המועברים בדרך זו הוא כ-40 שעות צפייה.

yes נערכה למהלך מזה מספר חודשים, כשהמנכ"ל, רון אילון, החליט על פעולה מקיפה לשדרוג ממירים ב-yes לממירים המקליטים, yesMAX. בחברת הלוויין מעוניינים להמשיך ולבצע מהלך רחב של החלפת הממירים כדי להגדיל את היקף צריכת התכנים בקרב מנויי החברה ולהגדיל בהתאמה את ההכנסה הממוצעת ממנוי בחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה