הטריק השיווקי הצליח: פרויקט סנטרל-פארק ל"אנשי היי-טק" נמכר תוך פחות מחודשיים

על הפרויקט, בן 326 דירות, התנפלו כ-1,500 עובדי היי-טק ועוד אלפי פונים מתחומים אחרים; יזמי הפרויקט החלו באיתור קרקעות לפרויקטים דומים בעתיד

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

בתוך פחות מחודשיים הסתיימה מכירת הדירות בפרויקט סנטרל-פארק בתל אביב, המיועד לאנשי היי-טק, ל-326 אנשי היי-טק ואחרים. אלפי נרשמים נוספים לא הצליחו להשיג דירה בפרויקט. היזמית, חברת קבוצות רכישה, החלה באיתור קרקעות לפרויקטים דומים שתיזום בעתיד.

יש לחברה על מה להסתמך. במהלך השבועות האחרונים התקבלו במשרדי החברה אלפי פניות וקרוב ל-1,000 אנשי היי-טק שנרשמו לפרויקט לא הצליחו להשיג בו דירה.

מה גרם להתנפלות הגדולה? זהות האוכלוסיה, המפרט שמזכיר מגדלי יוקרה והמחירים.

מבחינת האוכלוסיה, חברות היי-טק גדולות, כגון Sun Disk, Matrix, Motorola, Amdocs, ECI ואחרות יידעו את עובדיהן על הפרויקט ורבים מהם אכן נענו ופנו ליזמים.

הפרויקט מתוכנן במתכונת של קבוצת רכישה, ודירות בתמהיל מגוון, שרובן בנות 3.5 ,4 ו-5 חדרים. המתחם שבו יוקמו שני המבנים, בסמוך לפרויקט אמפא TLV ושכונת ביצרון במזרח תל אביב, אמור לכלול את כל סממני היוקרה - בריכת שחייה, לובי מפואר, חניונים תת-קרקעיים, פארק נרחב וגם גני ילדים שיכללו מתקני משחק.

בנוסף, המחירים בפרוייקט נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי מגדלי היוקרה בתל-אביב ועומדים על ממוצע של 2,500 דולר למ"ר, שנחשב לנמוך בעשרות אחוזים מהמקובל בשוק. הסיבות למחיר הנמוך: חסכון רווח יזמי ועלויות נוספות, כמו שיווק ופרסום, וגם הטבות מיסוי שונות.

היזמים, שהקפידו להשוות את מחירי הדירות למחירים הנקובים במגדלים איכותיים, ברמות של 4,500-10,000 דולר למ"ר, הבליטו פחות אלמנט אחר שגרם למחיר הנמוך - המיקום, שכיום אינו נחשב למבוקש או לאטרקטיווי.

מנתוני המכירות עולה כי כ-96% מהרוכשים הם בעלי השכלה גבוהה, רובם המכריע עוסקים במקצועות ריאלים המתאימים לתחום ההיי-טק. וועדת הקבלה הבטיחה כי רובה המכריע של אוכלוסיית הפרויקט תהיה של אנשי היי-טק, אולם אישרה את הצטרפותה של קבוצה קטנה שאינם מתחום ההיי-טק. קבוצה זו כוללת מנהלים בכירים במשק, בכירים באקדמיה, אנשי תקשורת בולטים ושותפים בפירמות רואי החשבון ועורכי הדין הגדולות בארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו