עדה מרקמן, מנהלת מערכות מידע של הפניקס: "לפקידי האוצר אין מושג לגבי ההשלכות של הרגולציה על מערך ה-IT"

מרקמן אמרה את הדברים בכנס IT שעורכים TheMarker ובזק בינלאומי

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

איך תשפיע הרגולציה בישראל ובעולם על היערכות ה-IT בבנקים, בחברות הביטוח ובחברות הגדולות בישראל? - זה היה נושא הפאנל, שנערך הבוקר במסגרת כנס IT של TheMarker ובזק בינלאומי. המשתתפים בפאנל היו חגי שפר, סמנכ"ל מוצרים ושיווק, אינטלינקס; שלמה פרגמנט, בנק לאומי; דוד גוברין, מנכ"ל אקטימייז ישראל; עדה מרקמן, סמנכ"ל מערכות מידע, הפניקס חברה לביטוח; רחל יעקבי, מנהלת יחידת ביקורת מערכות מידע וממונה על הטכנולוגיה בבנק ישראל; ואורן פז, יועץ בכיר לאבטחת מידע, CA.

עדה מרקמן הדגישה כי לפקידי האוצר אין ידע לגבי המשמעות המעשית של יישום החלטות הרגולציה, בכל הנוגע למערכות IT. חברות ביטוח פיתחו קרנות פנסיה חדשות משנת 2005, התקנונים של קרנות הפנסיה החדשות אושרו באוצר בין חודש מארס לבין חודש מאי בשנת 2005. הרגולציה חייבה את קרנות הפנסיה לנהל מערך מיחשובי, התומך ברגולציה החדשה, החל מינואר 2006. מערכת לתמיכה בקרן פנסיה היא מערכת מורכבת במיוחד, בסדר גודל של מערכת ביטוח חיים. הדרישה להרים מערכת תוך חצי שנה היתה דרישה שבלתי ניתן לעמוד בה. לדבריה, החברות נאבקות מחודש לחודש כדי לעמוד בלוחות זמנים לא ריאלים, והן מתקשות לספק נתונים לאוצר, מה שגרם להן להכנס לסחרור ולהשקעות, ולהתקנות שרובן טלאי על טלאי. בכך נפגעת גם איכותו של הפיתרון - מדובר במערכות שסדר הגודל שלהן הוא כזה, שנדרשות שנתיים להקימן, ולא חצי שנה. לפיכך, כל חברות הביטוח חוות את אותם תהליכים וקשיים.

רחל יעקבי, מבנק ישראל, אמרה: "הוצאנו את תקן 357 בשיתוף פעולה עם הבנקים. אנו אלה שאומרים לבנקים, אלו הקווים המנחים, ואתם תטמיעו. אופן ההטמעה ובחירת המוצרים - באחריות הבנקים. הבסיס שעומד מאחורי הרגולציה הוא ניהול סיכונים, והבנקים אחראים לנהל את עסקיהם, להעריך את הסיכונים, ולהטמיע את הפתרונות בהתאם".

שלמה פרגמנט ציין כי "יש סדרה של רגולטורים שדורש דרישות, בין אם זה האוצר ובין אם זה בנק ישראל. הנקודה המרכזית היא הכמויות האדירות, לא כל רגולציה יכולה לבוא לידי ביטוי במערך ה-IT. הסניפים צריכים לעשות פרופסורה כדי להתמודד עם רגולציה, כי לא כל דבר אפשר לבצע באופן ממוכן, ואם אפשר, לא תמיד ניתן לעשות זאת מיידית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן