גלעד רבינוביץ' - המנכ"ל החדש של החברה לאוטומציה

רבינוביץ' יעבור ממלם שהתחרתה בחברה לאוטומציה ויהווה מנכ"ל חמישי בחברה בשנתיים האחרונות

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

עכשיו זה רשמי: גלעד רבינוביץ', לשעבר מנכ"ל מלם, מונה למנכ"ל החברה לאוטומציה. זהו אחד המינויים הבולטים בשוק המחשוב הישראלי. החברה לאוטומציה היא אחת מחברות המחשוב הגדולות בישראל, שגילגלה לפי הערכות שונות כ-230 מיליון שקל בשנת 2005. מחזור זה מעמיד אותה בשורה אחת עם חברות שירותים ופתרונות בתחום המחשוב וטכנולוגיות המידע אחרות גדולות שפועלות בשוק הישראלי. בין היתר, מדובר בנס טכנולוגיות, מטריקס, מלם-תים, יעל תוכנה ומערכות, HP ישראל, יבמ ישראל, SPL ואמן מחשבים.

החברה לאוטומציה עברה בשנים האחרונות מספר טלטלות. בראש ובראשונה, התחלפו לא פחות מאשר ארבעה מנכ"לים בתוך שנתיים: יונתן קורפל, יאיר לייפר, שמואל בלנק ועופר גור אריה.

הטלטלות והפסדי החברה בעבר התבטאו גם בדו"ח מבקר המדינה, שקבע בזמנו, כי "החברה לא הרחיבה את תחומי פעולתה מחוץ למגזר הרשויות המקומיות, למעט פרויקטים ספורים". עוד קבע המבקר, כי "בשל מצוקה בתזרים המזומנים, נפגעה יכולת החברה להקצות משאבים לפיתוח מערכות חדשות, להשקיע בתשתיות מחשוב ולהיערך למקרה אסון. בכך, נפגעה רמת השירות ללקוחות החברה".

משרד האוצר מבקש בימים אלו להפריט את החברה לאוטומציה, אך בשלב זה לא קורה שום דבר באופן קונקרטי, והכל, כפי שהגדיר זאת גורם המעורה בפרטים - "דיבורים". החברה לאוטומציה חוותה לא רק הפסדים אלא גם הליך פיטורים כואב. כ-200 עובדים פוטרו בשנים האחרונות תוך עימותים עם ועד העובדים בניהולו של אריה גור. כיום, עובדים בחברה 500 איש.

רבינוביץ' נחשב לאחד המנכ"לים המוערכים בשוק המחשוב הישראלי. הוא אמנם עובר ממלם - שהתחרתה בחברה לאוטומציה באמצעות חברה הבת מטרופולינט - לחברה שההיסטוריה שלה בעייתית משהו, אבל ההערכות הן שרבינוביץ' יצליח להבריא אותה ולתת קרב לחברות האינטגרציה הגדולות במשק, שלוטשות עיניים לשוק המחשוב המקומי ברשויות המקומיות. רבינוביץ' מונה למנכ"ל מלם בשנת 96' והצליח להביא אותה ממחזור מכירות של עשרות מיליון דולר להיקף מחזור של 510 מיליון שקל בשנה החולפת, ולחברה רווחית.

רבינוביץ' בחן הצעות נוספות מלבד זו של החברה לאוטומציה, ולמרות שקיבל הצעות מחברות IT והיי-טק שונות, העדיף בסופו של דבר ליטול את האתגר בהובלת החברה לאוטומציה. על פי פרסומים בעבר, עזב רבינוביץ' את תפקידו האחרון כמנכ"ל מלם בעקבות חילוקי דעות עם בעלי השליטה, שלמה אייזנברג, על רקע אי הסכמה בנוגע למיזוג עם תים ואופן ניהול החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן